Viljakuu jätkub Eesti kultuuripõllul külluslikult. Selle nädala sündmustevalikus on moodi, merd ja melu, suitsusauna ja Haanjamaad, Valget Daami ja ajaloohõngu, Käsmu lahte ja Lihula lillkirja. Ja paljut veel. Meeldivaid elamusi!

Näitus “Moemajaga ja moemajata”
29.07.–10.09.
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Legendaarse Tallinna Moemaja 60. sünniaastapäeva puhuks on muuseumi trepigaleriis eksponeeritud Anu Hindi valik 1980. aastatel Tallinna Moemajas töötanud ja praegu aktiivselt tegutsevate moekunstnike loomingust. Kaasatud on Tallinna Moemaja rõivamudeleid nii Eesti Rahva Muuseumi kui ka Eesti Ajaloomuuseumi kogudest ja kunstnike vastvalminud rõivakomplekte.

Suveetendus “Kaevurite päev”
6.–13.08.
Eesti Kaevandusmuuseum

Anita, Merle ja Rita on naised, kes armastavad liiga palju. Kahjuks pole neil kedagi, keda armastada, ja nõnda pühendavad naised oma tunded kaevurite päeva tähistamisele. Säärase armastuse juures kulub aga palju viina, kirgi ja mälestusi. Neist juba naistel puudust ei ole.

Kuressaare merepäevad 2017
10.–12.08.
Kuressaare

Kuressaare merepäevad on traditsiooniline merefestival, mis toimub 2017. aastal juba 21. korda ning sisaldab põnevaid üritusi ja rannatäit melu. Peale suurejooneliste vaatemängude, nimekate esinejate, põnevate mereteemaliste töötubade, suurte laevade ning erinäoliste joogi- ja toidutelkide pakutakse veel palju-palju üllatusi!

Suitsusaunanädal Haanjamaal
10.–13.08
Haanja suusabaas

Saunasõbrad saavad ise sauna kütta, võtta osa sauna töötubadest, kuulata saunalugusid ja head “stepslivaba” muusikat. Oodatud on kõik sauna ja kohaliku pärimuse huvilised, kes soovivad tutvuda suitsusauna tavade, tarkuste ja tervistava mõjuga.

Jõekääru kontsert
11.08.
Pedeli jõekäär, Valga

Juba kuuendat aastat toimub augusti teise nädala reedeõhtul Valgas imeline kontsert – Jõekääru kontsert. See on mõnus õhtu Valgas, Pedeli jõe poolsaarel, pungil fantastilist muusikat ja positiivseid elamusi! Vesi ja tuledesära lisab kontserdile maagilisust ja eripära. Poolsaart ümbritsev vesi loob kordumatu akustika.

Signum kvarteti kontsert
11.08.
Pärnu Eliisabeti kirik

Esineb Signum kvartett (Saksamaa) koosseisus Florian Donderer (viiul), Annette Walther (viiul), Xandi van Dijk (vioola) ja Thomas Schmitz (tšello). Kontserdi kavas on Schubert ja Haydn.

Viru Folk 2017
11.–13.08.
Käsmu

Kümnes põhjamaise muusika festival “Viru Folk” tähistab Soome 100. juubelisünnipäeva. Nagu koguperefestivalile kohane, leiavad Käsmus festivalipäevadel huvipakkuvat tegevust igas vanuses ja erinevate huvidega külastajad.

Valge Daami aeg
11.–13.08.
Haapsalu

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi.

Ajaloofestival “Narva lahing 2017”
11.–13.08.
Narva Muuseum

Narva linnus on augustikuu algul täis sõjakära, mürtsatavad kahuripaugud ning sõjameeste hulgad võitlevad elu ja surma peale. Õhtul jalutavad aga daamid kaunites kostüümides ning kavalerid grandioossetes parukates, rändnäitlejad veiderdavad ja muusikud mängivad.

Neeme Järvi 80
12.08.
Pärnu Kontserdimaja

Järvi Akadeemia kursuste lõppkontserdil esinevad Peijun Xu (vioola, Hiina/Saksamaa), Järvi Akadeemia noorte sümfooniaorkester ja dirigeerimiskursuslased. Kavas on Mozart, Berlioz, Rahmaninov. Pärnu Muusikafestival on Eesti üks hinnatumatest klassikalise muusika festivalidest, mis on kasvamas üheks olulisemaks orkestrifestivaliks kogu Euroopas. 2017. aasta Pärnu Muusikafestival on pühendatud maestro Neeme Järvi 80. juubelisünnipäevale.

Seto Külävüü kostipäiv
12.–13.08.
Setomaa

2017. aastal tuleb kostipäiv viiendat korda. Ka sel korral kestab kostipäiv kaks päeva. Sellest on saanud justkui perenaiste pidu, milleks varakevadest alates ühiselt valmistutakse. Sel aastal on Seto Külävüü 100-kilomeetrisel marsruudil 12 kohvikut. Kostipäeval tõstetakse pjedestaalile parimad kodukokad ja külade kaunimad paigad.

VII Lihula lillkirja festival
13.08.
Lihula mõis

Lihula lillkirja festival on Lihula Lilltikandi Seltsi korraldatav traditsiooniline tikkimispidu õpitubade, seminari ja võistutikkimisega.