Selle nädala valikust on võimalik leida juba päris palju jõuluootuse kontserte, kuid mitte ainult. Tulekul on ka põnevaid etendusi ja kinoelamusi. 

Pärnu Uue Kunsti Muuseumi jõulukino
…–7.01. (iga päev)
Pärnu Uue Kunsti Muuseum

Koostöös Pärnu Filmifestivaliga toob Uue Kunsti Muuseum pärnakateni uue Art House-tüüpi kino. Väärtfilme nii Eestist kui välismaalt tuuakse esialgu vaatajateni jõulukino programmina, mille kava on koostatud lisaväärtuse põhiselt – nimelt on peetud lisaväärtuseks seda, et kavast leiab filme, millel on nii hariduslik sisu kui ka kõrge kunstiväärtuslik taust. Programmis on ka meelelahutuslikke filme lastele ning uuemat Euroopa filmiloomingut.

Just Filming
13.–17.12.
Kanuti Gildi SAAL

Kristian Smedsi uusimas lavateoses kohtuvad kaks võimast näitlemistalenti: Annamária Láng Ungarist ja Juhan Ulfsak Eestist. Nende paarismängust tekib kirglik, absurdne ja humoorikas teaterlik tants. Äärmiselt visuaalne ning muusikaline etendus “Just filming” on ka siiras austusavaldus filmikunstile.

Autorikino #35: “Gabbeh”
13.12.
Kino Sõprus

Iraani kino uue laine üks olulisemaid režissööre Mohsen Makhmalbaf on poeetilise realismi meister. Tema 1996. aastal valminud “Gabbeh” on kaunis näide maagilisest filmikunstist. “Gabbeh” on sõna otseses mõttes peenekoelisesse pärsia vaipa põimitud muinasjutt.

Valdur Mikita, Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäe albumi “Iluküsija” Tartu esitluskontsert
14., 22. ja 30.12.
Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tallinna Kunstihoone, Paide Vabalinna maja

Valdur Mikita, Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäe ühine sõna- ja helialbum “Iluküsija” ilmub 12. detsembril ning Tartu esitluskontsert toimub kolmapäeval, 14. detsembril kell 19.00 Tartu Ülikooli botaanikaia palmihoones.

VolkStuudio live. Siiditee Saadikud III: eepilised laulikud Karakalpakkiast
15.12.
Pärimusmuusika ait

Pärimusmuusika aidas juba mitu hooaega väldanud “VolkStuudio” seeria saab täiendust. Kui tavapäraselt kõneleb härra Volkonski mõne kauge maa traditsioonidest ning seejärel kuulatakse selle kandi muusikat plaadi pealt, siis detsembrikuus toimub koostöös “Muuilmamuusikaga” selle formaadi esmakordne kontsertversioon, kus traditsioonitutvustusele järgneb eksootiliste külaliste kontsert. Üles astuvad: Peeter Volkonski (jutt), Baqsi Gulistan (laul, koboz), Baqsi Salamat (laul, kijak).

Zarah Leander. Ühe legendi meloodiad ja mälestused
17.–29.12.
Karlova Teater

Legendaarne laulja ja filmidiiva, lihtne rootsi tütarlaps, skandaalne põlgusobjekt, miljonite lemmik! Natsi-Saksamaa õuelaulik ja füüreri lemmik, vene spioon? Näitlejad Ingrid Isotamm ja Jaanus Tepomees ning lavastaja Andres Dvinjaninov avavad Leanderi 110. sünniaastapäeva eel müütide laeka ning heidavad valgust aastaile 1927–1977, mil möödus Leanderi loominguliselt ja eraeluliselt põnevaim aeg.

Hullu Teadlase eksperimendihommik: jõuluhelid
17.12.
Tartu Ülikooli muuseumi peamaja

Head väikesed ja suured sõbrad! Hull Teadlane kutsub teid igal laupäeval kell 11 eksperimendihommikule. Saame teada, kuidas helid tekivad ja milliseid muusikariistu on võimalik vanadest pakenditest valmistada. Katsetame, kas nendega saaks mängida ka mõnda jõululaulu.

Jassi Zahharovi ja Oliver Kuusiku jõulukontsert “Jõuluooper”
18., 21., 25. ja 26.12.
Tallinna Jaani kirik , Viimsi Püha Jaakobi kirik, Tartu Peetri kirik, Tallinna Kaarli kirik

Eesti esitenor ja esibariton kohtuvad taas laval! Jassi Zahharov ja Oliver Kuusik ühendavad eesootaval jõuluajal oma kaunid ooperihääled, et anda üheskoos kuus imeilusat ja hingepaitavat jõulukontserti.

Once Upon a Time in Estonia
18.12.–30.01.
Apollo Kino Solaris

“Once Upon a Time in Estonia” on Kinoteatri komöödia kahest tavalisest Eesti mehest, kes tutvuvad töötukassa ukse taga ning otsustavad oma täbarast majanduslikust olukorrast välja tulemiseks teha sellise Eesti filmi, mis lõpuks ometi vallutab maailma ning teeb neist endist miljonärid. Laval astuvad üles Argo Aadli ning Indrek Ojari.

Rahvusvaheline klaasikunsti biennaal “2D” 
…–23.12.
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

“2D” on juba kolmandat korda toimuv traditsiooniline rahvusvaheline klaasikunstinäitus, kus rõhk on lehtklaasi võimaluste ärakasutamisel ja eksponeerimisel. Sel korral olid näitusele kutsutud seitme Läänemeremaa kunstnikud, kokku 29 osalejat. Raplasse jõuavad kunstiteosed Soomest, Saksamaalt, Leedust, Lätist ja Eestist.

Mihkel Kleisi näitus “Sotto Forte”
…–7.01.
Temnikova & Kasela galerii

Teoste järgi tuntakse Mihkel Kleisi popkultuuri eksperdina, kes jumaliku DJ-na äratuntavaid märke kokku ja lahku korraldab, nende vahel uusi ja ootamatuid seoseid leiab. “Sotto Forte” on apokalüptiline visioon posthumanistlikust tulevikust, orgaanilisi ja biomehaanilisi vorme ning kaugeid kajasid kehatransformatsioonidest tasakaalustavad ootamatud hübriidid kunstiajaloo, nipsasjakeste kultuse ja salongikunstiga. Kompositsioone seob läbiv pinge ning kujundiloogikat ainuomane jõud, mis ei lase tähelepanul uinuda.

Mari Jürjens “Nüüd ja igavesti”
18.12.
Hopneri Maja

Esineb Mari Jürjens.

Rahvusmeeskoori jõulumuusika, dirigent Mikk Üleoja
18.12.
Tallinna Metodisti kirik

Esineb Eesti rahvusmeeskoor. Kaastegev puhkpilliansambel. Dirigeerib Mikk Üleoja. Kontserdikava teljeks on kahe erineva, kuid samast juurest väljakasvanud traditsiooni kõrvutamine. Kõlavad advendiaegsed luterlikud rahvakoraalid ning katoliiklikud O-antifoonid.