Sellenädalased soovitused on suvisele ajale kohaselt tulvil muusikat ja eriti sellist, mida saab nautida vabas õhus. Siiski on tegevusi ka neile, kes muusikast ja vabast õhust suurt lugu ei pea.
Triigi Filharmoonia avakontsert: Kristjan Randalu
30.06.
Triigi Filharmoonia, Triigi sadam
Triigi Filharmoonia teine eksperimenteeriv hooaeg algab 30. juunil 2017 kell 20.00 pianisti ja helilooja Kristian Randalu soolokontserdiga. Kristjan Randalu (sünd 1978) on oma põlvkonna silmapaistvamaid pianiste, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku, helilooja kui ka arranžeerijana. Ajakiri Jazz Times kirjeldab tema muusikat kui “tundmatut ja eksootilist maad”.
Pidu Tartu turuhoones
30.06.
Tartu turuhoone
Tartu linna päeval saab oma silmaga näha turuhoone täielikku muutumist – igapäevase toidukraami kauplemise kohast saab vaid kaheks päevaks linna erilisim kontserdi- ja peopaik. Tartu üks arhitektuuripärle, turuhoone, valmis 1938. aastal ja sel suvel läbib see väärikas hoone täieliku uuenduskuuri. Aga veel enne, kui töömehed turuhoone üle võtavad, saab legendaarses majas erakordse võimalusena kahe päeva jooksul nautida ooperit ja rokki ning vihtuda tantsu linnapea valitud muusika saatel.
XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään”
30.06. – 02.07.
Tallinna Lauluväljak/Kalevi keskstaadion
Mei saa soovitustest ometigi sellist sündmust välja jätta. XII noorte laulu- ja tantsupeol osaleja on vabas Eestis sündinud põlvkond, kelle jaoks maailm on lahti, kuid kelle juured jäävad ikka hoidma sidet selle maaga. Need on noored, kelle väärtushinnangud ja teod alles hakkavad kujundama Eesti riigi ja rahva teed. Laulupidu tõstab esile uue põlvkonna heliloojate loomingu ning kogemustega dirigentide kõrval saavad oma esimese laulupeo kogemuse ka mitu noort dirigenti. Tantsupidu tugineb muistendile Koidust ja Hämarikust, see on lugu igikestvate väärtuste põlvest põlve edasikandmisest ja vastutusest selle hoidmisel.
Retk „Tartu keskaegsed pärlid – Jaani kirik ja Toomkirik”
29.06.
Tartu Linnamuuseum
Tartu Linnamuuseum, Jaani kirik ning Tartu Ülikooli muuseum kutsuvad Kirikute Ööl huvilisi tutvuma Tartu keskaegsete pärlite – Jaani kiriku ning Tartu Toomkirikuga, ning uudistama Tartu Linnamuuseumis näitust „Olev Prints ja Tartu Jaani kiriku kadunud värvid“.
Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert
29.06.
Vabaduse väljak
Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistatakse kontserdi ja piknikuga Vabaduse väljakul. Neljapäeval, 29. juunil 2017 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert, kus lavale astub valik tuntud Eesti muusikuid. Sündmuse tarbeks luuakse väljakule ka ainulaadne puitinstallatsioonidest linnaruumi keskkond ja kohvikuteala. Kontserdist teeb otseülekande Eesti Televisioon.
SUVEMUUSEUM: MÜRGISED VÕI SÖÖDAVAD?
29.06.
Eesti Loodusmuuseum
Seekord saab Suvemuuseumis tutvuda ohtudega looduses. Saab tundma õppida mürgiseid, ravivaid ja söödavaid taimi ning marju ja vilju Eesti looduses. Uuritakse ka, kui olulised on need nii inimeste kui ka loomade ja lindude toidulaual ning vaadatakse täpsemalt, kes mida sööb. Lisaks saab muidugi nuputada, mängida ja joonistada.
Rahvusvaheline väntorelifestival
29.06. – 02.07.
Pärnu
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum korraldab koostöös Pärnu hansapäevadega väntorelifestivali, kus leierkastimehed rõõmustavad publikut oma mehaaniliste pillidega nii parkides, linnatänavatel kui ka Eliisabeti kirikus. Kõik festivali kontserdid on linnarahvale nautimiseks tasuta. Pärnus Rüütli platsil alguse saav rahvusvahelisel festivalil esinevad 15 väntorelimängijat kokku viiest riigist.
Tartu linna päev 2017 – Ooperisümbioos 2
29.06.
Tartu
29. juunil lähevad ooper, klassikaline muusika ja ooperisolistid suvises Tartus jälle linna peale. Sel korral võtavad nad kaasa armastatud Eesti näitlejad, et üheskoos ooperit sümbioosida ehk erinevaid žanreid kokku pannes nende piire hägustada, kuulamiskogemust ehmatada ja elamusi vallandada. Meie pole nii tiheda ja põneva kavaga linnafestivali veel näinud, seega soovitame soojalt!
Festival “Into the Valley”
29.06. – 01.07.
Rummu karjäär
Rummu karjääris aset leidev tõeloine maailma mastaabis festival, kus astuvad suurel hulgal üles nii muusikuid, kunstnikke kui muid erinevaid huvitavusi. Soovitame väga soojalt, kuna analoogseid festivale siinmaal kuigi tihti ei toimu.
XXI rahvusvaheline Muhu tulevikumuusika festival “Juu Jääb 2017”
28.06. – 01.07.
Muhu saar
Läbi aastate on “Juu Jääb” pakkunud oma publikule midagi uut ja põnevat, rikastades inimeste kuuldesensoreid kõrgelt tunnustatud muusikalise assortiiga. Festival “Juu Jääb” on oma publiku nägu – nooruslik, kuid elutark, seiklusjanuline, kuid rahu armastav. “Juu Jääb” pakub võimalust muusika saatel õõtsuda, tunda rõõmu muusikast ja loodusest, veeta aega uute ja vanade sõpradega, kaasa laulda ja tantsida.
Omailm. 12 + 1 Eesti klaasikunstnikku
09.06. – 01.10.
Adamson-Ericu muuseum
Eesti väljapaistvate klaasikunstnike loomingu näitus, kus kõrvuti omaaegsete kõrgkooli lõputöödega on eksponeeritud autorite nüüdisaegsed teosed. Näitus on osa ürituste sarjast, millega tähistatakse Eesti professionaalse klaasikunsti 80. aastapäeva. Kuraatoriks on Mare Saare ning näitusel on esindatud Maie Mikofi, Peeter Rudaši, Rait Präätsa, Ivo Lille, Eve Koha, Tiina Sarapu, Eeva Käsperi, Mare Saare, Kai Kiudsoo-Värvi, Maret Sarapu, Kristiina Uslari, Andra Jõgise ja Kristiina Oppi looming.
“Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal”
22.06.2017 – 05.04.2018
Eesti Rahva Muuseum
Kui Eesti Rahva Muuseum enam kui sajand tagasi asus koguma eesti rahvarõivaid ja traditsioonilisi esemeid, oli rahvarõivaste ülemaaline argikasutus juba taandumas linnastumise, tööstusliku rõivatoodangu ning kultuuriliste muutuste tõttu ühiskonnas. Tõusude ja mõõnadega on rahvarõivaste kasutamise kultuur siiski püsinud elujõuline tänapäevani, ehkki muutunud on moed ja kasutuspõhjused. Rahvas on aga pidanud tegutsema poolpimedas, sest aastakümneid ei ole Eesti Rahva Muuseum saanud kogutud rikkusi rahvale piisaval määral näidata. Nüüd see aga muutus ja rikkused saabuvad rahvani kohe päris pikaks ajaks.