Lõpuks on kohal tõeline kevadekuulutaja Tallinn Music Week, aga  see pole veel kõik. Ka muud põnevat on rohkelt ja nädal tõotab tulla tõeliselt põnev.

Tcheka kontsert
2.04.
Pärimusmuusika ait

Esmalt soovitame midagi eriti eksootilist. Roheneemesaarte kaugest üksikust nurgakesest Santiago saarelt pärit Tcheka on loonud ainulaadse ja peene helikeele, mis hõlmab mõjutusi kõikjalt maailmast. Tcheka olemust on võimatu tabada, veel vähem kindlatesse raamidesse suruda.

Kontsert ”Piirideta muusika”
2. ja 3.04.
Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool ja Mustpeade Maja

Kevadel jätkub Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisari “Kuulajale”. Sel korral laulavad kontsertidel segakoor Noorus (dirigendid Maarja Helstein ja Markus Leppoja) ning kammerkoor Crede (dirigent Kristina Kodas). Kontsertidel keskendutakse eesti ja vene heliloojate kaunile loomingule.

TMW avakontsert “Radio Head Rewritten”
30.03.
Kultuurikatel

TMW 2017 avakontserdil “Radio Head Rewritten” kuuleb valitud palu nii minimalismi suurkuju Steve Reichi teosest “Radio Rewrite”, mis põhineb ansambli Radiohead lugude motiividel, kui ka nüüdismuusika helilooja ja kitarristi Gene Pritskeri loomingut. Kristjan Järvi, Gene Pritskeri ja beatbox’i maailmameistrist Bellatrixi triot saadab kontserdil tuntud Eesti muusikute kooslus Glasperlenspiel All Stars. Kontserdi kontseptsiooni autor ja produtsent on Kristjan Järvi, visuaalid ja helikujunduse tagab Sunbeam Productions.

Iberofest: Tartu Opera Dueti kontsert
1.04.
Ammende Villa

Tartu Opera Dueti moodustavad Tartus resideeriv Hispaania tenor German Gholami ja Eesti pianist Margus Riimaa. Kontserdi programm koosneb Hispaania ja Ladina-Ameerika autorite teostest. Kontserdil kogete Hispaania muusika evolutsiooni selle kuldajal – alates varajasest Hispaania muusikast, keskaegsest sefaradi juutide muusikast kuni hästi tuntud Hispaania zarzuela’deni välja.

Buhhaara õhtu Alatskivi lossis
1.04.
Alatskivi loss

Esineb ansambel Manzur oriendi ristteelt, iidsest Buhhaarast. Sedakorda liitub muusikutega ka 2016. aastal parimaks plovivalmistajaks tituleeritud kokk, kes koos Alatskivi lossi restoraniga valmistab rahvustoitudest koosneva õhtusöögi. Täpsem info Facebooki vahendusel ja lossi kodulehel.

Disainiturg
1.–2.04.
Kultuurikatel

Kahel päeval saab osta Eesti ja Baltimaade disainerite loomingut, kuulata kõrvupaitavat muusikat DJ-delt ning süüa-juua head-paremat. Oma loomingut tulevad müüma nii Eesti kui ka Leedu ja Läti disainerite ja disainibrändide paremik ning osta saab rõivaid, aksessuaare, kotte, illustratsioone, sisustustooteid, plakateid, vaipu, lasteriideid, plaate ja palju muud.

Rada7.ee spektaakel Tallinn Music Weekil
31.03.
Kohvik Sinilind

Üles astuvad EiK, noor punkbänd Solidaarsus, rütmimeister Luurel Varas, eelmisel aastal kindlasti ühe parima, käredama plaadi välja andnud Of Roofs, Genes and Stolen Meanings, võrratu “Varjudemaa” soundtrack’i teinud Mauno Meesit ning veel suuremale ringile tundmatu produtsent Regret.

Öökulli akadeemia: putukad – tulevikutoit?
30.03.
Eesti Loodusmuuseum

7,5 miljardist inimesest sööb putukaid iga päev umbes 2 miljardit – kas see arv kasvab tulevikus? Kas tulevikus sööme kõik loomse valgu puuduse kompenseerimiseks putukaid? Tule Öökulli akadeemiasse ja uurime koos!

Kumu Dokumentaal: “Maurizio Cattelan. Olen kohe tagasi”
29.03.
Kumu auditoorium

Kaasaegse kunstimaailma tõusik, provokatiivne ja raskesti tabatav Maurizio Cattelan (snd 1960, Padua) sai tuntuks nutikate, mänguliste ja satiiriliste installatsioonidega, mis irriteerisid eksisteerivaid (kunsti)süsteeme ja (kunsti/ühiskonna)tegelasi. Filmi pealkiri kannab ühe tema kontseptuaalse töö nimetust, kus galerii uksele oli riputatud silt “Olen kohe tagasi”. Tegelikkuses jäi galerii uks suletuks, töid kui selliseid polnudki. Inimesed ootasid ja lootsid.

Kohtumisõhtu “Tuhast tõusnud Tartu”
29.03.
Sisevete Saatkond

Kohtumisõhtul “Tuhast tõusnud Tartu” mälestab Kristiina Ehin koos ajaloolaste Ain Mäesalu ja Enriko Talvistuga Tartu hävingut ning kutsub üles tunnetama linna kogu selle ilus ja hiilguses. Tartut on mitu korda maha põletatud ja kõvasti pommitatud, viimases suurpommitamises 1944. a märtsi lõpul kaotas Tartu 80 hoonet ja sada inimelu. Ikka on linn aga otsekui tuhast tõusnud, häving on viinud uuestisünnile.

Tallinna teisipäev
28.03.
Tallinn

Galeriiõhtu on suurepärane võimalus tutvuda Eesti galeriimaastikuga – külastame nii uuemaid galeriisid kui vanemaid tegijaid, tutvume galeristide ja kunstnikega.  Seekordne näituseprogramm hõlmab Eesti ja rahvusvaheliste kunstnike projekte, grupinäitusi ja pikalt ettevalmistatud isikunäitusi.

Tallinna teisipäeval saab osaleda näituse avamisel Okapi galeriis, külastada viimast päeva avatud näitust Haus galeriis, tutvuda rahvusvaheliste grupinäitustega EKA galeriis ning Temnikova & Kasela galeriis ja võtta osa Tallinna teisipäeva lõpetamisest koos muusikalise etteastega Vaal galeriis.

Klassikatähed Marcel Johannes Kits (tšello) ja Sten Heinoja (klaver)
28.03.
Estonia kontserdisaal

Neid noormehi tunnevad kõik, kes juhtusid vaatama “Klassikatähtede” saadet, juba ammu.  Sel korral esitavad nad erinevaid muusikapalu Beethovenilt, Schumannilt ja Šostakovitšilt.

Dokiõhtu #27: “The Show of Shows”
27.03.
Kino Sõprus

Enam kui sajandi arhiivimaterjalidel põhinev teos toob muu hulgas ekraanile kõik need trikid, mis on tsirkuse ja karnevali alati atraktiivseks teinud: mustkunstnikud, kaunid naised, põlevatest rõngastest läbihüppavad lõvid ja muud eksootilised loomad, kannibalid, klounid ja akrobaadid.

Tallinn Music Weeki filmiprogramm
27.03.–1.04.
Kino Sõprus

Tallinn Music Weeki kavast leiab tänavu taas ka filmiprogrammi. Kinos Sõprus linastuvad festivalinädalal viis dokumentaalfilmi, mis käsitlevad nii kultuse, propaganda ja popkultuuri vahekordi kui ka digiajastu konsumerismi laastavat mõju keskkonnale. Muusikafilmidest linastub juba festivali avapäeval Andrew Dominiki ühtaegu habras ja karm dokumentaal “One More Time With Feeling” Nick Cave’i ja tema bändi The Bad Seeds albumi “Skeleton Tree” loomisest ja selle tagatubadest.

Physics and Phantasma
29.03
Kanuti Gildi SAAL

“Physics and Phantasma” pühendub fantaasia funktsioonile, tekkimisele ja inimeste vajadusele selle järele. Fantaseerimine on inimesele omane võime, mis ulatub kaugemale headusest ja kurjusest. Fantaasia on meie ihade raamistik ja vajalik vahend selleks, et meist saaks terviklikud subjektid.

Näitus “Mayday. Mayday. Mayday.”
24.03.2017–14.01.2018
Lennusadam

See näitus puudutab meid kõiki: nii rannamõnude nautijat kui kalurit, nii laevareisijat kui kaugsõidukaptenit, nii päästjat kui päästetavat. Oleme kõik ühel või teisel viisil kokku puutunud suure veega. Näitus on valminud laiahaardelises koostöös Eesti merepääste valdkonna juhtivate ekspertide ning vastutavate institutsioonidega.

Näitus “Anu Põder. Haprus on vaprus”
17.03.–6.08.2017
Kumu kunstimuuseum

Anu Põder on olnud üks huvitavamaid 20. sajandi eesti skulptoreid. Tema loomingut võib mõtestada ja vaadata üha ja uuesti väga erinevatest vaatepunktidest. Põder on Eesti skulptuurimaastikul seisnud kaua erandlikuna oma kaasaegses kunstipildis. Erilist tähelepanu väärib tema erakordne võime väljendada skulptuuri ja installatsiooni vormis vaimseid ja kehalisi kogemusi.