Sel pakaselisel nädalal pakuvad kuumi kultuurielamusi geneetiliselt muundatud eluvormid, soomeugrilaste metslus, omanäoline organist Prantsusmaalt, üks kosutav rollinade, Oscari-väärilised lühifilmid, infomets, Põhjala disko, töökorras unistused ja rahvametall. Mõnusat nädalat ja kultuurseid valikuid!

Näitus “Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2. aste”
23.02.–10.06.
Kumu Kunstimuuseum

Näitus viib külastaja düstoopsesse maailma täis elavaid masinaid, sünteetilisse materjali vangistatud mustreid ning piltskulptuure geneetiliselt muundatud eluvormidest. Katja Novitskova looming asub visuaalkultuuri, digitaaltehnoloogia ja spekulatiivse fantastika kokkupuutepunktis – teda huvitab, kuidas üha kiiremini arenev planeet tugineb järjest rohkem erisugustele andmevoogudele, mis visuaalsel kujul vahendavad, säilitavad ja muudavad meid ümbritsevat keskkonda. Kõikehõlmava keskkonnana lavastatud näitus mõtestab meie kaasaega, vaadates sellele tagasi ulmelisest tulevikunägemusest, mil maailma niisugusena, nagu seda tunneme, ei ole enam olemas.

ERMi hõimuklubi: Art Leete “Kust pärinevad soome-ugri inimsööjad?”
27.02.
Eesti Rahva Muuseum

Sajandeid on erinevad filosoofid, teadlased, kirjanikud ja rännumehed püüdnud sõnastada soome-ugri rahvaste põhilisi tunnuseid. Kõige äärmuslikumal viisil ilmnevad need otsingud soomeugrilaste inimohverduse ja kannibalismi kirjeldustes. Tartu Ülikooli etnoloogiaprofessor Art Leete kavatseb arutada selle üle, kas taolised arusaamad juurduvad tegelikel praktikatel või ilmestavad vaid arusaama soomeugrilaste äärmuslikust metslusest.

Kuningas Nigulistes: Jean-Luc Ho
27.02.
Niguliste muuseum

Sari “Kuningas Nigulistes” annab võimaluse festivaliväliselt orelimuusikast osa saada. Sarjas tutvustatakse nii eesti kui ka välismaa omanäolisemaid organiste. Seekord astub üles Jean-Luc Ho Prantsusmaalt. Kavas on Boehmi ja Bruhnsi looming.

Cinema Dentata # 6: “Alasti vampiir”
27.02.
Kino Sõprus

Prantsuse kriitikud nimetasid Jean Rollinile omast pildikeelt halvustavalt rollinade’iks. Rollinade, see on kaadris ümberkukkuv topis ja aevastus keset monoloogi, fooliumist dekoratsioonid ja ettekammitud kiilanev pea. See on kleebitud vuntsid, paljad kannikad ja müürist väljaulatuv käsi. “Alasti vampiir” on lugu Pierre’ist, kes kohtab ühel ööl kaunist naist, keda jälitavad veidrates loomamaskides tegelased. Naine viiakse kaasa ja Pierre otsutab ta päästa. Ta avastab, et naist hoiavad vangistuses tema jõukas isa ja tolle kolleegid, kes väidavad, et neiu on vampiir, keda nad püüavad vampirismist ravida. Alla 16-aastastele keelatud!

Oscarile nomineeritud lühifilmid
27.02.
Tartu Elektriteater

Kui suurem osa Oscarile kandideerivatest täispikkadest mängufilmidest on siinsele kinopublikule tuttavad, siis lühifilmid on jäänud suurema tähelepanuta. See viga saab parandatud ja 2018. aastal Oscarile nomineeritud lühimängufilmid jõuavad publiku rõõmuks Elektriteatri ekraanile. Näitamisele tulevad Reed Van Dyki “DeKalbi algkool”, Kevin Wilson Jr-i “Minu vennalaps Emmet”, Derin Seale’i “Kella üheteistkümnene patsient”, Chris Overtoni “Vaikne laps” ja Katja Benrathi “Meie kõik”.

Loodusjõud
27.02., 28.02., 2.03., 3.03.
Von Krahli Teater

Inimene on istutanud planeedile Maa viimase 20 aastaga miljardite bittide laiuse infometsa, mis on kujunemas iseseisvaks ja keerulise protsessiga loodusjõuks. Kui nüüd ausalt peeglisse vaadata, siis ega keegi meist täna päris täpselt ei tea, milliseks džungliks see mets järgmise 80 aasta jooksul kasvab. Nagu tuul ja orkaan sada aastat tagasi, nii ka infomets on meie jaoks täna loodusjõuna tundmatu, kirjeldamisel pigem müütiline ja selle arengusuundade ennustamisel ka päris ettearvamatu. Kahel näitlejal on aga tunne, et puid selles tohutus infometsas peaks juba langetama. Ja suures koguses. Mille põhjal aga otsustada, milline ala vajab kaitset ja mis tuleks andmesüsteemide normaalseks toimiseks maha võtta?

Põhjala disko
2.03.
Sisevete Saatkond

2. märtsil toimub Sisevete Saatkonnas Põhjala disko, mis ammutab inspiratsiooni Skandinaaviast ja viikingitelt. Põhjamaine kliima pole kunagi takistanud peo pidamist – Põhjala disko on pidu ja pillerkaar viikingite stiilis, mis kinnitab veelkord seda väidet. Kuuleb muusikat, mis on suures osas pärit Skandinaavia maadest või omab skandinaaviapäraseid varjundeid.

DreamWorks
Esietendus 3.03.
Teater Endla

“DreamWorks” on lugu masendusse langenud Davidist ja tema sõpradest, kes teda aidata püüavad. Kasutusele võetakse kõik sõpruskonnale teadaolevad teraapiavõtted budismist viskini, kuid miski ei aita. Siis aga kingivad sõbrad Davidile naise, kes teab erilist saladust – ta teab, kuidas unistused töötavad.
Lavastaja: Ingomar Vihmar
Laval: Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum-Vihmar, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson, Sten Karpov, Lauri Kink, Lauri Mäesepp ja Ingomar Vihmar

Metsatöll 19
3.03.
Karksi Valla Kultuurikeskus

Üheksateist aastat rahvametalli. Kõlab uhkelt!? Eesti omakeelne ja -meelne thrash-heavy-folk-punt peab tõesti juba üheksateistkümnendat korda sünnipäevapilgarit. Kutsume teid kõiki sellega seoses säärasele peole, mida enne pole nähtud! Laulame ning mängime pilli rahvale ja rahvaga. Esinevad Metsatöll, Lõõtsavägilased ning Mulgimaa Noorteorkester.