Märtsi teise nädala soovitused sisaldavad nii muusikat, kunsti, tantsu, teatrit kui ka vestlusi. Nädala jooksul tähistatakse ka naistepäeva ning  jätkuvalt on kestmas teatrikuu. 

Curly Stringsi kevadtuur
07.03-13.03
Erinevad kohad üle Eesti

Armastatud ansambel Curly Strings kuulutab kevadet nädalase tuuriga pigem tavatutes kontsertpaikades üle Eesti. Põnevad kontserdipaigad valis ansambel ise välja fännide välja pakutud väikestest linnakärast eemal paiknevatest rahvamajadest.

KirjandusAit: Kõige taga on naine
08.03
Kloostri Ait

8. märtsi KirjandusAidas räägitakse teemal “Meestest ja raamatutest”. Lähemalt tuleb uurimisele Michel Houllebecqi looming, mida agaralt eesti keelde tõlgitakse ja mis on jõudnud ka Eesti Draamateatri lavale, kuid teemasid on teisigi.

LadyFest Tallinn 2016
08.03-12.03
Tallinn

“LadyFest Tallinn” on Eesti ainus järjepidev feministlik festival, mis tõstab esile naiskultuuri ning pöörab tähelepanu inimõigustele. Programmi raames toimuvad loengud, vaadatakse filme, avatakse näitus ja peetakse pidu.

Heategevuslik „Eelarvekontsert 2016”
09.03
Klubi Factory

MTÜ Eesti Asenduskodude Laste Liit korraldab heategevusliku kontserdi Factorys. Peaesinejaks tähena Eesti muusikataevasse tõusnud NOËP (Andres Kõpper). Kogu kontserdi tulu läheb MTÜ toetuseks.

Renate Keerdi uuslavastus “Koon”
10.03-12.03
Tartu Uus Teater

Tartu Uues Teatris tuleb lavale Renate Keerdi uuslavastus “Koon”. Lavastus on metafüüsiline ja mitteasjalik kudum üsnagi etteaimatavast, kuid jätkuvalt intrigeerivast inimeseloomast. Paradoks, mis taasloob end igapäevaselt uuesti ja millest ammutada lõputult, armastusega.

Raudtee(ta)jaamad. Kaido Haageni fotonäitus
Avamine 11.03
Eesti Arhitektuurimuuseum

Uhkeid jaamaansambleid võib leida nii hetkel aktiivselt tegutsevate raudteeliinide äärest kui ka sealt, kus rööpapaarid on üles võetud. Selle teadmisega pildistas fotograaf Kaido Haagen aastatel 2014–2015 üles arhitektuurselt kõige silmapaistvamad raudteejaamad. Kaadrisse jäid nii kõrvaline vaksal kui ka kaduviku teele minev jaam.

Lenna kontsert
12.03
Nõmme kultuurikeskus

Nõmme mändide vahel annab eksklusiivse kontserdi Lenna. Ansambel “Lenna” on ümber lauljanna Lenna Kuurmaa koondunud sõpruskond, kellele meeldib lihtsus muusikas, selgus olemises, head eestikeelsed tekstid ja end ümbritsevast hoolimine.

Genka soovitab: “Kohtumine haldjatega”
12.03
Kõue Mõis

Üheks õhtuks muutub Kõue mõis müstiliseks hingede kohtumispaigaks! Üles astuvad legendaarsed mehed: Genka ja Paul Oja. Lisaks muusikale saavad külalised osa ka kulinaarsetest elamustest koos spetsiaalselt sobitatud joogivalikuga.

Made in Estonia maraton 2016
12.03
Kanuti Gildi SAAL

Made in Estonia maraton on lühivormide festival, mis on toimunud alates 2006. aastast Kanuti Gildi SAAL-is. Tegemist on ühepäevase festivaliga, kus ühe pika õhtu jooksul tutvustatakse erinevaid nägemusi ja arusaamasid etenduskunstist.

Vestlusõhtu. Teater ja muusika: Sandra Sillamaa ja Märt Avandi
12.03
Viljandi Pärimusmuusika ait

Eelmisest sügisest algas pärimusmuusika aidas uus loeng-kontserdi formaat „… ja muusika”. Iga kord asub punktiiril mõni põnev eluvaldkond, mille esindaja hakkab koos pärimusmuusikuga otsima ühisosasid ja lahkama erinevusi oma valdkondade vahel. Järjekorras kolmas loeng-kontsert kannab pealkirja „Teater ja muusika”, külas on Sandra Sillamaa ja Märt Avandi.

Maaselitsa tähistamine
13.03
Obinitsa, Seto Talumuuseum

Maaselits on setode komme enne pikka paastu veel kul´atada ehk pidu pidada. Kindlasti on kohal leelonaised, et enne paastu viimast korda laulda, tantsida ja pilli mängida. Külalistele pakutakse sel päeval pliine, kuuma teed ja ka vähe teravamat. Vana komme on sel päeval jää peal liugu lasta.


*Päisefoto: Eidapere raudteejaam Raplamaal. Kaido Haagen.