Tänaseks on järjekorras juba viies Artishoki biennaal füüsilisel kujul küll lõppenud, aga kes NO99-s toimunust ühel või teisel põhjusel ilma jäid või tahavad seda uuesti kogeda, saavad osale sündmusest ehk kunstikriitikute tekstidele ligi ka juba virtuaalselt.

Kriitikute tekste on kindlasti huvitav lugeda nii nendel, kes kunstiteoseid NO99-s nägid, kui ka neil, kes sündmusele ei jõudnud, kuna tekstid on juba iseseisvalt parajad kunstiteosed. Seal pole ka midagi imestada, kui kirjutajate hulka kuuluvad sellised klassikud nagu näiteks Eha Komissarov, Jan Kaus, Hanno Soans, Eero Epner ja Liisa Kaljula.

Eksperimentaalne näituseformaat koondas kümmet kunstnikku ja kümmet kirjutajat. Iga kunstnik esitas näitusele ühe uue teose ja kriitikud kirjutasid artikli kõigi esitatud teoste kohta. Publik sai kümne päeva jooksul osa kümne kunstniku uutest teostest ja sajast kunstikirjutisest. Lisaks toimus igal õhtul avalik vestlus vastaval päeval üles astunud kunstnikuga.

Biennaal pakkus publikule valiku eesti kunstnike spetsiaalselt teatrisaali loodud teostest, sealhulgas performance’eid, video- ja heliinstallatsioone, skulptuure ning fotosid.

Kuna pilt annab rohkem selgitusi kui tekst, lisasime ka galerii sündmuse lõpetamisest.

Loe lisaks: https://artishokbiennale.org/AB16/tekstid/

Fotode autor: Liina Luhats

[Best_Wordpress_Gallery id=”18″ gal_title=”artishoki biennaali lõpetamine”]