Selle nädala tippsündmused on Saaremaa ooperipäevad ja Viljandi pärimusmuusika festival. Lisaks leiab soovituste seast veel mitu toredat väiksemat kontserti ja näitust. Häid elamusi!

Meresõber Tartus
…–31.07.
Anne kanalil, Saadjärvel ja Jääaja Keskuses

Sel suvel toimub seitsmes Eesti paigas merekultuuriaasta pop-up-merekool “Meresõber”, mis annab noortele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid. Juuli lõpuni rõõmustab Meresõber kõiki Tartus Anne kanalil, Saadjärvel ja Jääaja Keskuses.

Tornimuusika 2016
26.07.
Tartu Jaani kirikus

“Tornimuusika” kontserdid toimuvad erilises ja intiimses olustikus – Tartu Jaani kiriku tornis, orelirõdul. Algaval nädalal esineb sarja kontserdil InBoil.

Näitus “Meri kui saatus. Hiidlase lugu”
…–30.09.
Hiiumaa Muuseumi Kassari ekspositsioonimajas

See jutustusena esitatud näitus põhineb paljude Hiiumaa meremeeste mälestustel, päevikutekstidel, kirjadel ja arhiividokumentidel. Meie poolt välja mõeldud Gustav, kes justkui sündis 1876. aastal, räägib siin oma elust, asetleidnud sündmustest ja kuuldud juhtumistest.

Saaremaa ooperipäevad 2016
25.–31.07. Kuressaares

Juba üheksandat suve võõrustab lummava loodusega Saaremaa oma pealinnas ooperipäevi. Tänavuste ooperipäevade peakülaline on Wroclawi ooperiteater.  Samuti toimub ooperipäevadel Ülo Kriguli ooperi “Swan Bone City” (“Luigeluulinna”) eksklusiivne ettekanne.

Kinoteater: Katariina Tamm ja Piret Krumm “The Best Of”
27.07.
Laitse Graniitvillas

See on teatriõhtu, kuhu on kokku pandud stseenid Kinoteatri menulavastustest “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” ja “Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine”.

Välikino: “Tüdruk läheb öösel üksi koju”
27.07.
Tartu Hansa Koolis

Kultusfilmi maine saavutanud teos “Tüdruk läheb öösel üksi koju” on Ameerika uue laine kõmulisim film ja selle lavastaja Ana Lily Amirpour hetke kuumim nimi. Film ühendab klassikalise õudusfilmi, Ameerika spagetivesterni ja viited tänapäeva popkultuurile.

XXIV Viljandi pärimusmuusika festival
28.–31.07.
Viljandis

Seekordne Viljandi pärimusmuusika festival on pühendatud ühele kaunimale ja väljendusjõulisemale looduslikule helile maailmas – naise häälele. Selle kaudu tahavad korraldajad pöörata tähelepanu naiste eneseväljendusele laulu ja pillimängu kaudu nii siinkandis kui ka mujal maailmas, nii nüüd kui ka ennemuiste.

Rannarahva festival
30.–31.07.
Viimsis

Rannarahva festival tuleb taas! Sel korral aga erilisemana, laienedes üle Viimsi poolsaare. Kavas on laat, tegevused suurtele ja väikestele, Viimsi kohvikute päev, lastekohvikud, avatud sadamad, maailmameistrivõistlused randlaste võistkondlikus seitsmevõistluses.

Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontsert
31.07.
Kassitoome orus

Linlaste rõõmuks on ellu äratatud 20. sajandi esimese veerandi menukas tava korraldada tasuta suvekontsert, mille kavas on esikohal klassikaline muusika. Tänavust vabaõhukontserti dirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Paul Mägi.

“Graafika IN” 2016
…–15.08.
Pärnus

“Graafika IN” on iga-aastane näitus-festival aastast 1998, mis hõlmab kõiki Pärnu näitusepindu: Pärnu Linnagaleriid, Kunstnike Maja, Port Arturi, Pärnu Keskust, Pärnu Muuseumi, Endla Teatrit, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Kolledžit ja linnaruumi.

Heategevuslik kontserdisari “Eesti mõisad 2016”
28.–31.07.
Kostivere kultuurimõisas, Voltveti/Tihemetsa mõisas, Sänna kultuurimõisas, Kohila mõisas

Kontserdisari “Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Barokkansambel Corelli Consort mängib säravat barokkmuusikat ajastu pillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides.