Meie seekordsed kultuurisoovitused on tutvumiseks taaskord valmis. On tunne, et algav nädal tõotab tulla eriti sündmusterohke ning kirev. 

Habras maailm
16.01.
Tartu Elektriteater

Noore operaatori Ants Tammiku poeetiline nägemus Eesti loodusest ning soomaastikest, mida Postimees nimetas meie enda “Koyaanisqatsiks”.

Linastus ja kohtumine tegijatega: uued Eesti lühianimafilmid
16.01.
Kino Sõprus

Eesti animatsioon lendab kõrgelt! Üheks õhtuks on korraga suurel linal rahvusvaheliselt hinnatud uued Eesti lühianimafilmid. Pärast filme kohtumine tegijatega!

Triin Ruubeli ja Virumaa Kammerorkestri kontsert
16.01.
H. Elleri nim Tartu Muusikakooli uus hoone

A. Vivaldi viiulikontsertide tsükkel “Aastaajad”. Esitajad Triin Ruubel ja Virumaa Kammerorkester. Dirigent Toivo Peäske.

Tartu Ülikooli maalieriala 2. kursuse magistrantide näitus “Mälu”
…–28.01.
Galerii Noorus

Näituse “Mälu” siduv teema on personaalne ja kollektiivne mälu, inimese võime unustada/andestada, mälu valikulisus jne. Näituse kuraatoriks on Jaan Elken.

Saskia Järve näitus “Mälu kaob II”
…–19.02.
Tallinna Linnagalerii

Möödunud nädalal avati Tallinna Linnagaleriis maalikunstnik Saskia Järve näitus, kus ajas moonduvaid mälestusi uuriv kunstnik keskendub sel korral isiklike mälestuste asemel kollektiivsetele. “Kui õigesti me üldse mäletame sündmusi, mis meie elus on olnud?” küsib Järve ja maalib muuhulgas ühe võimaliku keisrinna, kummitusliku Estline’i laeva ja nurjunud pangaröövi.

Näitus “Paul Delvaux. Unest ärkaja”
…–12.03.
KUMU

Kumu kunstimuuseumi suures saalis on avatud 20. sajandi ühe silmapaistvama sürrealisti Paul Delvaux’ loomingu näitus. Näitus “Paul Delvaux. Unest ärkaja” kutsub avastama maalikunstniku mõistatuslikku pildimaailma.

Vaatlusõhtu Tartu tähetornis
17.01., 18.01.
Tartu Tähetorn

Jaanuaris algavad Tartu tähetornis pärast torni remonti taas avalikud vaatlusõhtud! Jaanuarikuu vaatlused toimuvad selge ilmaga teisipäeviti ja kolmapäeviti kella 16 ja 18 vahel. Ühtlasi toimub Tartu Tähetorni aasta esimene astronoomialoeng 17. jaanuaril kell 18.15, kui võetakse kokku eelmise aasta tähtsamad sündmused ja uudised nii astronoomias kui ka kosmoseteaduses.

Rahvusvaheliselt hinnatud uued Eesti lühianimafilmid, külas animaator Roland Seer ja produtsent Marianne Ostrat
17.01.
Tartu Elektriteater

Eesti animatsioon lendab kõrgelt! Üheks õhtuks on korraga suurel linal 2016. aasta kõige edukamad Eesti lühianimafilmid.

Näitus “Kuidas Narva Eestiga jäi”
18.01.–05.03.
Okupatsioonide Muuseum

Okupatsioonide muuseum avab 18. jaanuaril näituse 1993. aasta Narva autonoomiareferendumist. Näituse kuraatori Ivan Lavrentjevi sõnul on tegemist väga omanäolise sündmusega Eesti ajaloos, kuna ei varem ega hiljem ei ole Eesti Vabariigi koosseisu kuuluv omavalitsus oma seadusandlike organitega selliseid arenguid põhjustanud ja nendega niivõrd kaugele läinud.

XXX Pärnu filmifestivali auhinnatud filmid
18.01.
Kumu auditoorium

Filmid juhatavad sisse Mark Soosaar ja Vaiko Edur. Näitamisele tulevad parim kunstifilm, parim lühidokumentaal ning film, mis saavutas festivali Suure Auhinna kõrge kunstilise taseme eest.

Baskin ehk nalja põhivormid
19.01., 20.01. 26.01., 27.01., 28.01.
Tartu Uus Teater

Jaanuaris on veel mõned etendused, millal on võimalik vaadata Tartu Uuest Teatris menukat lavastust “Baskin ehk nalja põhivormid”. “Segame parimate kavatsustega kokku estraadinumbrid, prantsuse komöödia, muusikalise draama, nõukogude kino, meelejahutaja, vabaõhukomöödia, kuulsuste elulood, anekdoodid ja legendid, tembime kõike kunstiliste liialdustega ning looritame ähmaste vihjetega.”

Festival “Koolitants”
20.01. – 02.04.2017
Üle Eesti

Festival “Koolitants” on Eesti populaarseim ja suurima osalejatearvuga iga-aastane tantsuüritus tantsu harrastavatele lastele ja noortele. Sellel nädalal toimuvad maakondlikud tantsupäevad Viimsis, Jõgeval ning Pärnus.

NO38 Punane õhupall
20.01.–30.03.
Teater NO99

Ühel hommikul ärkab Konrad ja avastab, et ta on oma linnakorterisse üksinda jäänud. Ta pole sealt juba mitu aastat väljunud. Milleks väljuda? Parem istuda nelja seina vahel, kui minna nelja tuule poole. Kuid nüüd peab Konrad linna minema. Ettevaatlikult avab ta ukse ning astub tundmatusse. Lavastus on ilma sõnadeta ning sobilik lastele (alates 10. eluaastast), noortele ja täiskasvanutele.

Kuritöö ja karistus
20.01.–30.03.
Vene Teater

Dostojevski “Kuritöö ja karistus” on üks psühholoogilise ja kriminaalromaani tippsaavutusi maailmakirjanduses. Igor Lõssovi lavastatud “Kuritööd ja karistust” tuleks nimetada “Üleastumiseks ja karistuseks”, kuna Dostojevskit pikka aega ja süvenenult uurinud lavastaja räägib laval just sellest, kuidas inimene on oma eesmärkide saavutamiseks sunnitud mingist piirist üle astuma – astuma üle teise inimese, üle iseenda või otsima teid ja võimalusi üleastumiseks teisi jäljendades.

Mick Pedaja kontsert Hopneri Majas
20.01.
Hopneri maja

On käes aeg taastada energiavarud, seada uued sihid, teha hingele pai ja keskenduda kõigele, kust vaim toitu saab. Mine, saa osa Mick Pedaja muusikast ning lase visuaalikunstist ennast kanda.

Jazz.ee esitleb: Aitäh, Valter Ojakäär!
20.01.
Teater NO99 Jazziklubi

20. jaanuaril avab Eesti Jazzliit oma kevadhooaja tänukontserdiga Eesti jazz’i isale Valter Ojakäärule. Teie ette astuvad lauljatarid Liina Saar, Ivi Rausi ja Helin-Mari A
rder. Kaasa teevad suurepärased Eesti jazz-muusikud Jaan Jaanson (kitarr), Ara Yaralyan (kontrabass), Aleksandra Kremenetski (trummid) ja Danel Aljo (saksofon).

Perehommik lastekirjanduse keskuses
21.01.
Eesti Lastekirjanduse Keskus

Lastekirjanduse keskus ootab lapsi koos vanematega igal laupäeval kell 12 perehommikule! Seekordsel perehommikul on võimalik tuttavaks saada Ugala Teatri näitleja ning lastekirjaniku Kadri Lepa ning tema poolt kirjutatud lugudega.

Intsikurmu talifestival 2017
21.01.
Teater NO99

Ürgne metsapark kolib talvel Põlvast Tallinnasse. Intsikurmu talifestival kätkeb endas mõnusat muusikat, südamlikku koosolemist ning palju mõnusaid inimesi.

Sätendav pimedus
21.01.–08.02.
Ugala Teater

Kust otsida tõde, kui oled järsku väljaspool oma tuttavat ja turvalist maailma lõksus? Lõksus koos informatsiooniga, mida terve mõistus keeldub uskumast. Ja siinsamas on ju ilmselgelt toimunud võigas kuritegu. Arktiline triller kahes vaatuses.