Sellenädalased soovitused on läbi põimunud džässiviiside, akrobaatiliste etteastete, rohke hea muusika, hea söögi ja teadmishimuga. Ilusat nädalat!

Jazz.ee ja Ülikooli Kohvik esitlevad: Thelonius Monk 100
16.09.
Jazzklubi

Džässiajaloo ühe suurkuju, pianisti ja helilooja Thelonious Monki sünnist möödub sel sügisel sada aastat. Selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks ühendavad oma talendid Eesti ja Soome eri põlvkondade džässmuusikud. Tõotab tulla meeleolukas, andekusest tulvil õhtu!

Eesti leiva päev ja sügislaat
17.09.
Eesti Vabaõhumuuseum

Kesk kirevat lõikusaega kutsub Eesti Vabaõhumuuseum külla kõiki, kel huvi eestimaise traditsioonilise toidu vastu. Päeva peakangelane on kodumaine rukkileib, mida võib auga pidada toidulaua kuningaks.  Lisaks pakutakse ka palju muud head.

Vanemuise ooperikoori ja sümfooniaorkestri kontsert
15.09.
Vanemuise Kontserdimaja

Kontserdi kavas on kõrvuti paganlik ja kiriklik – väikese rahva vabadusvõitluse lugu ja suure rahva kirikulugu. Helikeelelt kriibib esimene 20. sajandi keskpaiga dissonantsides, teine voogab 19. sajandi lõpu ooperlikes tundeväljendustes.

Looduse Omnibuss Tallinn: retk Kristjan Jaak Petersoni jälgedes Tartust Riiga
16.–17.09.
Eesti Rahvusraamatukogu

Nii, kirjanduse ja matkasõbrad, avage nüüd silmad ja kõrvad! Aastal 2009 matkasid kirjanikud kahe nädalaga luuletaja Kristjan Jaak Petersoni käidud teekonnal Tartust Riiga. Looduse Omnibuss teeb nüüd koostöös Vikerraadioga sama teekonna läbi kahe päevaga. Alustatakse Kristjan Jaak Petersoni monumendi juurest Toomemäel, sellele järgneb ööbime Võnnus, seejärel Jakobi kiriku vaatamine Riias ning tagasitee kulgeb Viljandimaa kaudu, kus otsitakse üles Kristjan Jaagu isa sünnipaik.

Kultuurifestival “SÄRIN”
15.–16.09.
Kultuuriklubi BAAS / Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

Eelmisel aastal tõelisi kõrgepinge laineid loonud kultuurifestival “Särin” tuleb taas ning veel suurema ja põnevamana! Saab muusikat, teatrit ning lisaks sündmusi ja etteasteid, mis toovad publiku ette kaasaegset kunsti, filme ja kirjandust.

Seenefestival
15.–16.09.
Tihemetsa

Seeni saab kas armastada või vihata, aga seened ei jäta kindlasti kedagi külmaks.  Tihemetsas  toimuval seenenäitusel eksponeeritakse sadu seeneliike, sh Eesti mürgisemaid ja parimaid söögiseeni. On hulgaliselt selliseidki seeni, mida seeneks pidada ei oska. Lisaks saab uudistada teisi näitusi, osaleda töötubades ja loengutel, käia seeneretkel ning nautida erinevaid maitseelamusi seentest.

Cirque du Soleili etendus “Varekai”
14.–17.09.
Saku Suurhall

Miks mitte vaadata vahelduseks vägevaile kohalikele kultuurisündmustele ka võimsat välismaist kraami? Cirque du Soleili “Varekai” etendus on ainulaadne, selles on ühendatud erinevad kunstisuunad nagu muusika ja disain, tants ja elav vokaal, videokunst ja grimm. Seejuures ei ole unustatud tsirkusekunsti selle kõigis ilmingutes, tänavažanritest kuni kõrgtehnoloogilise õhuakrobaatikani. “Varekai” rahvusvaheline trupp koosneb 13 riigist pärit 50 tsirkuseartistist ja muusikust.

Tallinna arhitektuuribiennaal TAB 2017
13.–17.09.
Tallinn

Järjekorras neljas Tallinna arhitektuuribiennaal TAB alapealkirjaga “bioTallinn” uurib linnamaastikke iseorganiseeruvate süsteemidena. TABi peakuraator Claudia Pasquero käsitleb linnaruumi mitte inimkesksest lähtekohast, vaid tegeleb biotehnoloogiaga arhitektuuris ja linnaehituses ‒ “bioTallinn” pakub nägemust Tallinna linnamaastikust, mis toimib iseorganiseeruva süsteemina, paljude dünaamiliste süsteemide koosmõjus areneva territooriumina. Siiski on ka inimestele rohkelt sündmusi, millest osa saada. Kultuuriblogi jagab sel teemal peagi täiendavaid juhiseid!

Cinema Dentata #1: “Mürk haldjatele”
12.09.
Kino Sõprus

“Cinema Dentata” on Sõpruse uus igakuine žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valikul on määrav võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi laiavoolu kinolevis linastuvatele pelgalt meelelahutuslikele õudusfilmidele. Soovitame soojalt, kuna selliseid filme naljalt juba mujal ei näe.