Rütmi aitavad algaval nädalal hoida head filmid, mitmekülgsed näitused, asjalikud vestlusringid, näitemängud nii keha kui ka nukkudega, aga muidugi ka Shakespeare ja räimed.

Seenioride sõbraseanss: “Portugal”
30.04.
Kino Sõprus

“Portugal” on sügav ja sume nagu suveöö, see on füüsiline kulg ja vaimne rännak, mille sihtmärk ei ole vaid geograafiline punkt maakaardil. Koomiliste sugemetega seikluslik draama on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad tuntud näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

Dokiõhtu #40: “Väljakutse”
30.04.
Kino Sõprus

Itaalia kunstniku Yuri Ancarani võrratu dokumentaalfilm viib meid jahipistrikke pidavate Katari šeikide sürreaalsesse maailma. 2016. aastal pärjati filmi lavastaja Locarno filmifestivalil Tänapäeva Filmilooja auhinnaga.

Näitus “Kugelblitz. Tajumängud III”
2.05.-29.05.
Physicum, Tartu

Näitus esitleb viie fotokunstniku loomingut, keda huvitab foto illusoorne, mittedokumenteeriv pool, tahtlik võõrandamine meie reaalsusest.

(p)ÖÖ
2.05.-5.05.
NUKU

Pimeduses peituvast üllatavast ja imelisest kõnelev füüsiline ja mänguline lavastus inspireerib nii väikelast kui ka täiskasvanut. Publikul on võimalik samastuda tegelastega, kes kogevad sama tunnet, mida nii mõnigi meist on tundnud pimeduses, öösel üksi olles või tundmatu ees julgust kogudes.

Kohtumine akadeemik Anu Rauaga
2.05.
Eesti Rahva Muuseum

Kunstnik, akadeemik ja emeriitprofessor Anu Raud räägib oma loomingust ning näitab pilte Heimtalist ja Kääriku talu inspireerivast keskkonnast. Vestlusele järgneb Anu Raua giidituur vaibanäitusel „Isamaastikud“.

Hauakaevaja
2.05.
Tartu Uus Teater

Teatris esietendub William Shakespeare’i “Hamlet”. Noor Näitleja, kes on unistanud mängida Taani printsi, peab etendama episoodilist Hauakaevaja rolli. Meie silme ees avaneb andekas, Shakespeare’i mõõtu näitleja, kellele pole antud võimalust ennast näidata. Hamleti kuulus küsimus “olla või mitte olla” asendub näitleja jaoks dilemmaga “olla või mitte olla laval”.

FLUIDS
3.05.
Sõltumatu Tantsu Lava

Lavastuses „Fluids“ loovad Soome etenduskunstitrupi W A U H A U S liikmed ruumi, milles meisterlikkus, õnnestumine ja täiuslikkus on võimatud. Võimatuse libedas seisundis kohtavad laval liikuvad kehad füüsilisust, mis põhineb pideval ebaõnnestumisel ja uuesti proovimisel.

Kihnu räimeretk 2018
5.05.
Kihnu

Kolmandat korda toimuv Kihnu räimeretk on Kihnu turismihooaja avasündmus – üritusel saab maitsta Kihnu räimeroogi, toimub Kihnu käsitöö- ja toidulaat koos õpitubadega, on avatud Kihnu talud ning päeva lõpetab pidu ansambliga Untsakad.

Kohtumisõhtute sari “Kas pildid teevad ajalugu?”
5.05.
Kumu Kunstimuuseum

On hästi teada, et ajaloopildid peegeldavad kõigepealt oma loomise aega ja alles siis minevikku. Aga kui hästi oskame seda märgata? Kohtumisõhtute sarja viimane esineja on Eesti Kunstiakadeemia professor Hilkka Hiiop, kes räägib teemal “Ajaloopildid, hävi(ta)mine ja taastamine”.