Kauaoodatud päikesega alanud nädal rajab teed mitmetele muusikafestivalidele ja kontsertidele. Selle nädala soovitused toovad külastajaid erinevatesse Eesti paikadesse mere ja järve äärde seda kõike nautima.

Cantores Vagantese kontsert
11.–12.07.
Muhu Katariina kirik
Niguliste kirik

Kõlavad Alexander Agricola, Antoine Brumeli, Josquin des Prez’, Jacob Obrechti, Johannes Ockeghemi ja Pierre de la Rue’ teosed. Varajase muusika ansambel Cantores Vagantes koosseisus Reet Sukk (plokkflöödid), Taavi-Mats Utt (plokkflöödid) ja Andres Siitan (plokkflöödid) toob ettekandele lugusid kahest 16. sajandi alguse kogumikust: “Album de Marguerite d’Autriche” (1516/1523) ja “Chansonnier de Marguerite d’Autriche” (1500).

Pettsoni ja Finduse rebasejaht
11.–15.07.
Viikingite küla

Ühel päeval saabub Naaber Gustavson teatega, et külas on ringi luusimas rebane, kes kanu varastab. Kuidas Pettson ja Findus oma kanad päästavad? Nii suur kui väike vaataja saab vastuse Sven Nordqvisti fantaasiarohkel ja lõbusal lool põhinevast muusikalisest koguperelavastusest “Pettsoni ja Finduse rebasejaht”.

Jaan Söödi ja Andre Maakeri kontsert “Joon valgust nagu vihma”
12.–23.07.
Üle Eesti

Kesksuve kaunitel õhtutel saavad kokku ja astuvad publiku ette kaks suurepärast lauljat ja kitarristi – Jaan Sööt ja Andre Maaker. Koos laval musitseerides esitavad Jaan ja Andre publikule laule ja jutte, mis neid kõige enam iseloomustavad. Esiplaanil ikka sõnumid ja mõtted, mis kõnetavad meid kõiki, ning vahetu siiras rõõm muusikast ja kokkumängust.

Smilersi muhedalt mahe akustiline rock-kontsert
13.07.
Kiivitaja talu õu

Juba üle kahekümne aasta lavalaudadel rokkinud eesti muusika elav legend Smilers annab maikuus muhedalt maheda akustilise rock-kontserdi. Oma tegutsemisaastate jooksul on bänd üllitanud hulga albumeid lugudega, mis vallutavad edetabeleid ning millest on saanud paljude eestlaste lemmikpalad. Kontserdil tulevad esitusele parimad hitid, nagu “Käime katuseid mööda”, “Tantsin sinuga taevas”, “Asi on maitses” ja “Mojito”. Tule ja veeda kaunis õhtupoolik, nautides Hendrik Sal-Salleri mõnusat häält ja kaasahaaravaid meloodiaid!

Saaremaa ooperipäevad 2017
14.–22.07.
Kuressaare Lossihoov

Juba kümnendat suve võõrustab lummava loodusega Saaremaa oma pealinnas ooperipäevi. Muusikasõprade tarbeks püstitatakse taas 13. sajandist pärit piiskopi linnusehoovi 2000 külastajat mahutav ooperimaja. Ooperipäevade külaline on Krefeld Mönchengladbachi ooperiteater Saksamaalt, külakostiks Wagneri “Lohengrin”, Verdi “Maskiball”, Mascagni “Talupoja au”, Puccini “Gianni Schicchi” ning Carl Orffi suurejooneline lavateos “Carmina burana”. Festivali suursündmus on Rein Rannapi uue ooperi “Nurjatu saar” maailmaesiettekanne.

Peipsi romantika
14.–15.07.
Kasepää laululava

“Peipsi romantika” paneb muusikast helisema suvise Peipsi. Kahel õhtul toimuvad mõnusad vabaõhukontserdid Jõgevamaal Kasepää laululaval Peipsi kaldal, kus astuvad üles segarahvatantsurühm Avitaguse, Ruth Lehis, Indrek Ventmann, Daniel Levi, Jäääär, Singer Vinger ja Tanel Padar & The Sun laiendatud koosseisuga.

Võsu Jazz 2017
14.–15.07.
Võsu

“Võsu Jazzi” märksõnad on suvi, kõrgetasemelised muusikud, kaunid koduaiad, hea toit ning maagiline õhkkond. Sel aastal on “Võsu Jazz” ühendanud jõud Võsu muusikapäevadega – esimesel päeval astuvad kooli hoovis, bussijaamas jm kohtades üles orkestrid ja väiksemad kooslused ning teisel päeval toimuvad kontserdid Võsu ilusaimates aedades. Reedel toimuvad kontserdid Võsu küla olulistes paikades ning festivali avamine Marju Läniku ja Rakvere linnaorkestriga. Laupäeval on aiakontserdid Võsu ilusaimates aedades ning James Browni bändi saksofonisti Pee Wee Ellise kontsert. Kõik kontserdid on tasuta!

American Beauty Car Show
14.–15.07.
Haapsalu piiskopilinnus

American Beauty Car Show on Baltimaade suurim ameerika autode näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus. 2001. aastal alguse saanud ameerika autode üritusega seoses toimuvad autonäitus, hobiautode kokkutulek, kiirendusvõistlus ning esinevad bändid nii Eestist kui ka välisriikidest. American Beauty Car Show on ainus sedasorti üritus lähiriikides, mis ühendab nii auto- kui ka muusikakultuuri.

Kagu-Eesti II eelarvamusfestival
14.07.
Eesti Maanteemuuseum

Kagu-Eesti II [eel]arvamusfestivali juhtmõte on “Maa perrä ilm” (“Maa järgi maailm”), mis toetab ettevõtmise eesmärki kujuneda Eesti esimeseks maakultuurifestivaliks. Kokku ligi tosinas paneelis asutakse ühiselt otsima vastuseid paljudele regiooni tulevikku puudutavatele küsimustele. Kas looduslik mitmekesisus tähendab meile midagi või jääb järele vaid uppuda rämpsu? Kuidas paremini ühenduda? Uued KOV-id: kellele ja milleks? Ja palju muud.

Punk & Rock festival 2017
14.–16.07.
Raadi mõisapark

Selleaastane Punk & Rock festival toimub Tartus Raadi mõisapargis 14.–16. juulini, tuues külastajateni Eesti punk- ja rokkansamblite muusikagurmee.

XVII Kohila sümpoosion
29.06.–17.07.
Kohila

Kohila sümpoosion on rahvusvaheline puupõletuskeraamika suursündmus, mis on viimase 16 aasta jooksul võõrustanud 169 kunstnikku 27 riigist. Kolme nädala jooksul tegelevad kunstnikud isiklike keraamiliste tööde teostamisega, esemed põletatakse kohapeal ning lisaks toimuvad kõigile huvilistele avatud esitlused ja vestlusring, mille käigus saab tutvuda osalejate loomingu ning taustaga.
Avalike sündmuste ajakava:
12. juuli algusega kell 14:00 – osalevate kunstnike presentatsioonid ja ühine vestlusring.
17. juuli algusega kell 18:00 – sümpoosioni lõpetamine ja tööperioodi käigus loodud teoseid esitleva näituse avamine.

Tallinna merepäevad 2017
15.07.
Tallinn

Tallinna merepäevad toimuvad tänavu 15.–18. juulini. Kokku leiab Tallinna merepäevade sündmusi nelja päeva jooksul viiest sadamast: Vanasadam, Lennusadam ning partnersadamatena Haven Kakumäe, Noblessneri sadam ning Pirita jahisadam. Festival hõlmab merenduse ja sadamaga seotud sündmusi, võimalust tutvuda erinevate suurte välisalustega, kontserte, laevasõite, purjetamisvõistlust Tallinn Race, veega seotud atraktsioone ja etendusi.

II Peipsi järvefestival
6.–16.07.
Peipsi piirkond

Peipsi järvefestival on mööda Peipsi sadamaid järve põhjaotsast lõunasse kulgev kultuuridessant, mis näitab Peipsi järve tavapärasest märksa põnevamal moel. Kultuurilaadungiga laevad saabuvad festivali kestel iga päev uude sadamasse, kus terve päeva kestel viiakse läbi erinevaid Peipsi järve kultuuripärandit ja loodust ning Eesti pärimusmuusikat tutvustavaid õpitubasid, laevasõite ja kontserte.