Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival on juba hoo sisse saanud, seega on viimane aeg otsustada, millised filmid vaatamiskavva võtta. Siinkohal ulatavad abikäe mõned filmitegijad, kes tutvustavad teile lühidalt oma filme ja iseennast. Sõna saavad Brasiilia B-filmide kroonimata kuningas Rodrigo Aragão, ekstsentrilist filmikunsti armastav Cameron Macgowan Kanadast ja sürrealismilembene Johannes Nyholm Rootsist.
RODRIGO ARAGÃO
Filmist
Minu film “Must mets” on maagiline ja sünge Brasiilia fantaasia, mis sisaldab palju loitsusid ning olevuste ja deemonite väljakutsumisi.
Iseendast
Olen Brasiilia filmitegija. “Must mets” on minu viies mängufilm. Kogu mu looming on väga sõltumatu, kuid kirega valmistatud, kuna olen suur õudusfilmide austaja. Oma filmidega soovin näidata oma kodumaale ja inimestele üle kogu maailma, et Brasiilias ja Ladina-Ameerikas on rikkalikult õuduslugude materjali, meie kultuur on täis maagiat ja müstikat ning peaksime selle kõik kunstiteostesse ja filmidesse panema.
Läbi aegade lemmikfilmid
Kõigepealt “Star Wars: The Empire Strikes Back”. Tänu sellele filmile tahtsin 6-aastaselt eriefektide kunstnikuks saada.
Peter Jacksoni “Braindead”
Sam Raimi “Evil Dead”
Armando de Ossorio “La noche de las gaviotas”
Viimane vaimustav filmielamus
Kolmeaastase tütre kõrvalt on praegu väga raske kinno filme vaatama jõuda, seega vaatan neid kodus. Igal juhul uus “Suspiria” on väga hea. Seda ei saa küll Argento omaga võrrelda, sest need on väga erinevad, aga see on siiski päris hea film. Muidugi nautisin väga ka eelmise aasta filme “Hereditary” ja “A Quiet Place”.
Sõnum HÕFF-i külastajatele
Loodan, et naudite “Musta metsa”. See on väga madala eelarvega tehtud film, kuid see-eest on selle taga tegijate armastus ja kirg. Seega loodame kogu meeskonna nimel, et teil saab kinosaalis olema sama toredaid hetki kui oli meil seda filmi tehes. Ja kui teil on pärast filmi vaatamist kommentaare, andke meile sellest Instagrami ja Facebooki kaudu teada. Jälgige meid: @fabulasnegras
“Must mets” linastub reedel, 26. aprillil kell 23.30 Haapsalu kultuurikeskuse väikeses saalis.
CAMERON MACGOWAN
Filmist
“Punase kirja päev” on sotsiopoliitiline satiir absurdse meie vs nemad mentaliteedi suhtes. Soovisime teha filmi, mis ühelt poolt teadvustab nende teemade ajatust, kaasates teisalt tänapäevasel digitaalse tehnoloogia maastikul toimuvat. Filmi on mõjutanud sellised sünged komöödiad nagu “The ‘Burbs” ja “Beetlejuice” ning klassikalised õudusfilmid, näiteks “Shivers” ja “Dead Alive”. Kui tahes tõsised meie käsitletavad teemad ka poleks, on “Punase kirja päeval” siiski üks peamine eesmärk: pakkuda meelelahutust ja loomingulisi rümbarebu-stseene.
Iseendast
Olen juba üle kümne aasta kummalisevõitu filme teinud, sageli koos headest sõpradest koosneva seltskonnaga. Teemadevalik ulatub depressiivsetest kiirendussõitjatest erootiliste trollideni. “Punase kirja päev” on minu esimene täispikk mängufilm ja lähenesin sellele samamoodi nagu oma lühifilmidele – eesmärk oli teha film, mida ma ise vaadata tahaksin. On olnud rõõm näha, kuidas inimesed üle kogu maailma meie veidrale filmile positiivselt reageerivad ja loodan jätkata hullumeelsete lugude jutustamist helendaval ekraanil.
Läbi aegade lemmikfilmid
“The Texas Chain Saw Massacre”, “The Wild Bunch”, “Miracle Mile”, “The Last American Virgin”, “Friday the 13th: Part 4”, “The Thing”, “Evil Dead 2”, “Good Morning”, “Re-Animator”, “Videodrome”, “The Holy Mountain”, “Mandy”, “Seven Beauties”, “Pulp Fiction”, “For a Few Dollars More”, “Fantastic Planet”, “Boogie Nights”, “The Night of the Hunter”, “Claire’s Knee”, “McCabe & Mrs. Miller”, “Cold Fish”, “American Movie”, “Dawn of the Dead”, “Four Flies on Grey Velvet”, “High and Low”.
Võiksin seda nimekirja lõputult jätkata.
Viimane vaimustav filmielamus
Raske on ületada 4K-resolutsioonis “The Texas Chain Saw Massacre’i” linastust 2014. aasta Fantasia festivalil, millele järgnes tunnipikkune vestlus Tobe Hooperiga. Õhtu naelana üllatas programmijuht Mitch Davis osalejaid veel teisegi filmiga ning esitles oma isiklikku 35-millimeetrist koopiat alahinnatud 80ndate klassikast, “The Texas Chainsaw Massacre 2-st”.
Sõnum HÕFF-i külastajatele
See on minu jaoks suur au ja privileeg, et “Punase kirja päeva” näidatakse HÕFFil kõrvuti teiste fantastiliste žanrifilmidega. Tegin selle filmi koos väikese toredatest kanadalastest koosneva seltskonnaga ja me kõik loodame, et naudite meie raske töö vilju.
“Punase kirja päev” linastub pühapäeval, 28. aprillil kell 11.45 Haapsalu kultuurikeskuse suures saalis.
JOHANNES NYHOLM
Filmist
“Koko-dii, koko-daa” on paheline lugu süngest metsast, õlgkübaraga vanamehest ja purunenud küülikuperekonnast.
Iseendast
Olen stsenarist-režissöör, kes juhib oma produktsioonifirmat. Teen filme elust ja surmast, lisades tavaliselt veidi sürrealismi ja huumorit.
Läbi aegade lemmikfilmid
Appi, ma ei suuda. Aga võin nimetada mõned head. Chaplini “Modern Times”. Lynchi “Lost Highway”, Herzogi “Even Dwarfs Started Small”.
Viimane vaimustav filmielamus
“The Heart Is a Drum”, dokumentaal Neu! liikmest Klaus Dingerist.
Sõnum HÕFF-i külastajatele
Palju edu magamajäämisel ja telkimisel pärast “Koko-dii, koko-daa” vaatamist.
“Koko-dii, koko-daa” linastub pühapäeval, 28. aprillil kell 13.00 Haapsalu kultuurikeskuse suures saalis.