Sellel nädalal on soovitustega kaetud terve maa ja ka teemade valik on lai mis lai. Ilusat avastamist!

Voronja galerii neljas suvehooaeg: Peter Belyi „Avatud piirid”
18.06.–16.09.
Voronja galerii

Taas avaneb äärmiselt võluvas Voronja galeriis uus suvehooaeg ning koos sellega ka värske näitus. Seekord paneb näituse kokku Peterburi kunstnik ja kuraator Peter Belyi, kes kaasab näitusele kunstnikke, kes töötavad orgaanilise ja anorgaanilise maailma vaheliste seoste loomisega ning kasutavad kunsti loomiseks loodust või loodusest pärinevaid protsesse.

Aida folklooripidu
17.06.
Külitse, Lennuvälja tee 1

Kõigile folgifännidele on suvi suurepärane aeg. Siit leiete taas mõnusa sündmuse just sellel teemal. Esinevad Untsakad, Tartu Ülikooli rahvakunstiansambel, Perepill, noorte viiuldajate ansambel Mosaiik ja Pillipuu.

Seto Folk „Metsa poole”
16.–18.06.
Värska laululava

Jätkates folgi teemal, on siin veel üks veelgi suurem sündmus, kust leiavad kindlasti oma nii suured kui ka väikesed folgisõbrad. Põnevad kontserdipaigad (hommiku- ja öökontserdid lodjal, järve ääres, metsalagendikul, talumuuseumi arhailises rehetoas jne) loovad õhkkonna, mis laseb muusikal kuulajaid tõeliselt kõnetada. Seto Folgi põnev matkaprogramm viib külastajad Setomaa metsadesse, kus RMK matkajuhid aitavad üles leida need erilised kohad, mis üksi avastades jääksid leidmata. Peresõbralikud lastealad teevad pisiperega festivali külastamise tõeliselt mugavaks. Laadaplatsil müüvad meistrid kohalikku käsitööd, maitsta saab ehedat seto toitu ja koduõlut ning kogeda tõelist seto külalislahkust.

Lastemood lööb laineid: Eesti esimene lastemoe ja -disaini näitus
16.06.–27.08.
Pärnu Muuseum

Muuseumis vaatajatele avatud näitus „Lastemood lööb laineid”, mille üks osa on lastemoe ja -disaini ülevaatenäitus, kus on väljas rohkem kui 20 disaineri looming ning teine osa rahvusvaheliselt tunnustatud lastemoestilisti Kirsi Altjõe suur lastemoefotode näitus pealkirjaga „Pärnu, lapsed ja mood”.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 2017. aasta lõpetajate galakontsert
16.06.
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Kontsert toob teieni kõige vingemad etteasted laulu-, džässmuusika, improvisatsiooni-, keelpilli-, puhkpilli- ja klaveriosakonna lõpetajatelt.  Sündmus on meie arvates eriti tore sellel põhjusel, et seal esinevad noored on tõeliselt inspireeritud ja energiast pakatavad, nii et esinemist vaadata on tõeline nauding.

XX Suure-Jaani muusikafestival
17.–23.06.
Suure-Jaani

Aastast 1998 toimuv klassikalise ja eesti muusika ning muusikute keskne festival pakub midagi pea igale maitsele. Kontsertidele suurtes ja väikestes saalides lisanduvad ettevõtmised Olustvere lossis, leivakojas, Vanaõue puhkekeskuses, Tääksi veskis ja paljudes teistes paikades üle kogu Suure-Jaani valla. Lisaks noorte lauljate konkurss, heliloomingu konkurss, foto- ja kunstinäitused ja kohtumised loovisikutega kohvikus Arturi Juures.

XXIII Maarahva laat Vastseliinas
17.–18.06.
Vastseliina

Maarahva laat Vastseliina alevikus pakub meelelahutust, erinevaid atraktsioone, kauplemislusti ja mitmekülgset kultuuriprogrammi nii suurtele kui ka väikestele. Aukohal on käsitöö ja talunike toodetu ning kõik maalähedane ja maainimesele vajalik. Pettuma ei pea ka teistsuguste huvidega inimene: laada  kaubavalikus leidub kõigile midagi meelepärast ja peale olmerõõmu pakuvad hingekosutust kunstinäitused ning hulgaliselt esinejaid kodu- ja välismaaltki.

Kadrioru suvehooaja avamine 2017
15.06.
Kadrioru park

Kosutav sündmus  ilusas kohas. Paigale väga sobivalt tulevad esitamisele  muuseas näiteks Antonio Vivaldi viiulikontsertide tsükkel „Aastaajad” ja Astor Piazzolla „Buenos Airese neli aastaaega”.

58. välkloeng: Veneetsia arhitektuuribiennaal 2018
15.06.
Vaba Lava

Kavas on järjekordne põnev välkloeng, kus seekord astuvad lavale  2018. a Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid: konkursitööde Byzantine, Weak Monument, Koondumine, Tegija ja Post-Digital Practices autorid.

Tallinn Art Week: „Kunst ja film”
14.–16.06.
Kino Sõprus

Kinos Sõprus toimuva programmi „Kunst ja film” eesmärk on legendaarse videokunstniku ja filmitegija Jaan Toomiku eestvedamisel ning juhtimisel pakkuda võimalust tutvuda video- ja filmikunstiteostega. Üritus toimub Tallinn Art Week’i kunstifestivali raames, mille eesmärk on tuua inimesteni nii kodu- kui ka välismaise kaasaegse kunsti paremik.

Rohtumised ja kohtumised
14.–18.06./20.–21.06.
Erinevad ilusad kohad üle Eesti

Silver Sepp ja Kristiina Ehin astuvad läbi noore ja õitseva heina lavale, kaasas uhiuus plaat ja uusim raamat. „Rohtumised ja kohtumised” on muusika ning kirjanduse ringreis ja kohtumispaik kõigile, kes naudivad ebatavalistel ning iseleiutatud pillidel loodud laule, jutuvestmist ja luulelist sõnajõudu. Aja ning inimolemuse mõtestamine on Kristiina ja Silveri luule ning muusika ühised märksõnad, kuid nende kokkusobimine pole peamine eesmärk.

WDR Sinfonieorchesteri kontsert
12.06.
Estonia kontserdisaal

Pärast ülimenukat kontserti Estonia kontserdisaalis 2014. aasta aprillis on Eesti publiku ees tagasi WDR Sinfonieorchester Köln oma peadirigendi Jukka-Pekka Saraste juhatusel.  Kavas on Dvořáki Tšellokontsert h-moll op 104 ning Brahmsi Sümfoonia nr 3 F-duur op 90.

Dokiõhtu #30: “Toto ja ta õed”
12.06.
Kino Sõprus

Viieteistkümne kuu vältel filmitud teos pakub kütkestavat ja samas väga häirivat sissevaadet slummi laste igapäevaellu. 10-aastane pesamuna Toto ja tema kaks õde ootavad pikisilmi vanglast koju oma ema. Päevad mööduvad pidevalt narkootikume süstivate sugulaste seltsis, kellel pole laste heaolust sooja ega külma ning lapsed tegelevad ise endale toidu ja muu eluks hädavajaliku hankimisega. Sünged teemad, aga vahel on hea end igapäevast välja raputada.

Forbidden Colors
12.–16.06.
Balti jaama ootepaviljon

Värvid, mida inimsilm näeb, on tegelikult antud keha või objekti peegeldus. Roheline puuleht on roheline, kuna ta peegeldab antud värvi intensiivselt tagasi, ent ülejäänud värvid neelduvad – seega, ainus värv, mida ta pole, on roheline. Etendus tegeleb lahustumisega läbi uue mustri loomise ning on tugevalt üles ehitatud visuaalile ja helile.

Linnafoorum
13.–14.06.
Viru Keskus

Järjekordne Linnafoorum keskendub seekord Tallinna linnasüdamele, otsides visioonikat ja kaasaegset lahendust muutuvale Tallinna linnasüdamele. „Tallinna linnasüdames toimuvad suured muutused nagunii, meie valik on, kas laseme neil juhtuda või juhime neid eesmärgistatult,” rõhutas Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg.

Näitus „100 Soome asja”
10.06.–20.08.
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoone

Soome 100. juubeliaastale pühendatud näitus esitleb igast Soome iseseisvusaastast üht eset. Sajast killust sünnib pilt, mis viib vaataja jalutuskäigule läbi Soome ajaloo erinevate perioodide. Mõned asjad näitusel on Made in Finland ja mõned Designed in Finland, kuid kõiki neid võib iseloomustada sõnadega Life in Finland. Teistest enam tõusevad neis lugudes esile ilmastik ja valgus, lapsed ja töö, raskuste trotsimine ja rõõm.

XII Tallinna kitarrifestival
12.–16.06.
Tallinn

Nagu juba traditsiooniks saanud, pakub festival kitarrimuusikat kogu oma stiiliderohkuses. Festivali looja ja kunstiline juht on kitarrist Tiit Peterson. Mitmekesine kitarrimuusika tuleb meieni mitmest erinevast maailma nurgast ning kindlasti leiavad kõik midagi uut.

Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades
08.06.–16.09.
Kumu kunstimuuseum

Tallinnas sündinud Michel Sittow omandas oma esmase väljaõppe kunstis isa, hinnatud maalija ja puunikerdaja Clawes van der Sittowi ateljees. 1484. aastal suundus noor kunstnik toonasesse Madalmaade kunstikeskusesse Bruggesse, arvatavasti linna kõige nõutuma meistri, saksa päritolu Hans Memlingi ateljeesse, kus omandas Madalmaade maalikoolile omase illusionistliku tehnika. Aastatel 1492–1504 oli Michel Sittow Kastiilia Isabeli teenistuses, aga töötas hiljem portretistina ka Philippe Ilusa, Austria Margarete, Aragoni Ferdinandi ja Taani kuninga Christian II juures.

Näitus „Dialoog. Mare Vint ja Jaanus Samma”
02.06.–14.01.
Kumu kunstimuuseum

Vindi ja Samma esimene ühisnäitus „Mare Vint. PARK. Jaanus Samma” toimus 2010. aastal Tam Galeriis Tallinnas. Kumu näitusel peegeldab ja kommenteerib Jaanus Samma fotost ning kahest klassitsistlikust skulptuurist koosnev installatsioon Mare Vindi loomingut.

Flo Kasearu videoteos „Kontakt”
05.06.–30.09.
Fotomuuseum

Oma teose kaudu tegeleb kunstnik kaasaegses maailmas ringlevate küsimustega. Tallinna vanalinna tupikus, meie suvise turismirände tulipunktis, ekslevate turistide vahel saab rääkida nii Eestisse kohalejõudnutest, reisijatest kui ka mõningatest sõja- ja kliimapagulastest. Kuidas võib turism muuta kohalikku kultuurilist kooslust ning kuidas muudab pagulasränne nende uut kodumaad?