Sellel nädalal  toimub septembri algusele kohaselt  palju huvitavat. Eriti tihedalt on kultuurist pungil Tartu kant, aga ka teised Eesti paigad on  esindatud.

Eesti teatri festival “Draama”
05.09. – 11.09.
Tartu

“Draama 2016” toob Tartusse nii Eesti teatri aastaauhindadel žürii poolt tunnustatud ja esiletõstetud lavastused, rollid ja kujundused kui ka lihtsalt väga hea teatri.

Fookuses on tänapäeva itaalia kino: “Pilves … selginemistega”
05.09.
Kumu auditoorium

Itaalia Diivaneid valmistava äriühingu eestvedajad Giacomo ja Antonio avastavad ühel päeval ettevõtte territooriumilt naftamaardla. Mõelge ise, mis edasi hakkab saama või minge Kumusse filmi vaatama.

Jaapani kuu avakontsert
06.09.
Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseum

Esitusele tuleb nii Eesti muusikat  Lepo Sumera kammerteoste näol kui Jaapani muusikat, millest on kokku pandud väikesed kammerteosed flöödile ja klaverile ning lisaks ka mõned filmimuusika seaded.

Loeng “Miks on ökoloogilist jalajälge nii keeruline vähendada?”
07.09.
Tartu Linnamuuseum

Teadur Maie Kiisel peab Tartu Linnamuuseumis loengu keskkonnasäästu teemal ning püüab sotsioloogilisest vaatepunktist lähtudes leida  võimalikke lahendusi küsimusele, mida peaks tegema, et keskkonnasäästu siiski saavutada.

KirjandusAit: Torupill, haldjad ja hiiglased
08.09.
Kloostri Ait

Iiri jutuvestjad ja muusikud on kõrge au sees üle terve ilma ning seda tulebki ära kasutada ning võtta  üheskoos ette retk läbi kirjanduse ning muusika koos inimestega, kes asjast palju taipavad.  Kõigele lisaks saab kohapeal  endale ka iiri kirjandust soetada

#TEW2016 Tehnoloogiapidu
08.09.
Teaduspark Tehnopol

Teaduspark Tehnopol korraldab teist aastat järjest põnevust ja meelelahutust täis nädala, mis kulmineerub Tehnoloogiapeoga teaduspargi linnaku hoovis. Tantsida saab, elektriliikureid saab näppida, süüa saab, tänavakunsti saab ja palju muud saab kindlasti ka.

ERSO hooaja avakontsert
09.09.
Estonia kontserdisaal

ERSO juubelihooaja avakontserdil on koos orkestriga laval Eesti Rahvusmeeskoor, maailmas ainulaadne vioolamängijate perekond Zemtsovid ning dirigendipuldis ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi.

Narva Ooperipäevad ContempArt. Rahvusvaheline kaasaegse muusika festival
09.09. – 11.09.
Erinevad toimumiskohad Ida-Virumaal

Rahvusvaheline kaasaaegse muusika festival Narva Ooperipäevad “ContempArt” toimub  sellel aastal Narva linnuses esimest korda. Festivali eesmärk on tuua lavale kaasaegsete heliloojate muusikat, eelkõige lavamuusikat (ooper, ballett) kui ka suurvorme.

Tartu Ülikooli kammerkoori etendus “Südamepeitjate planeet”
09.09.  – 10.09.
Raadi lennuväli

Tartu Ülikooli kammerkoori 45. aastapäevaks Kristiina Ehini poolt kirjutatud lavastus “Südamepeitjate planeet”on traditsioonilisel eesti muinasjutul põhinev etendus, mis seob koorimuusikat  ja erinevaid etenduskunstide vorme ning mõtiskleb õrnade tunnete ning mõistuse kooseksisteerimise üle.

Merekultuuriaasta rannaretk Prangli saarel
10.09.
Prangli saar

Saarele sõidetakse legendaarse postipaadiga „Helge“ ning kohapeal  liigutakse veoautodega ja jala. Retk viib huvituja saare vaatamisväärsusteni, milleks on auriku Eestirand mälestusmärk, Punane kivi, gaasikaev, Mardi talu, kabel ja surnuaed, külad, rannad  ja palju muud.

Õigeusu kloostrimuusika. Helisev ajalugu. Vaimulik pärand
10.09.
Väike-Maarja kirik

Kooriansambel Orthodox Singers esitleb kava, mis on pühendatud õigeusu kloostri traditsioonidele. Kontserdil kõlavad kaunid vaimulikud teosed Kreeka, Venemaa, Bulgaaria ja Gruusia õigeusu kloostritelt.

Filmiviktoriin 1
10.09.
Arhiiv

Filmihuvilistel on aeg teadmistelt tolm pühkida, neljane võistkond kokku panna ning viktoriinile minna. Aju saab toidetud ja uusi filmisoovitusi leiab kindlasti ka.

Tänavakunstifestival “Stencibility
05.09. – 11.09.
Tartu

Seitsmendat korda ilmavalgust nägeval rahvusvahelisel tänavakunstifestivalil  toimuvad erinevad tänavakunsti ja grafitit tutvustavad üritused, mis läheneb teemale nii praktiliselt kui teoreetiliselt.