Algava nädala fookus on nädala teises pooles, kui algab PÖFF, toimub mardipäev ning tähistada saab isadepäeva. Kultuur.info soovituste seast leiab loomulikult palju muudki.

Raamatunäitus “Eesti kauneimad raamatud 2015
… –15.11.
Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

Veel viimast nädalat on võimalik Tartus tutvuda Eesti kaunimate raamatutega. Näitusele on välja pandud Eesti Kujundusgraafikute Liidu, Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukogu korraldatud 25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursi võitnud teosed.

Sõpruse Positiiv #2: “Tuuri lõpp”
8.11.
Kino Sõprus

James Ponsoldti film on liigutavalt kurb lugu kirjanik David Foster Wallace’ist. Film inimlikkusest ja sellest, millise mulje me endast teistele jätame. Ehkki Foster Wallace’i lõpp oli traagiline, näitab film meile kirjaniku seda eluperioodi, mil ta tundis elust, inimestest ja tavalisest argipäevast suurt ja taltsutamatut rõõmu. See on relvituks tegev film, mis paneb meid hindama iga järelejäänud minutit oma elust.

Näitus “Muutuv Tartu neljas vaates”
11.11.2016–19.02.2017
Tartu Kunstimuuseum

Alates 11. novembrist on Tartu Kunstimuuseumis avatud uus muuseumi rikkalikke kogusid tutvustav näitus Tartu linna kujutavast maalist ja graafikast läbi Eesti kunstiajaloo. Esindatud on hulgaliselt Pallasega seotud kunstnikke nagu Nikolai Triik, Johannes Võerahansu ja Kaarel Liimand ning ka mitu 19. sajandi baltisaksa kunstnikku.

Keskaegne teatrisööming “Armujook”
13.11.
Restoran Olde Hansa

Olde Hansa esitleb keskaegset teatrisöömingut nimega “Armujook”. Söömingu peakokk on Emmanuel Wille. Tekst Indrek Harglalt. Lavastab Tanel Saar (VAT Teater). Esitab VAT Teatri näitetrupp.

Meditsiiniteemaliste filmide festival (MEFF)
7.–10.11.
AHHAA teaduskeskuse Tallinna-filiaal

Sel aastal toimub Meditsiiniteemaliste filmide festival (MEFF) juba viiendat korda. Festivalil toimub neli filmiõhtut, filmi vaatamisele järgneb käsitletud probleemi arutelu oma ala spetsialistiga.

Festival “Teater noorele vaatajale 2016”
7.–9.11.
Tartu

Festivali programmi mahub hulk teatrietendusi, laste- ja noorteteatri temaatikat puudutavad arutelud, seminarid ja töötoad, millesse on kaasatud oma ala armastavad ja hinnatud isikud nii Eestist kui välismaalt. Festivalile on oodatud nii väiksed, pisut suuremad kui ka päris täiskasvanud teatrihuvilised.

XX Mardilaat
10.–13.11.
Saku Suurhall

Rahvatraditsioone järgiv Mardilaat, millega Tallinnas tehti algust 1997. aastal, on esialgu plaanitust käsitöö müüginäitusest kujunenud rahvakultuuri suursündmuseks, käsitööliidu üheks olulisemaks ettevõtmiseks. See on koht, kus peale rahvusliku käsitöö müümise-ostmise meistrid suhelda ja kogemusi vahetada saavad. Siin elustatakse vanu mardipäevakombeid.

Tartu džäss- ja rütmimuusika festival “IDeeJazz”
9.–13.11.
Tartu

Hea laengu festival “IDeeJazz” teeb Tartus ajalugu ja toob sel varatalvel Tartusse maailma džässmuusika särava tähe Richard Bona, argentina muusika elava legendi Dino Saluzzi, poola parima džässpianisti Marcin Wasilewski oma trioga ja Tartu publiku ammuse lemmiku, krimmitatarlase Enver Izmaylovi. Festival tõstab esile kodumaise džässi absoluutsed tipud ning annab võimaluse tutvuda uuema muusikutegeneratsiooni loominguga.

Just Film 2016
11.–23.11.
Üle Eesti

“Just Film” on PÖFF-i laste- ja noortefilmide festival. Igal aastal novembri teises pooles aset leidval “Just Filmil” linastub üle 50 filmi, mille seast leiab endale sobiva nii koolieelik kui juba kooli lõpetanud noor. Nädalavahetustel oodatakse kinno tervet peret, sest just siis leiab kavast imearmsaid perefilme.

Pimedate Ööde Filmifestival 2016
11.–27.11.
Tallinn ja Tartu

Pimedate Ööde Filmifestival – PÖFF – on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale Põhja-Euroopas. Festival hõlmab üle kümne erineva programmi, palju erinevaid sündmusi ja kolm täismahus alafestivali (“Animated Dreams”, “Just Film” ja “Sleepwalkers”).

Mardikarneval
12.11.
Narva linnus

Tulge koos pere ja sõpradega meeleolukale Mardikarnevalile! Valmistame maske, mängime läbi traditsioonilisi sandikombeid (Suprjadkid). Maitseme rahvatoite. Perepäev toimub eesti ja vene keeles.

Tõnis Mägi & Muusik Seif 35. + Jäääär
12.11.
Rock Café

Legendaarne Muusik Seif tähistab 35. juubelit kontserdiga, kus on laval ka Tõnis Mägi. Lisaks juubilarile saab kuulata ka vähemalt sama hinnatud Jäääärt.