Disainiöö toimub sel aastal juba kümnendat korda ning aitab sel korral tutvustada tulevikudisaini olemust ning mõtiskleda muudatuste üle, mida toovad kaasa nihked disainivaldkonnas. Ametlikult on festivali kuupäevadeks välja kuulutatud 17.–20. september, kuid esimesed sündmused toimuvad varem ning mitu näitust on avatud lausa kuu lõpuni. Disainiöö pakub sündmusi nii spetsialistidele kui huvilistele, tutvuda saab kiirelt areneva Eesti disainiga selle professionaalses mitmekesisuses, kuid ka nopetega välismaise disaini eeskujudelt. Lihtsustamaks orienteerumist Disainiöö seminaridest, töötubadest, näitustest, moeetendustest jm koosnevas programmis, on kultuur.info pannud kokku kümme soovitust.

Dokumentaalfilm “Kõik peab muutuma – Piet Zwart”
Kumu auditoorium, 16.09. kell 18:00
Film räägib Hollandi kuulsast disainerist Piet Zwartist, kes elas ja hingas innovatsiooni nimel ning raius teed Hollandi disaini rahvusvahelisele eduloole. Disainiöö raames linastub film ka 19. ja 20. septembril kell 13:00 Kultuurikatlas.  

BB76754613CCB3EB248B9FB483DA309ECD5EECD70F874253BD412B21BDD2B61B

Filmi “Moest väljas” esilinastus
Kultuurikatel, 16.09. kell 19:00
Eelneva filmiga pea samal ajal linastub film “Moest väljas”. Film järgib taaskasutust väärtustava Eesti rõivadisaineri Reet Ausi teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse masstootmise epitsentrisse Bangladeshi. Disainiööl linastub film Kultuurikatlas ka 20. septembril kell 15:00.

Seminar “Future Design. Design Future”
Kultuurikatel, 17.09. kell 10:00
Nagu pealkiri viitab, räägitakse seminaril disaini tulevikust ning tuleviku disainist. Esinejaid on nii Eestist kui välismaalt. Peaesineja on kontseptsiooni Creative Cities autor Charles Landry (UK), kes räägib tulevikulinna arengutest.

DBA disainiefektiivsusauhinna tööde näitus
Kultuurikatel, avamine 17.09. kell 17:00
1989. aastal asutatud DBA disainiefektiivsusauhind tunnustab disaini parimaid näiteid, millel on olnud käegakatsutav ja mõõdetav mõju äritegevuses. Auhinnatud tööd tõestavad, et disainil on globaalne majanduslik jõud.

HELIODESIGN disaininäituste avapidu
Endine kino Helios,  17.09. kell 20:00

Endine kinohoone pakub Disainiöö ajal põnevat näitusteprogrammi. Esindatud on nii kohalike disainikoolide ja disainerite looming kui ka välisnäitused Rootsist, Portugalist ja Iisraelist. Lisaks tegutseb Helioses eesti disaini pop-up-pood ning avaõhtul on avatud ka kohvik-baar.

arhitekt

Loeng “Mina olen disainer. Aga mina olen arhitekt”
Kultuurikatel, 18.09. kell 14:30
Koostöös Tallinna arhitektuuribiennaaliga korraldatud loengud pakuvad võimalust mõista loomeprotsessi telgitaguseid. Oma kogemustest räägivad disainerid Monika Järg, Andres Labi, Tarmo Luisk, Kairi Kuuskor, Markus Marks ning Maile Grünberg ja arhitektid Silver Liiberg ja Mari Rass.

Näituseprojekt “Elu ruum”
Disaini- ja Arhitektuurigalerii, avamine 18.09. kell 18:00
Näitusel on esindatud valik igapäevaseid kvaliteetseid tooteid meie eluruumist, mille on valmistanud Eesti disainerid. Samas toimib näitus õpperuumina, kus arutleda disainiteemadel ja analüüsida esemeid otse nende kõrval justkui stiliseeritud eluruumis.

Disainiekskursioon
Kultuurikatel, 19.09. kell 12:00
Ekskursioon viib osalejad loovettevõtjate juurde, et tutvustada disainiprotsessi köögipoolt ning kohtuda inimestega, kes loovad tooteid, mis meie igapäevaelu paremaks või mugavamaks muudavad.

Heategevuslik disainioksjon
Kultuurikatel, 19.09. kell 20:00
Sündmus pakub disainihuvilistele ja kollektsionääridele võimaluse soetada ainulaadseid esemeid, millel on jutustada oma lugu. Enampakkumisest saadud tulu läheb heategevusfondi, millega toetatakse eesti disainitudengite õpinguid välismaal.

Näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II”
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, avatud kuni 27.09.
Viimane soovitus läheb kõigile neile, kes on terve suve hoogu võtnud, et külastada näitust “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II”. Disainiöö tuhinas tasuks sellelt näituselt kindlasti läbi käia, sest suletakse see juba enne kuu lõppu. Lisaks on ETDM-is avatud ka nahakunstnik Lennart Männi raamatuköidete näitus.

Samoson