Sellenädalased soovitused on sobilikud näljastele romantikutest lugemisentusiastidele, kes hindavad head kunsti, ilusat muusikat ning uusi põnevaid teadmisi. Eks me kõik oleme natukene sellised, kas pole?

Tallinna vanalinna toidufestival
12.–22.04.
Tallinna vanalinn

Tänavu kutsutakse head toitu ja uudseid maitseelamusi hindavaid linlasi juba kolmandat korda vanalinna restorane taasavastama. Näljaseid gurmaane aitavad  pliidi tagant rahustada vanalinna restoranide parimad kokad, kes pakuvad taskukohase hinnaga rikkalikku kolmekäigulist menüüd.

Filmikool #8: “Mandžuuria kandidaat”
16.04.
Kino Sõprus

Taas on aeg end filmiteemadel harida lasta. Seekordne õppetükk räägib filmist “Mandžuuria kandidaat”. Lavastaja John Frankenheimer oli vaid 32 aastat vana, kui tõi kinolinale Richard Condoni samanimelise poliitilise põnevusromaani. Tulemus teenis ära kriitikute tunnustuse ning kaks Oscari-nominatsiooni. Ärge siis koolitundi hilinege, kuna õpetaja Tõnis Kahu alustab juba kell 19.30.

Egiptuseteemaline filmiõhtu
17.04.
Tartu Ülikooli Kunstimuuseum

Tegemist ei ole ainult dokumentaalfilmiõhtuga, vaid üldisema teemaõhtuga, mis tõlgendab põneva piirkonna ajaloo käsitlusi ka läbi popkultuuri prisma. Õhtut alustatakse kaheosalise ajaloolise dokumentaalfilmiga Napoleni sõjakäigust Egiptusesse ja jätkatakse põnevusfilmiga “Muumia” (“The Mummy”, 2017), mille peaosas on Tom Cruise.

Tallinna raamatumess 2018
19.–21.04.
Eesti Rahvusraamatukogu

Londoni raamatumess, kus ka Eesti väga võimsalt esindatud oli, on nüüdseks lõppenud, aga hea uudis on see, et Tallinna raamatumess on alles ees. Traditsiooniliselt Eesti Rahvusraamatukogus toimuval messil tutvustavad ja müüvad oma toodangut ligi 20 kirjastust, toimuvad kohtumised autoritega, raamatuesitlused, töötoad ning palju muud põnevat igas vanuses raamatusõpradele.

Sõprus 63! “Brasiilia”
19.04.
Kino Sõprus

Kino Sõprus tähistab oma 63. sünnipäeva kultusfilmiga “Brasiilia”. Düstoopilises meistriteoses “Brasiilia” mängib Jonathan Pryce lihtsat unistajat, kes satub bürokraatliku masinavärgi hammasrataste vahele. Terry Gilliami hoiatav tulevikunägemus on üks 1980. aastate võimsamaid filme, mida on kõrvutatud George Orwelli, Aldous Huxley ja Kurt Vonneguti antitotalitaarsete teostega. Kujunduse, operaatoritöö, muusika ja eriefektidega lummab “Brasiilia” vaatajaid ikka ja jälle. Palju õnne Sõprusele ja head filmielamust teile!

Linastus & kohtumine tegijatega: “Portugal”
20.04.
Kino Sõprus

“Portugal” on sügav ja sume nagu suveöö, see on füüsiline kulg ja vaimne rännak, mille sihtmärk ei ole vaid geograafiline punkt maakaardil. See on lugu suurest igatsusest millegi järele, mida ei ole veel tundnud või mida võib-olla isegi ei eksisteeri.  Publikuga tulevad kohtuma näitleja Mirtel Pohla ja režissöör Lauri Lagle.

XVII Tallinna graafikatriennaal
20.04.–26.08.
Erinevad toimumispaigad

XVII Tallinna graafikatriennaal leiab aset 2018. aasta kevadsuvel Kumu kunstimuuseumis, EKKM-is ning satelliitidena ka teistes näituseasutustes. Seekordset graafikatriennaali ilmestab traditsiooni mõiste, mis lisaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale suhestub ka Tallinna graafikatriennaali kui institutsiooni 50. tegutsemisaasta täitumisega.

XI Klavessiinifestival
21.–28.04.
Erinevad toimumispaigad

Aprillikuu lõpus toimuvatel kontsertidel astuvad üles esinejad Prantsusmaalt, Itaaliast, Saksamaalt, Rumeeniast, Venemaalt, Leedust ja Eestist, sh Eesti noorimad klavessiinimängijad. Kõik on oodatud osa saama erilise hõnguga sündmusest – barokiaja meistrite looming tänapäeva meistrite nägemuses.

Perekontsert EEVA & VILLU TALSI / Jazzkaar 2018
21.–22. 04.
Vaba Lava / Eesti Rahva Muuseum

Eestimaisest menukast bluegrass-bändist tuntud Eeva ja Villu Talsi on juba mitmed aastad üles astunud ka duona, mida iseloomustab elu- ja loomekaaslasi siduv rõõm ühisest musitseerimisest ja teineteise mõtete haaramine lennult. Kahe muusiku teed kohtusid esmakordselt ETNO laagris, hiljem õppisid nad muusikat Viljandis, Göteborg’is ja Tallinnas. Perekontserdil kutsuvad Eeva ja Villu nii väikseid kui suuri muusikusõpru kaasa laulma, mälestusi kuulama ning ise laule looma.

Köler Prize 2018. Nominentide näitus
31.03.–20.05.
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Köler Prize’ile nomineeritakse viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideerivat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingulise tegevuse põhjal. Köler Prize’i nominendid valib EKKMi juhatus ning alates 2016. aastast toimub Köler Prize üle aasta. Selle aasta Köler Prize’i nominendid on Anna Škodenko, Holger Loodus, Taavi Talve, Tanja Muravskaja ja Tarvo Varres, kelle tegemistest on teil olnud korduvalt põhjust lugeda ka meie kalendriveergudelt.