Kuuldused Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali toimumisest vastavad tõele. Kolmepäevasest õõvamaratonist osasaamiseks tuleb sammud muidugi Haapsallu seada. Tänavuse festivali eelhäälestuseks osutab filmihuviline Helina Koldek viiele filmile, mida ei ole soovitatav ignoreerida. Meeldivaid elamusi!

„VÄIKESED KURITÖÖD”
„Small Crimes”, Evan Katz, Kanada, USA, 2017
https://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid.p/avafilm/vaikesed-kuritood
Küünilisus, must huumor, põnevad pöörded ja sujuv liikumine eri žanrite vahel. Need on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad 2013. aastal oma režissööridebüüdiga „Cheap Thrills” siinsetegi vaatajate südameid võitnud Evan Katzi loomingut. HÕFF-i avafilmile tasub kindlasti pilk peale heita – head tegijad, korralik teostus ja piisavalt pinget on garanteeritud.

„PÄÄSTIK PÕHJA”
„Free Fire”, Ben Wheatley, Suurbritannia, 2016
https://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid.p/pohiprogramm/paastik-pohja
Häiriv ja sünge „Kill List” (2011), morbiidse huumoriga vürtsitatud „Sightseers” (2012), unenäoline seeneseiklus „A Field in England” (2013), stiilne düstoopia „High-Rise” (2015) … Mis seal salata – Ben Wheatly pole kunagi olnud suurem asi pettumuste valmistaja ega saa sel korralgi sellega eriti hästi hakkama. Midagi pole parata, peab vaatama!

„SÜNGE LUGU”
„A Dark Song”, Liam Gavin, Iirimaa, 2016
https://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid.p/pohiprogramm/sunge-lugu
Aeglase kulgemisega okultismihorror balansseerib oskuslikult vaataja teadmise-teadmatuse piirimail, hoides pinget kuni lõpuni välja. HÕFF-i püsikülastajate vana tuttav Steve Oram teeb siin harjumuspäratult huumorivaese rolli, mis tuleb tal naljategemisest vaat et pareminigi välja. Film, mis pakub kindlasti midagi ka moraalisõpradele!

„BAD BLACK”
„Bad Black”, Nabwana I.G.G, Uganda, 2016
https://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid.p/friikidele/bad-black
Kas januned millegi eksootilise järele? Palun väga, siin on kauaoodatud ravim: sõõm värsket Uganda action-suppi. Märulirohked Wakaliwoodi seebiooperid kuuluvad siinkandis vaid väheste filmigurmaanide argipäevarituaalide menüüsse, kuid HÕFF-il avaneb lihtinimeselgi harukordne võimalus võtta ette retk sellesse senikogematusse kultuurikatlasse, kus loogika ja terve mõistus ei pruugi olla just parimad reisiseltsilised, ent huumorikulp saab sellest pajast ammutades küll pilgeni täis.

„ROTID”
„Rats”, Morgan Spurlock, USA, 2016
https://2017.hoff.ee/est/filmid/filmid.p/pohiprogramm/rotid
Dokumentaali- ja loomahuvilistel tasub kindlasti kaeda ka HÕFF-i lõpufilmi, mis jälgib väga mitme nurga alt rottide rikkalikku eluolu ning tihtipeale närust lõppu maailma erinevates suurlinnades. Õudusfilmilikult lähenedes võib teha ka tähelepanekuid, kes on linateose kõige hirmsamad tegelased. Vastusevariante jagub: a) rotid, b) paelussid, c) inimesed, d) keegi neljas.