Sellenädalane soovitus on mõeldud seiklushimulisematele kultuurihuvilistele, kes ei pelga pimedamaid nurki ega teravamaid (luule)elamusi.

Tartu armastusfilmide festival “Tartuff”

13.–18.08.
Tartu Raekoja plats

Tartu Raekoja plats muutub taas Eesti suurimaks vabaõhukinoks. Kokku jõuab kuue päeva jooksul hiiglaslikule väliekraanile 11 armastusest kõnelevat filmi. Traditsiooniliselt näidatakse lisaks mängufilmidele Athena keskuses dokumentaalfilme ja osaleda saab arvukatel eriüritustel. Kõik seansid on vaatajatele tasuta.

Valge ÖÖ Keila-Joal

18.08.
Keila-Joa park

Õhtu jooksul pannakse Keila-Joa park särama läbi valgusinstallatsioonide, muusikute ja töötubade.

Mööda Keila-Joa pargi matkarada hakkab kulgema maagiline valgusrada, mis koosneb erinevate Euroopa valguskunstnike loomingust. Installatsioonide valik on kokku pandud spetsiaalselt selleks sündmuseks ja rõhutades Keila-Joa looduslikku eripära. Kogu õhtu jooksul on avatud piknikuala ning RMK ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia töötoad.

Liivi Muuseumi kirjandusfestivali fookuses on tänavu lugeja. Küsime: kes loeb? Seame autorid lugejaga silmitsi. Õhtu lõpetab Eva Mitreikina autoriplaadi “Juhan Liivi laulud” esitluskontsert.

Lugejatega kohtuvad ja lugemise üle arutlevad Vahur Afanasjev, Peeter Helme, Andrei Hvostov, ansambel Kiilanev Krokodill, Eva Koff, Jüri Kolk, Mihkel Kunnus, Lauri Laanisto, Jaan Malin, Eva Mitreikina, Kristel Mägedi, Berit Petolai, Reeli Reinaus, Wimberg jt. Lastele mõeldud töötoas valmib kirjanduslik välknäitus ning õhtu lõpetab
plaadiesitluskontsert. Sissepääs on kõigile prii.

Filmilindifestival 2018

18.08.
Vanatehnika varjupaik

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas – vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulik osa on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti. Tänavu võetakse fookusesse road movie’d ehk teekonnafilmid.

Tsoi laulud

16.08.
Harjumägi

On saanud heaks traditsiooniks, et iga aasta augusti keskpaigas mälestatakse bändi Kino liidrit Viktor Tsoid. Sellel puhul astuvad vanal heal päevavaraste pärusmaal üles järgmised bändid: Gerodes Band (Tallinn), PartyЯ (Pärnu), Pööloy Gläänz (Pärnu) ja Vulgari Moribus (Narva).

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsub kolmapäeviti meeleolukale ringkäigule tornides, bastionide sees ja peal. Ringkäik algab Neitsitornist ning põhjalikul bastionideekskursioonil käiakse läbi Lindamäe alused tunnelid, kuhu iga päev ei satu, ning liigutakse Harjumäe alustes tunnelikäikudes, sealhulgas aastakümneid suletud ja vee all olnud osas. Tuuri lõpp-punkt on Vabaduse väljakul Mayeri treppide kõrval Harju tänava alguses. Tuuril saab teada, kus tegutsesid ning elutsesid punkarid ja ärikad ning teised oma aja tegelased. Teejuhiks ajaloolane Tõnu Pedaru.

Eesti esimene üldluulepidu

17.08.
Rakvere linnus

Luulesündmus heidab pilgu Eesti luulele alates esimestest eesti keeles ilmunud tekstidest, liikudes läbi luuleklassika, murdeluule, välisluule tänasesse päeva. Esitajate rivi saab olema sama kirev kui tekstid ise. Pärast luulepeo lõppu algab peo teine osa: punklaulupeo 10 aastat, mille raames esitatakse kolmelt toimunud punklaulupeolt tuttavaid lugusid.