Käesolev nädal peaks rõõmu valmistama kõikvõimalikele gurmaanidele, olgu teie eelistuseks siis muusika, teater, videokunst või hoopis kohalik toit. Elamustest ei pea aga suud puhtaks pühkima ka uitajad, unetud ega isegi mitte arvamuse avaldajad.

Seal, kus ta kõnnib

7.08.
Raamatupood Puänt

Kas tead, kui palju mõjutab keskkond su mõtteid/tundeid? Kui palju ja mida sa kõndides märkad? Ühine trajektoor viib osalejad raamatupoest Puänt Pelgulinna ja tagasi. Harjutuse käigus vaatame ja katsetame erinevaid märkmete tegemise viise ning linna jälgimist ja kogemist läbi kirjutamise. Kõndimise ajaks antakse osalejatele ülesanded, millele tähelepanu pöörata. Erinevate lugude, žanrite ja metodoloogiate kõrvutamine pakub võimaluse kohakirjutuse katsetamiseks ja sensoorse ning temporaalse linna tabamiseks.

Üks viimase aja ägedaim folgiduo, Puuluup, kutsub teid luuperiga paneeritud elektrohiiukannelde maailma, kus keerlevad poognad, katkevad jõhvid ning Ramo Teder ja Marko Veisson vaatlevad vaevu vaoshoitud kirega oma surnuist ärganud rahvapille. Ansambli repertuaar kõneleb kaloririkastest Vormsi pulmatoitudest, platoonilisest armastusest kaasaegsete elektritootmisviiside vastu, loomadest ja muust päevakajalisest ning ajatust. Eestikeelsete laulude kõrval otsib Puuluubi lüürika väljendusvõimalusi ka rohkem ja vähem tundmatute keelkondade vahel ekseldes. Kontserdile sobib kaasa võtta lapsed, ema ning naabrionu, ehkki vahel võib minna pisut lärmakaks.

Kuressaare merepäevad 2018

9.–11.08.
Raiekivi säär

Merelaval on värvikas kontsertprogramm ning Rannalaval tasuta kontserdid. Lisaks kolme päeva muusikalisele programmile on festivalialal avatud laat, messiala, folgiprogramm, lasteala ja -lavastused, mõttekoda, toimuvad etteasted folgiplatsil ja esinevad tänavakunstnikud. Põnevaid tegevusi jagub suurtele ja väikestele merepäevalistele!

Kremli ööbikud. Esietendus

10.08.
Kreenholmi manufaktuuri hoov

Tartu Uus Teater jutustab loo NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest. Kreenholmi manufaktuur on parim paik, kus lasta kõlada Joala poolt surematuks lauldud lauludel ning minna kaasa ansambli Radar rütmidega. Kuid see lugu pole mitte ainult Joalast. See on üldistus tervest plejaadist Eesti muusikutest, omamoodi kremli ööbikutest, kes nõukoguliku meelelahutustööstuse masinavärki töös hoidsid ja kuulsust nautisid.

Arvamusfestival 2018

10.–11.08.
Paide

Kas eestlane usub õnnelikku perekonda? Kuidas suhelda indiaanlaste kombel? Kas flirtida ka enam ei või? Kuidas jõuda üksteiseni? Mis “keeles” teadlased räägivad? Need pn vaid üksikud küsimused, mille üle saab arutleda nädala lõpus toimuval Arvamusfestivalil. Festival on ühiskonnaülene, isetekkeline ja kaasav: oodatud on kõik ärksad ja aktiivsed inimesed nii Eestist kui ka mujalt ning erinevate tegevusvaldkondade esindajad ja huvigrupid.

Tantsulavastus “Somnium”

10.–12.08.
Tartu Elektriteater

Somnium – unenägu; fantaasia, kujutluse vili, pettekujutlus, jamps, mõttetus; uni, uinak
Kui unenäomaailm kutsub, tasub heita pilk Tallinna Tantsuteatri uuslavastusele Argo Valsi originaalmuusikaga.
Autor, lavastaja: Heili Lindepuu
Laval: Jaanus Tepomees, Aivar Kallaste

II Kurepalu Bluus

11.08.
Kurepalu

Seitsmetunnine bluusikontsert Kurepalu mändide all. Esinevad Lavrix Blues Band (Läti), B.B.Max (Läti), Crosswood, Karmo Toome ja Band, Hideaway ning Aut Of Office.

Pärnu Fideofest 2018

11.08.
Pärnu Kunstnike Maja

Festivali eesmärk on kaardistada Eesti AV-maastikku meediumiüleselt (film, videokunst, dokumentaalantropoloogia, virtuaalmeedia) ja esitada sisselõikeid ka mujal maailmas mittekommertsiaalsel eksperimentaaltasandil toimuvasse. 2018. aastal koostas rahvusvaheline lühifilmide festival “Ciudad de Soria” Fideofestile ingliskeelsete subtiitritega programmi lühifilmidest, mis on võitnud auhindu ja nomineeritud rahvusvahelisel audiovisuaalsel maastikul.

“Augustiunetus” laotab end taas mõnusalt otse Pärnu südamesse – Kuninga tänavale, vanalinna parkidesse ja Vallikääru! Kokku saavad ajalugu ja tänapäev, rõõmsad rütmid ja sulnis kulgemine. Kunst sünnib kohapeal ja ajalugu loob end ise. Saa osa sellest erilisest vaibist, mis lummab ühel õhtul pärnakaid ja linnakülalisi. Võta kaasa oma kabedamad tantsusussid, avatud meel ja säravaim naeratus, sest festivali programm on täis kunsti, kultuuri ja kukerpalle.

Seto Külävüü kostipäiv

11.–12.08.
Setomaa

Seto Külävüü kostipääväl võib kohvikuid leida erilistest kohtadest, taluõuelt või tootmishoonest! Kostipäiv meelitab kohalike hõrgutistega, mis maitsevad imehästi, sest tooraine on pärit siitsamast – aiast, metsast, järvest. Igast kohvikust saab hõrgutisi kaasa osta. Lisaks pakub päev põnevaid kultuuriprogramme ja tegevusi lastele.