Sellel nädalal võiks selga tõmmata keskaegse rüü, pluusinööride vahele kinnitada mõne luuleridadega rulli, hüpata ratta selga ning pakkida kaasa umbes nädala jagu toidumoona, kuna teha on küllaga ja teemad on põnevad.

Tallinn Treff 2016
2.–5.06.
Tallinna vanalinnas erinevates toimumispaikades, jälgi kava!

Teatrisõbrad, rõõmustage, kuna tegemist on tõelise maiuspalaga. “Treff” on visuaalteatrit tutvustav festival, mis on huviliste meelt lahutamas juba 10. aastat järjest.

Uhke sünnipäeva puhul peetakse avalavastus lausa Riigikogu ees. Õhku on kavas lennutada  tulelinnud ja korraldajate sõnul põletatakse selle käigus ka eestlaste muresid.  Festivali nelja toimumispäeva jooksul antakse kokku 49 etendust. Kava ja täpsemat infot näeb lisaks  ka siit: https://www.nuku.ee/festival

Tallinn Bicycle Week
2.–5.06.
Üle kogu Tallinna linna

Freddy Mercury laulis juba ammu,  et ta tahab oma jalgrattaga sõita. Seda tahetakse ka meil siin Eestis ning mitte vaid vaikselt kuskil külateedel, vaid otse linnade südametes. Tallinn Bicycle Week ehk Tallinna jalgrattanädal püüabki selgeks teha, et lisaks aina autostuvale linnale on ka teisi tervitatavaid alternatiive.

Treski küüni suve avapidu
1.06. kl 18.00
Treski küün

See varasuvine pidu on neile, kes armastavad hoolimata sääseparvedest ja sügelevatest jäsemetest lõkke ääres laulda, mõnusa muusika järgi tantsida ja kohalikku toidukultuuri nautida või lihtsalt maal olemisest inspiratsiooni ammutada.

Ega need sääsed vist tõesti väga ei häiri, kui lisaks eelnimetatule saab kogeda ka selliseid esinejaid nagu Zetod, Lõõtsavägilased ja Nedsaja Küla Bänd.

Sääsepirina Alguse Kontsert vol 4
4.06. kl 19.00
Mardu talu õu

Korraldajad ennustavad juba varasema kogemuse põhjal, et õhtu algab vaikselt ja kerib peo edenedes pöörasemaid tuure seniks, kuni viimasedki tantsujalad vajavad sambla ja kastemärja rohu turgutust.

Üles astuvad hõrgu instrumentatsiooniga Verbarium, Barbariz ehk Eero Barndõk, Ungari-Eesti trio Porteleki/Tärn/Pärnoja, Micucu, Sander Mõlder, Harlet Orasmaa ja Kulno Malva.

RT esitleb: Binaarpoeesia
3.06. kl 19.00
Rakvere Teater

Koostöö inimese ja roboti vahel pole enam ammu uudis. Nüüd on sõprus nii kaugel, et koos tegeldakse juba poeesia loomisega. Kõigepealt valitakse välja tekstid ja need söödetakse sisse robotile, robot (algoritm) teeb tekstidest omad järeldused ja sülitab need vastavalt juhusele (algoritm!) välja. Lihtne! Siis astub ligi toimetaja, kunstnik või poeet ning toimetab roboti teksti ära. Kristalliseerunud jäägi kannab poeet/artist ette. Uued seosed paneb vaataja oma peas kokku ja saab elamuse ning reageerib vastavalt.

Türi linna 90. sünnipaevale pühendatud sündmused
Pidu kestab lausa juulikuuni!
Türi linn

Türi lillelaata teavad vist kõik, aga kas te teate, et kuigi Türi alevist sai 2. juulil 1926 linn ja 23. oktoobril 2005 muudeti Türi vallasiseseks linnaks, pole Türi kui linn oma järjepidevust kunagi kaotanud? Miks mitte sellisele järjepidevusele kaasa elada ja linna 90. sünnipäeva tähistama minna?!

Kohvikino: “Barista”
30.05. kl 18.00
Tartu Elektriteater

Kui keegi veel ei tea, kes on see isik, kes nooblimates kohvikutes teile leti tagant auravat kohvijooki pakub, peaks kindlasti seda linateost vaatama minema. Film “Barista” räägib viiest kõrgel tasemel baristast ehk kohvimeistrist, kes valmistuvad USA rahvuslikuks baristavõistluseks.

Tantsuline jalutuskäik “Kohtumine Juulikaga”
31.05. kl 18.00
Eesti Vabaõhumuuseum

Tegu on tantsulise lavastusega, mis viib vaatajaid ajas  tagasi nõnda, et näitab neile meie elude helgeimat aega, lapsepõlve ning seda erinevatel ajastutel. Üles astub tantsuklubi Koit ning lavastus toimub maalilise Eesti Vabaõhumuuseumi pinnal.

Kohtumisõhtu “Rock’n’roll ja sinimustvalge  Ivo Linna ja Tõnis Mägi”
31.05. kl 19.00
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Aasta siis oli 65, kui lääne biitmuusika eesti noorte maailmavaadet totaalselt muutis. Kapiustest kitarrid, pikad juuksed ja tvist olid märksõnad, millele rajati eesti hilisem rokkmuusika. Sellest ja trikoloori lehvimisest räägib legendaarsete muusikute Iffi ja Mäxiga Sten Teppan.

Tallinna kammermuusika festival
1.–5.06.
Tallinna linnaruum

Kui kellelgi on suvine päike juba pea sassi ajanud ja südamesse segaduse tekitanud, pakuvad kindlat leevendust õndsad kammermuusika seansid.

Tallinna vanalinna päevad 2016
1.–5.06. kl 10.00–22.00
Tallinna vanalinn

Kord aastas saabub aeg, mil Tallinna vanalinna tänavatele ilmuvad keskaegsed rüütlid, kaunid daamid panevad selga uhkeimad kleidid ning vanalinna müüride vahel ärkavad ellu müstilised legendid. Juba vägagi pika ajalooga kultuuri- ja ajastufestival paneb Tallinna vanalinna tavalisest veelgi rohkem kihama. Loodame, et suurte ehitustööde vahele mahutakse ikka trallima!