Viimase suvekuu algus on kultuurikorraldajate silmis nii inspireerivaks osutunud, et kõiki festivale ei jõua külastadagi ja tegema peab karmi valiku. Õnneks tuleb kultuur.info appi!

XXIII Seto Kuningriik
Värska
6.08.2016

Setode jaoks on see aasta üks tähtsamatest päevadest, kuna selleks ainsaks päevaks aastas kuulutavad nad välja oma kuningriigi. Valitakse uus ülembsootska, kes on kuningas Peko maapealne asemik, ning samuti Seto Kuningriigi meistrid erinevates olulistes valdkondades.  Päeva lõpetab kirmas ehk seto pidu!

Ajaloofestival “Narva lahing 2016”
Narva Muuseumi Põhjaõu
6.–7.08.2016

Neile, kellele kaasaeg nii väga ei imponeeri ja ajastufestivalid näivad soodsa võimalusena kauge aja võlusid nautida või on lihtsalt suur ajaloohuvi kallal, sobib see festival eriti hästi.

Hiiumaa kohvikutepäevad
Hiiumaa
5.–7.08.2016

Kõik kohvikusõbrad on juba ammu praamipiletid ära ostnud ja sätivad parajasti õlgkübaraid ja jalutuskeppe valmis. Hiiumaa kohvikute päeval on avatud vähemalt 15 eriilmelist kohvikut, mille vahel promeneerides võiks isegi rohkem kui kolm päeva veeta.

IV Eivere klaverifestival
Eivere mõis
5.–7.08.2016

Bösendorferi kontsertklaver hakkab taaskord virtuooslike sõrmede all sulneid muusikapalu õdusasse mõisainterjööri levitama. Nagu ka varematel aastatel on oodata meisterlikke virtuoose kaugest Jaapanist.

Intsikurmu festival 2016
Intsikurmu metsapark
5.–6.08.2016

Intsikurmu metsapark  lööb taas rõkkama omanäolisele festivalile esinema tulnud muusikutest, kunstnikest ja muidu kaunishingedest. Lõuna-Eesti veidi müstilisele atmosfäärile ja augustikuu hämarusele lisaks pakuvad sellel aastal vaatemängu näiteks ka Ans. Andur, Tommy Cash ja NOËP.

Leigo järvemuusika 2016
Leigo talu
5.–6.08.2016

Eestis on vast vähe inimesi, kes sellel festivalil käinud või sellest vähemasti korduvalt kuulnud ei ole. Sellel aastal on keskendutud veel sügavamalt klassikalisele muusikale ning programmist leiab nii A. Pärdi kui W. A. Mozarti. Tore on see, et festivali jaoks on kokku pandud  spetsiaalne noortest muusikutest koosnev festivaliorkester, mis allub ei kellegi muu kui Eesti ühe tippdirigendi Risto Joosti taktikepile.

Festival “Augustibluus”
Haapsalu
5.–6.08.2016

Sellel festivalil küll bluusi tundma ei pea, küll aga saab kuulata maailmatasemel bluusiartiste, osaleda õpitubades, piielda näitusi ning nautida juba traditsiooniks kujunenud akustilist kontserti Haapsalu vanas raudteejaamas.

Kukemuru Ambient Festival 2016
Pähklimäe
4.–6.08.2016

Lubatakse luua sidemeid kaasaaegse kultuuri ja looduse vahel ning festivali hüüdlause hõikab: “Rohkem helisid, vähem muusikat!” Esinejate nimistu tõotab samuti head, kuna üles astuvad sellised tuntud nimed nagu Hüpnosaurus, Lau Nau, Vaiko Eplik ja Valdur Mikita.

PÖFF-i armastusfilmide festival “tARTuFF”
Tartu Raekoja plats
1.–6.08.2016

Keda aina hämarduvad suveõhtud armastuse lainele ei vii, sellele tuleks kindlasti veidi “tARTuFF-i” välja kirjutada. See filmifestival kosutab alati meelt ja ka tervist, kuna toimub vabas õhus, otse Tartu Raekoja platsil, suudlevate tudengite juures.

Puutuuri kolmas õhtu
Orissaare
4.08.2016

Puutuur peatub kolmandal korral Saaremaal, Orissaare tamme all. Seekordne võimas puu võtab enda rüppe laulja ja helilooja Mick Pedaja. Kes pole teda rohkem kui “Eesti laulu” finaalis näinud, aga tahaks, siis nüüd on võimalus!

V Pühalepa muusikafestival
Pühalepa kirik
5.–7.08.2016

Viimasel ajal tundub uue ja vana sidumine muusikas olevat väga populaarne suund. Nõnda ka sellel festivalil, kus põimuvad vanamuusika ja kaasaja looming. Teiste suurepäraste esitajate kõrval esineb festivalil ka Klassikatäht 2016 Sten Heinoja klaveril.

Maheda muusika festival
Kose lauluväljak
5.–7.08.2016

Festival tundub kohale toovat, mida nad lubavad. Täiesti tasuta on muusikat ja palju muud mahedat nautima oodatud kõik inimesed, ka kõige pisemad. Muusikat teevad näiteks Silver Sepp, Estonian Voices ja Sten-Olle ning Mari Jürjens.

Tumeromantika õhtud
Hiiumaa
5.08.2016

Sinna võiks iseenesest juba nime pärast kohale minna, aga soovitame kultuur.info kalendrist siiski enne täpsemalt järele vaadata.