Panime uued soovitused ritta.

Näitus avab ainulaadse ja omanäolise graafiku Vello Vinna tähenduste maailm, kus sõnamäng käib koos vormimänguga. Väljapaneku pealkiri pärineb Aino Perviku raamatult “Umbluu. Uusi ja vanu vigurijutte”, mille Vinn illustreeris ning mille maagia nakatas kunagi paljude teiste seas ka Kiwa. Näitus on selle tulemusena kokku pandud remix-kultuuri põhimõttel, kus klassiku originaalteosed on kombineeritud nende uustõlgendustega.

Näitus “Nahk on ehe?”

9.–21.03
Galerii Noorus

Näitus kutsub kaasa mõtlema maailma ühe vanima inimkonna poolt kasutusele võetud tarbematerjali üle, selle muutumisega ajas koos inimese, keskkonna ja tehnoloogia arenguga. Mida tänapäeval naha all üldse mõistetakse, kas nahk on ehe? Näitusel osalejad on teemale lähenenud erinevatest vaatenurkadest. Eksponeeritud on nahkköited, aksessuaarid, objektid ning installatsioonid.

Näitus “The Darkroom”

9.03.–19.04.
Fotografiska Tallinn

Maailmakuulus homoerootiliste joonistuste looja Tom of Finland (Touko Laaksonen) kujutas oma loomingus erakordselt mehelikke mehi, musklid sama suured kui nende erektsioonid ja kamaluga enesekindlust lisaks. Vähesed aga teavad, et Tom of Finland kasutas joonistuste aluseks fotosid oma sõpradest ja partneritest. Näitus “The Darkroom” avab Tom of Finlandi senitundmatu fotograafilise tahu – esmakordselt maailmas näeb kunstniku joonistusi koos fotodega.

Flo Kasearu näitus “Ohustatud liigid”

9.03.–31.05.
Tartu Kunstimuuseum

Väikeettevõtted, õigemini siis tegelikult mikroettevõtted moodustavad Eesti ettevõtetest umbes 95%. Enamikus neist on vaid mõned töötajad, tihti ka ainult üks: omanik. 28% kõigist ettevõtjatest on naised. Tore. Nendest naistest 72% on üksikettevõtjad. Kui paljud neist mõtlevad igapäevaselt lõpetamisele?

Dokiõhtu #61: “Meemaa”

9.03.
Kino Sõprus

Aasta olulisemaid dokumentaalfilme viib Makedoonia mägedesse, kus tegutseb üks Euroopa viimaseid naismetsamesinikke. Tema jätkusuutlik majandamine, loodustsäästev eluviis – jäta alati mesilastele pool saagist alles! – satub löögi alla, kui naabrusesse kolib perekond, kes sellest ei hooli.

Filmile järgneb vestlusring, kus osalevad mesinik Hannes Praks ja Maaülikooli doktorant Sigmar Naudi. Vestlust juhib Andrei Liimets.

Üleminekuaja inimesed

9.03.
10.03.
Vaba Lava

Mis on üleminek? Kes on üleminekuinimesed? Üleminekute või muutuste suhtes kõige tundlikumateks inimesteks peetakse kunstnikke. Seepärast esitasimegi küsimused just neile.

Belgia päritolu fotograaf Harry Gruyaert (1941) mõtleb värvides. Teda huvitab inetuse ilu, võimalus märgata asju, situatsioone, inimesi. Ta korjab üles hüljatud kohtade võlu, värvilisi detaile või nende kokkumängu. Ta on Magnumi fotograaf, kuid peab end esmajoones tänavafotograafiks.

Märtsi- ehk frankofooniakuu lugemisklubi fookuses on Kanadast Québecist pärit Gaétan Soucy ja tema romaan “Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke”. Autorit tutvustab ja vestlusringi veab raamatu tõlkija Triinu Tamm.

Gaétan Soucy (1958–2013) on üks tunnustatumaid tänapäeva Kanada kirjanikke. Romaani “Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke” ilmumist nimetasid kriitikud kirjanduslikuks sensatsiooniks, nii selle filosoofilise sügavuse kui keelelise mängulisuse tõttu.

Lenna 10

14.03.
Fotografiska Tallinn

Käesoleval aastal tähistab ansambel Lenna oma 10. juubelit! Tähistamisele annab avapaugu intiimne kontsert Tallinnas, Fotografiskas!

Esitlusele tulevad Lenna tuntumad lood läbi kümnendi nagu “Rapunzel”, “Kogu tõde Jüriööst”, “Mina jään”, “Kolm korda” ja “Keeruta”.

Ruumi-aja-masinas ilmuvad Netti Nüganen ja Laura van Bergem ning kõnelevad eelmise sajandi dialooge, suhestudes nii igiaja kui lähiminevikuga.