Narva ooperipäevade „ContempArt“ selleaastased kontserdid toimuvad nädalavahetustel 28. augustist 12. septembrini. Vabal Laval, Kreenholmi Manufaktuuris ja Narva linnuses saab näha Kopenhaageni, Helsingi ning Rahvusooper Estonia ooperi- ja balletietendusi. Esiettekandeni jõuab ka publikul seni nägemata Raimo Kangro ja Leelo Tungla Juku naljadel põhinev muusikal.

Kui tahaksite kõigest sellest osa saada ja Narvas toimuvat teistegagi jagada, siis pange nüüd hästi tähele! Nimelt kuulutame välja konkursi, et leida seda üht ja ainsat arvustajat, kes ooperipäevi kultuur.info blogi lugejatele vahendaks.

KONKURSIL OSALEMISE REEGLID

1. Osalemiseks saatke e-posti aadressile kultuur.info@estinst.ee lühikirjeldus oma viimasest muusikaelamusest (maht 1800–3500 tähemärki (koos tühikutega)). E-kirja teemaks märkige enda nimi ja märksõna „ooperipäevad“.

2. Lühikirjelduse saatmise tähtaeg on 14.05.2019.

3. Konkursi võitja kuulutatakse välja 17.05.2019.

4. Väljavalitud blogija saab pääsme, mis kehtib kõigile Narva ooperipäevade etendustele.

5. Kultuur.info ega festivali korraldaja ei kata transpordi- ega majutuskulusid.

5. Kui väljavalitud blogija külastab festivali, annab ta sellega lubaduse, et kirjutab 4 artiklit ja/või teeb intervjuusid Narva ooperipäevadelt. Sealhulgas pakub korraldaja blogijale võimaluse intervjueerida esinejaid ning ligipääsu ürituse fotogaleriidele.

6. Avustused tuleb saata e-posti aadressile kultuur.info@estinst.ee hiljemalt 2 päeva jooksul pärast iga konkreetse kontserdi toimumist/külastamist. Intervjuud võib ajastada ka etenduse toimumise eelsele ajale.

7. Artikli maht peab olema minimaalselt 1 standardlehekülg, st 1800 tähemärki (koos tühikutega).

8. Artikli autor lubab artikleid koos autori nimega avaldada kultuur.info ja koostööpartnerite meediaväljannetes.

9. Artiklid toimetab ja vajadusel tõlgib kultuur.info toimetus.

10. Kui väljavalitud blogija ei saa mingil põhjusel festivali külastada, tuleb tal sellest võimalikult kiiresti teavitada kultuur.info toimetust e-posti aadressil kultuur.info@estinst.ee.

LÄHEMALT TÄNAVUAASTASE FESTIVALI KOHTA

Narva ooperipäevade seekordses kavas on prestiižse Taani teatriauhinna Reumert Awardi eriauhinna võitnud Peter Kohlmetz Mølleri elusuuruses nukkudega ooperilavastus „Dust“ ning kaasaegne versioon klassikalisest Bellini ooperist „Norma“, mille on lavale toonud Soome suurim ooperilavastaja Ville Saukko.

Lisaks on kavas Eesti 20. sajandi suurima ooperihelilooja Raimo Kangro muusikali „Juku“ esiettekanne. Teos valmis juba 1998. aastal, kuid jäi siis 20 aastaks sahtlisse. See põhineb Juku anekdootidel, millele on libreto kirjutanud luuletaja Leelo Tungal. Lavastaja Ain Mäeotsa käe all saab sellest muusikal, mis on mõeldud vaatamiseks kogu perele ning professionaalsete lauljate kõrval teevad etenduses kaasa Narva noorte- ja lastekoorid.

Rahvusooper Estonia toob lavale Tiit Helimetsa lavastuse „Lõng“, mille muusika autor on Sven Grünberg, katkendi Toomas Eduri lavastatud balletist „Luikede järv“ ning Jevgeni Gribi „Valgus aknas“, kus koos kõlavad Artur Lemba, Lepo Sumera ja Sasha Pushkini muusikateosed.

Stefan Jöris koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ooperistuudioga toob Narvas lavale Händeli ooperi „Orlando“.

Loe lisa ja tutvu festivali programmiga:
http://kultuur.info/syndmus/narva-ooperipaevad-contempart-2019/
http://narvaopera.ee/