Selle nädala soovituste hulgast leiab juba traditsiooniliselt üritusi üle kogu Eesti ning igas vanuses külastajatele. Toimub nii mitmeid toredaid kontserte kui ka mitu laata. Pidulikematest sündmustest toimub ka mitu piirkondlikku laulu- ning tantsupidu. Ilusat nädalat!

Kontsertsari “Kuulajale”
24.-28.05
Üle Eesti

24.-28. maini 2016 toob Eesti Kammerkooride Liidu kontsertsari “Kuulajale” Eesti linnades publikuni tasuta kontserdid. Üles astuvad USA-st, Des Moinesist pärit Drake’i koor, Drake’i kammerkoor ning Tallinna Jaani kirikus kontserdil ka Eesti Kultuurkapitali aasta preemia laureaat – kammerkoor Voces Musicales.

Eesti Kunstnike Liidu 16. aastanäitus “Kevadnäitus”
Avatud 19. juunini
Tallinna Kunstihoones, Tallinna Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis

13. mail avati kolmes Tallinna galeriis Eesti Kunstnike Liidu 16. aastanäitus 169 kunstniku töödega ja see toimub viiendat korda “Kevadnäituse” nime all. Esimest korda liidu aastanäituste ajaloos ei teinud sel aastal näitusele esitatud tööde hulgast valikuid žürii, vaid näitusele pääsesid kõik tööd esitanud kunstnikud valikuga esitatud teostest.

Jalmar Vabarna kontsert “Minapilt”
24. ja 25. mail
Hiiumaa Pärimusaidas ning Perekond Kanemägi juures Saaremaal

Jalmar Vabarna sooloalbum “Minapilt” jõuab mai lõpuks ka saartele. Kaks hubast kontserti ootavad instrumentaalse kitarrimuusika austajaid. Loomulikult kuuleb põnevaid ja humoorikaid jutte lugude ja albumi sünnist.

Tallinna kirjandusfestival “HeadRead”
25. – 29. mai
Üle Tallinna

Kirjanike, kirjastajate ja tõlkijate korraldatav festival on pidu, vestlus ja puhas rõõm. Toimuvad kohtumised eesti ja väliskirjanikega, luuleõhtud, kirjanduslikud jalutuskäigud, mõõduvõtmised luules ja proosas, vestlusringid aimekirjandusest, õpitoad, lastehommikud ja palju muud.

Näitus “Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil”
Näitus avatakse 25. mail
Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones

Tallinna vanalinnas asuv Suurgildi hoone oli aastasadu linna suurima ja tähtsama kaupmeeste ühenduse – Suurgildi – liikmete ja nende külaliste pidupaik. Eesti Ajaloomuuseumi uus näitus tutvustabki 15. ja 16. sajandi kõrgseltskonna pidustusi ja pidustusrituaalide kirevust Suurgildi majas.

Merelaulud Räpina sadamas
27.05
Räpina sadamas

Merekultuuriaasta avakontsert Räpina sadamas. Kontsert vanadest merelauludest-ballaadidest koos jutuga purjelaevanduse kuldajast. Esinevad Marko Matvere ning Peep Raun akordionil.

Barokksepis 2016
27.05. – 28.05
Narva Muuseumi Põhjaõu

Maikuu viimasel nädalalõpul avab Narva linnuse Põhjaõue suvehooaja X rahvusvaheline seppade festival “Barokksepis 2016”. Kohal on sepad ja sellid Eestist, Soomest, Ukrainast, Lätist ja Venemaalt. Ääsid ja alasid aetakse tuliseks ning külastajatele näidatakse nii uut kui ka vanemat kaugelt ja lähedalt.

Uma pido 2016
28.05
Põlva Intsikurmu lauluväljak

Uma pido on võrukeelne laulu- ja rahvapidu ja seda võib nimetada ka võrukeste ülemaailmseks kokkutulekuks. Peo repertuaari kuuluvad nii rahvalikud laulud, regilaulud kui ka spetsiaalselt Uma pidoks loodud autorilooming.

Aia- ja lillepäevad Jänedal
28.05. – 29.05
Jänedal

Lisaks pargis, aias ning lillepeenral vaja minevale kaubale oleme püüdnud oma külalistele pakkuda ka valikut huvitavatest valikutest käsitöö ning naturaalsema toidukauba osas.

Maaelu festival
28.05
Sõmerul

Kavas: kohalike ettevõtete ja põllumajandustehnika paraad ja esitlus, talutoodete, käsitöö ja taimelaat, kariloomade näitus: lihaveised, kitsed lambad jne, õnneloos ja kauneima vasikanime konkurss, palju töötube suurtele ja väikestele, hobuvanker ja ratsutamine, lambaoksjon, miniloomaaed, traktorite töö demonstreerimine ja vigursõit ja palju muud.

Saare maakonna 51. laulupidu “Merel on sada südant”
28.05
Kuressaare Lossihoovis

Merekultuuriaastal laulavad saarlased merest ja merele. Peo kunstiline juht on Mai Rand ning lavastaja-stsenarist Marit Tarkin.  Peol osaleb 67 kollektiivi 1650 laulja ja pillimängijaga. Külaliskollektiive on nii Hiiumaalt, mandri-Eestist kui ka Lätist ja Soomest.

Roheliste väravate tänav
29.05
Nõmmel

“Roheliste väravate tänav” on Nõmme kogukonnapidu. Üritus toimub Kalda ja sellega piirnevatel tänavatel. Nõmme kevade üha populaarsemat tähtsündmust on külastama oodatud kõik huvilised.

Tartumaa tantsupidu “Hingepuu”
29.05
Raadi mõisapargis

Tartumaa tantsupidu “Hingepuu” räägib olemisrõõmudest ja -muredest. Tantsijad etendavad loo looduse ja inimese vahelisest sidemest. Tantsupeol osalevad ligi 1900 rahvatantsijat Tartust ja Tartumaalt. Idee autorid on Karel Vähi ja Kaisa Johanna Kaldma.
Tantsupeo üldjuht on Karel Vähi.

* Foto autoriks on Kristina Pentsa