Suvi on juba täies hoos, inimesed sõidavad rohkem ringi ning nii on üha rohkem põnevat toimumas ka väljaspool suuri keskusi.  Põnevat tegemist leidub endiselt ka Tallinnas ja Tartus. Külastada maksab põnevaid näitusi, toimub mitmeid huvitavaid kontserte ja loenguid. Ja miks mitte lõpetada nädal ühe korraliku kagu-Eesti laadaga?

Ringkäik Tartu Ülikooli kunstimuuseumis
13.06 ja 18.06
Tartu Ülikooli kunstimuuseumis

Juunist septembrini toimuvad Tartu Ülikooli kunstimuuseumis regulaarsed ringkäigud eesti ja inglise keeles, kus tutvustatakse püsiekspositsiooni ja ajutist näitust “Teekond Hommikumaale”. Ringkäigud kestavad umbes 20 minutit. Kell 11.00 toimub ingliskeelne ringkäik ja kell 17.00 eestikeelne.

Anu Vahtra näitus “Fakt ruumis. Näituste järel”
13.06–19.06
Hobusepea ja Draakoni galeriis

Anu Vahtra on Eesti noorema põlvkonna kunstnik, kelle autoripositsioon seisneb kohaspetsiifilisusele ja ruumi olemusele orienteeritud küsimustega tegelemises ning selle loovas artikuleerimises. ahte galeriipinda hõlmav installatsioon “Fakt ruumis. Näituste järel” on mõtteliseks jätkuks Vahtra varasematele, näituseruumiga tegelevatele teostele.

Näitus “Maailmaruumi mõõtmine: Tartust Universumi äärde”
13.06–19.06
Tartu Tähetorn

Tartu tähetorni ruumides, aias ja paviljonis asuv näitus annab ülevaatliku pildi sellest, kuidas meie tuntud Universum on sajandite jooksul laienenud ja selginenud. Keskendutakse sellele, kuidas Tartus on korduvalt laiendatud arusaamu Universumi suurusest ja struktuurist.

Marky Ramone’s Blitzrieg. 40 aastat punki
14.06
Klubis Tapper

Marky Ramone pikka tutvustamist pungi ja rocki austajaile ei vaja. Ta on peamiselt tuntud oma 15 aasta pikkuse trummari karjääri põhjal Ramonesis – ühes maailma kuulsaimas punkbändis. Marky andis Ramonesi ridades üle 1700 show, mängis sisse mitu stuudioalbumit ja osales aktiivselt lugude kirjutamisel. Kontserdiga tähistatakse punkmuusika ja –liikumise 40ndat aastapäeva.

Tallinna Teisipäev
14.06
Tallinna galeriid

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus korraldab kunstinädal Tallinn Art Week raames spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev. Enamikus galeriides on kogu õhtu jooksul kohal nii kunstnikud kui ka galeristid, et tutvustada kõigile huvilistele näitusel olevaid teoseid. Ühine rattatuur galeriide vahel algab kell 17.30 Vabaduse väljakult.

Õhtud ülikoolilinnas
15.06
Tartu Uus Õu

“Õhtud ülikoolilinnas” on loengusari, mille on kokku pannud Füüsika Üliõpilaste Selts, Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Tartu Nefa Rühm ja Uus Õu. 15. juuni loengu pidajaks on luuletaja ja šamanismiuurija Aado Lintrop. Loengu teemaks on “Rännakud Himaalajas”.

Antoniuse moeetendus 2016 “Värvides moodi”
15.06
Antoniuse õuel

15. juunil 2016 toimub Tartus Antoniuse moeetendus “Värvides moodi”, kus oma moeloomingut on esitlemas kakskümmend väga erinevat noort disainerit. Kahekümne välja valitud disaineri hulgas on nii Tallinnast kui Tartust pärit moekunstnikke ning esindatud on nii rõivaste kui ka aksessuaaride kollektsioonid. Antoniuse moeetenduse märksõnadeks on sel aastal kantavus, müügiedu ja kommerts, disainerite kollektsioone saab iseloomustada ühiselt ready to wear nime all.

Jaak Juske loeng: Kadunud linn
16.06
Kumu kunstimuuseumis

Näituse „Force majeure“ publikuprogrammi raames peab Jaak Juske „Kadunud linn“, kus annab ülevaate 20. sajandi esimeses pooles ajaloohämarusse kadunud hoonetest ja linnavaadetest. Lisaks näitusel mainitud ateljeepõlengutele ja pommitabamustele Tallinnas ja Tartus, peatutakse pikemalt ka Narvale ja Pärnule osaks langenud purustustel.

Hipilegend Fantuzzi Laitse Graniitvillas
16.06
Laitse graniitvillas

Puerto Ricost pärit jutuvestja ja maailmaklassi muusik Fantuzzi teab tuhandeid hipiajastu hiilgeaegadest pärit laule ja lugusid ning jagab neid rõõmsalt Eesti publikuga. Oma esinemistel pajatab ta oma seiklustest ja kogemustest, mis võivad tunduda muinasjutulised.

XIX Suure-Jaani muusikafestival
17–23.06
Suure-Jaanis

Juba 19. korda toimub Suure-Jaani muusikafestival. Festival on pühendatud heliloojatele Kappidele. Festivali kunstiline juht on professor Andres Uibo.

Kumu ÖÖ
18.06
Kumu kunstimuuseum

Laupäeval, 18. juunil tähistab Kumu kunstimuuseum oma kümnenda tegutsemisaasta täitumist ja suve algust suure muusika- ja kunstipeoga. Üle viie aasta toimuv minifestival Kumu ÖÖ toob publiku ette 15 eripalgelist kohalikku ja välisartisti. Kontserdid toimuvad paralleelselt neljal laval: muuseumi sisehoovis, fuajees, auditooriumis ning 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis näitusel “Kumu hitid”.

III Peipsimaa orelifestival
18.06 ja 19.06
Kodavere ja Iisaku kirikutes

III Peipsimaa orelifestival toob juunikuus sillerdavad helilained, säravad oreli- ja kammermuusika kontserdid Iisaku, Avinurme, Torma, Lohusuu, Kodavere ja Räpina kirikutesse, mis on oma orelitega Peipsimaa uhkus. Algaval nädalal jõuavad kontserdid Kodavere ning Iisaku kirikutesse.

XXII Maarahva laat
18.–19.06
Vastseliinas

Maarahva laat Vastseliina alevikus pakub meelelahutust, erinevaid atraktsioone, kauplemislusti ja mitmekülgset kultuuriprogrammi nii suurtele kui väikestele. Aukohal on käsitöö ja talunike toodetu ning kõik maalähedane ja maainimesele vajalik. Pettuma ei pea ka teistsuguste huvidega inimene: laada kirevas kaubavalikus leidub kõigile midagi meelepärast ja peale olmerõõmu pakuvad hingekosutust kunstinäitused ning hulgaliselt esinejaid kodu- ja välismaaltki.