4. augustil oli kõigil Dagö sõpradel põhjust külastada Luke mõisaparki Tartumaal, sest ansambel andis seal mõnusa kontserdi, mida oli kogunenud kuulama sadu inimesi.

Kontserdi alguses juhtis laulja Lauri Saatpalu tähelepanu potentsiaalsetele ajakirjanikele, kes võisid külalisena publiku hulgas olla, sest 2018. aastal samas kohas toimunud Dagö kontsert kergelt öeldes ebaõnnestus. Julge ja eneseirooniline märkus oli aga igati asjakohane, sest kui keegi tuli sel õhtul Dagöt kuulama, mõtetes kollane ajakirjandus, jäi ta küll pika ninaga. Kontsert oli suurepärane ja tekitas ainult meeldivaid emotsioone.

Dagöle omaselt oli juttu vähe ja mõnusat muusikat palju. Mulle tegelikult meeldib, kui esineja lugude esitamise vahel ka pisut pikemalt mõnel mõttel peatub. See annab võimaluse esinejat “tundma õppida” või vähemalt näha, milline inimene ta reaalsuses on: kas ta teeb palju nalja, räägib tõsistel teemadel, püüab publikuni tuua tema jaoks olulisi mõtteid/väärtusi vms. Lauri Saatpalu on seda tüüpi esineja, kes laulab kolm laulu järjest, ütleb ühe üsna mittemidagiütleva lause ja laulab siis edasi. Ärge saage minust valesti aru, Dagö on ilmselt minu lemmikbänd Eestis, aga mõnikord kujutlen ma ikkagi ette, milline oleks Dagö kontsert, kui nad lugude vahel jutustaksid ja nalja teeksid, nagu teeb seda näiteks Jarek Kasar.

Kontserdi esimene lugu oli legendaarne “Šveits” ja edasi tulid riburada pidi ülejäänud lood “Muusikust” “Jääni”, kus publik sai nautida Saatpalu võimsat häält ja improviseerimisoskust. Tuntud laulude vahele esitas bänd ka oma uue loo “Tantsi mu poole”, mis sai publikult väga sooja vastuvõtu osaliseks. Dagölt pole ammu uusi lugusid tulnud, nende viimane plaat ilmus 7 aastat tagasi. On rõõm, et ansambel töötab nüüd uue plaadi kallal, mis ilmub loodetavasti 2020. aastal.

Dagö seltsis veedetud mõnusa õhtupooliku juures oli oluline roll kindlasti ka kohal, kus kontsert aset leidis. Luke mõis on oma suure pargiga romantiline koht, kuhu minna isegi siis, kui seal mõnda avalikku sündmust parajasti ei toimu. Miks mitte minna mõnel ilusal suve- või sügispäeval parki jalutama, pidada väike piknik, kuulata veevulinat ja imetleda puulatvade peegeldust vees? Kontserdile saab Luke mõisaparki minna aga sel suvel veel 15. augustil, kui seal esineb Öösorr.