2016 on olnud mitmes mõttes keeruline aasta, kuid kultuurielamusi on möödunud aastasse jagunud hulgim. Kultuur.info toimetuse poolt soovime teile toredat aasta lõppu ning elamusterohket uut aastat!

Hendrik Kaljujärv “Overexposure”
Kanuti Gildi SAAL
28.12, 29.12

Hendrik Kaljujärv on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides – loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja osalenud töödes nii Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli Teatris kui ka Teatris NO99. Tema viimase etendusega “Overexposure” on võimalik tutvuda vastu uut aastat Kanuti Gildi SAALis.

Kaido Ole näitus “Nogank hoparniisi”
Tallinna Kunstihoone
… – 05.02

“Nogank hoparniisi” teemad laiuvad perekonnast, meelelahutusest, eksootilistest loomadest kuni sõja, surma ja Balti koostööni. Näituse pealkirjaks on Ole väljamõeldud sõnad, mis tähistavad tööst ja loovusest tulenevat tunnet, milles tegutsemine ja ka probleemide lahendamine on väljakutsuv ja huvitav.

Jõuluekskursioon
KUMU
28.12

Jõuluekskursioon näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“

Aastavahetuse kontsert. Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Maardu ja Anija
28.12 ja 29.12

Kontserdil kõlavad kaunimad õigeusu jõuluteosed, vanadest aegadest õigeusu jõululood, kaljada, Valeri Kalistratovi, Mihhail Lagunovi, John Taveneri ja paljude teiste vaimuliku muusika tippteoseid.

Temaatiline ekskursioon „Jõulud kunstis“
28.12 ja 06.01
Kadrioru kunstimuuseum

Kadrioru kunstimuuseum on korraldamas külastajatele kureeritud giidiga külastusi. Ringkäiku juhib Kerttu Männiste

Oleg Pissarenko “Lugusid sellest, mis on päriselt”
28.12
Tartu

TJC kutsub 2016. aasta viimasele elamusele! Eesti Rahva Muuseumi Hurda saalis: Oleg Pissarenko “Lugusid sellest, mis on päriselt juhtunud”. Tegemist on Oleg Pissarenko soolokavaga, kus ta mängib kitarri ning arutleb lugude vahel enda jaoks olulistel teemadel.

Aastalõpukontsert “Talveöö”. Tõnis Mägi, Riho Sibul, Ain Agan
28.12 ja 29.12
Tallinn ja Tartu

Talveöö. Kolm sõpra tekitamas helisid ja hääli, mis on valminud Põhjamaa lumisel maastikul või valmivad kohapeal, kontserdil.

Roast of Sander Õigus
28.12
Tartu

Roast on eriline komöödiaõhtu, kus aukülaline on laval ja tema lähedased sõbrad ning kolleegid peavad järjest tema kohta kõne ja nii öelda röstivad teda. Roastil ei ole reegleid, ei ole ühtegi teemat isiku kohta, mille üle ei võiks nalja teha. Peaasi, et see kõik ikkagi naljakas oleks! Roasteriteks teised Comedy Estonia koomikud.

Katariina Tamm ja Piret Krumm “Best of”
28.12
Tallinn

See on teatriõhtu, milles kokku pandud stseenid Kinoteatri menulavastustest “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” ning “Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine”. Sketšide, lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu räägivad Piret ja Katariina irooniliselt meestest ning naiseksolemisest.

Trad.Attack! Katlas
28.12 ja 29.12
Tallinn

Trad.Attack! tähistab edukat aastat suurejooneliste kontsertidega Kultuurikatlas 28. ja 29. detsembril! 2016. aasta on bändi lennutanud esinema väga erinevatesse riikidesse. 28. ja 29. detsembril on viimane võimalus kuulata Trad.Attack!’i albumi “AH!” kõiki lugusid elavas esituses. Lisaks avatakse uksi ka uue plaadi maailma.

Tanel Padar & The Suni ja Estonian Dream Big Bandi kontsert “Aastakajad”
Tallinn
29.12

Aastalõpuliku kokkuvõttega astub lavale Tanel Padar & The Sun, pakkudes äratundmisrõõmu ja julget edasivaadet. Kontserdile annab vägevust ja kompab uusi muusikalisi radu Estonian Dream Big Band.

Jõuluekskursioon
30.12
KUMU

Jõuluekskursioon „Ruumimaagia“, näitusel „Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve“.

Vanemuise aastalõpuball
30.12
Tartu

On aasta kõige pimedam aeg. Üks kiire on teist taga ajanud ja enne uut algust tuleb jõuda “maailm valmis teha”, nagu meil ikka kombeks. Aga siis… kui loomisega ühel pool, on vaja muusikat, valgust, tantsimist! 30. detsembril 2016 kell 19 toimub Vanemuise suures majas ja kontserdimajas traditsiooniline aastalõpuball.

Eesti Kontserdi ja Hennessy aastalõpukontsert
30.12 ja 31.12
Jõhvi ja Tallinn

Esinevad Tallinna Kammerorkester ning Tim Kliphuis Trio (Holland) koosseisus Tim Kliphuis (viiul), Nigel Clark (kitarr) ja Roy Percy (kontrabass).

Estonia ball 2016
31.12
Tallinn

Tule ja naudi glamuurset meelelahutust Rahvusooper Estonia aastalõpuballil parimate solistide, koori, orkestri ja Eesti Rahvusballeti esituses! Seekordse balli meeleolu on haaratud 1930ndate glamuurist ja muretust atmosfäärist.

Kadri Voorand Trio uusaastakontsert
01.01
Nõmme

Kadri Voorand on lauljatar, kes viimaste aastate jooksul on tõusnud särava tähena eesti džässvokalistide esiritta. Kadri Voorandi kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka džässisõpru mitmel pool maailmas.