Tulekul on väga kesk- ja kogukondlik nädal! Kuressaares avatakse loomesuvila, Tallinnas on Kalamaja päevad ning Karula Rahvuspargis toimub muusika- ja keskkonnafestival “MAI”. Rohkelt meelelahutust leiab aga ERKI moe-show‘lt ning Kumu ekraanilt Chuck Norrise vägitegusid seirates.

Loomesuvila avamine
Kuressaares
20.05. kell 17.15–20.15

Loomesuvila avab oma uksed ning hakkab loovale hingele pakkuma kõike, mida too ihaldada võib. Meistrid saavad meisterdada, õpipoisid õppida ning malemängijad malet mängida.

Tartu Indiefest 2016
Tartus, Loomemajanduskeskuse pargis ja Genialistide Klubis
19.–21.05.

Esinejate plejaad on päris kirju. Nautida saab nii klassikalises mõttes indie-muusikat kui ka juba veidi teistes žanrites kohalikul muusikamaastikul kanda kinnitanuid. Näiteks astuvad üles Dagö, Trad. Attack!, HU?, Von Dorpat, Läbi Linna, The Werg ja Laika Virgin.

Muusika- ja keskkonnafestival “MAI”
Karula Rahvuspargis, Ähijärve rannal
21.–22.05.

See festival on kõigile, kes peavad lugu Eesti mitmekesisest ja hoidmist väärt loodusest ning heast muusikast. Ette võetakse eri vanuserühmadele mõeldud retki, mängitakse sulnist muusikat ning salvestatakse ka värske Ööülikooli saade.

ERKI Moeshow 2016
Kultuurikatlas
21.05.

Tänavu juba 29. korda toimuv noorte moedisainerite võistlus pakub igal aastal midagi uut ja huvitavat, mille järgi miks mitte ka oma riidekapis kergeid korrektuure kavandada. ERKI lavalt on karjäärile hoo sisse saanud paljud tänased eesti moedisaini tipptegijad nagu Reet Aus, Aivar “Antonio” Lätt ja Lilli Jahilo.

Tallinna lillefestival 2016
Tornide väljaku pargis
20.05.–26.08.

Kes meist ei mäletaks eelmisel aastal Tornide väljaku pargis seisnud hiigelsuurt valget tooli, mille peal istumisest on suur osa Facebooki profiilifotosid pildistatud?! Muidugi oli tore ka rahvusvaheline ronitaimede ronimisvõistlus. Igatahes tuleb ka sel aastal parki midagi vähemalt sama põnevat, nii et pange vaim valmis!

Tõnis Niinemetsa start-up-komöödia “Ämbrisse astumise ajastu”
Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses, Vene Kultuurikeskuses Tallinnas ja Athena Keskuses Tartus
16., 18. ja 19.05. kell 20.00

Tõnis Niinemets on noor koomik, kes vabandab juba ette, et tema üle-eestilisel etendustuuril ei kuule keegi klišeesid ega vanu, kulunud nalju. Intrigeerivad vabandused, peab ise vaatama minema!

KorFest 2016
Tallinna Ülikooli teatris Stella
28.04.–27.05.

Tallinna Ülikooli koreograafiatudengite festivalil saab näha, milleni noored tantsukunstnikud oma pikkade õpingute lõpuks jõudnud on.

Kumu Dokumentaal: “Chuck Norris kommunismi vastu”
Kumu auditooriumis
18.05. kell 18.00

Ärge laske end pealkirjast petta! Tegu ei ole Chuck Norrise järjekordse action-filmi linastusega. Tegemist on hoopis looga põrandaalusest filmilevist Ceaușescu-aegses Rumeenias 1970.–1980. aastatel. Loo keskmes on Teodor Zamfiri kodu, kust videomakkide surisedes imbus üle riigi rohkelt Lääne filme, sealhulgas linateosed härra Chuck Norriselt.

Punase Maja avamine
Telliskivi Loomelinnakus
19.05. kell 21.00

Telliskivi Loomelinnaku punases majas avatakse samanimeline kontsertklubi.  Üles astuvad näiteks palavalt armastatud Vaiko Eplik ja Eliit ning plaadimasinate taga toimuva eest vastutab teiste seas Heidy Purga.

Kalamaja päevad 2016
Kõikjal Kalamajas
21.–22.05.

Juba kaheksandat aastat järjest ajavad Kalamaja päevad asumi liikvele. Paljudes nurgatagustes hoovides pakutakse head ja paremat ning linnud laulavad tavalisest veel kõvemini, et rohketest muusikalistest ja muudest etteastetest ikka üle kosta.

Elav ajalugu Eesti Vabaõhumuuseumis
Eesti Vabaõhumuuseumis
21.–22.05.

Jälle elustuvad vabaõhumuuseumis kaheks päevaks muinas- ja keskaeg. Näha saab nii käsitööliste kui sõdalaste igapäevaelu ning käe külge panna ka näiteks sepapajas, puusepa ja kangameistri juures ning mitmes teises  töökojas.