Nädal toob nii silmale kui kõrvale rohkelt põnevat ja rõõmustavat, seega tasub meie soovitusi järgida ning nautlema minna.

Hispaania oktoober
10.–18.10.
Balti Filmi- ja Meediakool

Hämaraid oktoobriõhtuid aitavad kindlasti valgustada hispaania filmid ning selles osas tulevad appi lausa neli Hispaania kino väljapaistvat ja omanäolist režissööri: Luis Buñuel, Carlos Saura, Julio Medem ja Alberto Rodríguez.

Teatrifestival “Kuldne Mask Eestis 2016”
8.–18.10.
Tallinn, Sillamäe

Festivalil näidatakse Venemaa festivali “Kuldne Mask” nominentideks ja laureaatideks saanud viimaste hooaegade parimaid vene lavastusi. Kõikidel etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Tartu Uus Teater + Eesti Rahva Muuseum “Vägi”
15.10.–18.11.
Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Lavastus on loodud spetsiaalselt Eesti Rahva Muuseumi saalis mängimiseks ning moodustab muuseumi ekspositsiooniga omaette terviku, kuid on mõistetav ka eraldi. Lavastaja ja idee autor on Ivar Põllu ning laval tegutsevad Maarja Mitt, Maarja Jakobson ja Helgur Rosental.

Rahvusvaheline ny:dismuusika festival “Afekt”
19.–26.10.
Erinevad kohad Tartus ja Tallinnas

“Afekt” on jätk Tartus 14 aastat toimunud Eesti heliloojate festivalile, mis viimastel aastatel on laienenud ka Tallinnasse. Festivali eesmärk on tuua Eesti publikuni praegune Euroopa nüüdismuusika keskkond.

Lisaekskursioon näitusel “Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel”
19.10.
Kumu kunstimuuseum

Publiku tungival nõudmisel toimub näitusel “Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel” lisaekskursioon. Kuraatoriekskursioonil osalemiseks palutakse huvilistel eelregistreeruda, kuna osalejate arv on piiratud.

Neljas rahvusvaheline improteatrite festival “Tilt”
20.–22.10.
Kino Sõprus

Toimub neljas rahvusvaheline improteatrite festival “Tilt”. Improteater eristub klassikalisest teatrist selle poolest, et kõik, mida publik etendusel näeb, sünnib kohapeal. Seega võime sel korral äärmiselt suure enesekindlusega teatada, et tegemist on tõesti ainukordse kogemusega.

Tartu Valgus – TAVA16
21.–23.10.
Tartu kesklinn

Esimest korda toimuva festivali põhiprogrammi moodustavad Tanel Randeri kureeritud näitus “Tõotatud valgus” Nooruse Galeriis ja Tartu Kunstimajas, avaliku ruumi kaasaegse valgustuse ja interaktiivse valguse töötoad ning geriljavalgustuse ühisaktsioon, valgustusdisaini konverents ja valgusmess, Mick Pedaja ja VJ Alyona Movko audiovisuaalne teos ning palju muud.

Vaiko Eplik / Stiil
21.10.
Von Krahli Teater

Õhtu esimese poole sisustab muusikaga Vaiko Eplik ning teine pool on Mati Undi “Stiili” päralt. Oodata on kindlasti nii suurepärast teatri- kui ka muusikaelamust.

Varnja SaunafEST
22.10.
Mesi tare kodumaja

Varnja kant on tuntud nii külalislahkuse, sibulate, suitsukala kui muu hea ja südantsoojendava poolest. Nüüd saab seal ka kere soojaks, kuna Varnja SaunafESTi repertuaaris on suitsusaun, kilesaun, soome saun, indiaani saun ning kümblustünn.

Galaktikatevaheline rännak – Going further
22.10.
Erinevate Tubade Klubi

See on õhtu täis kunsti, ilusaid inimesi ja kõige väiksemate peensusteni lihvitud muusikat, mis on vääriline vastane universumi enda peenutsevale loomusele. Kõigil rändajatel on võimalus ennast UV-värvidega kaunistada, istuda ja kogeda toimuvat hea vestluse saatel või ennast stiilselt ja ekstaatiliselt tühjaks tantsida. Selliste lubaduste peale võiks iseenesest asja uurida küll.

Roald Dahli vapustavvägev filmifestival
23.–26.10.
Kino Sõprus

2016. aastal tähistatakse sõnameistri Roald Dahli 100. sünniaastapäeva. Dahli kirjanikukarjäär sai alguse täiskasvanutele mõeldud novellidega, ent kuulsuse tõid talle lasteraamatud, milles autor laskis valla oma lennuka, priiskava fantaasia. Oktoobrikuine koolivaheaeg toobki nüüd Dahli maailmad publikuni ja seda läbi kino Sõpruse helendava ekraani.