Alustame uut aastat jälle uute kultuurisoovitustega, kuid enne soovime teile veel häid kultuurielamusi kogu aastaks! Selle nädala soovituste hulgast leiab nii kunsti, muusikat, kui ka mitmeid teisi põnevaid sündmusi. 

Kaarel Kurismaa, Raul Keller, Mari-Liis Rebane ja Karl Saks “
… – 15.01
Tallinna Kunstihoone galerii

Taimereid, mis aega tiksuvad, ümisevad, laulavad või muidu häält teevad, on sellel näitusel üksjagu. Erinevaid aja- ja ruumikogemusi mõõtvaid erinevas vanuses kunstnikke neli.

Näitus “Arhiivi ja arhitektuuri vahel”
…  – 19.02
Kumu kunstimuuseum

Kumu kunstimuusuemi kaasaegse kunsti galeriis on võimalik vaadata ruumieksperimentidele avatud näitust “Arhiivi ja arhitektuuri vahel. Neeme Külm, Krista Mölder, Taavi Talve”. Esimest korda Kumu kaasaegse kunsti galerii ruume reaalselt dekonstrueeriv näitus toob vaatajani kolme erineva meediumiga töötava kunstniku uusima loomingu.

VI Tallinna Bachi muusika festival
… – 07.01
Tallinn

1.-7. jaanuarini 2017 toimub “BachFest 2017”. See on ilus ja helge uusaastatervitus kõikidele linnaelanikele ja külalistele ning pühendus kõigi aegade suurimale heliloojale. Festivali kontserdid toimuvad Tallinna tähtsates ajaloolistes kontserdipaikades nagu Niguliste muuseum-kontserdisaal, Jaani kirik ja Estonia kontserdisaal.

Püsinäitus “Kohtumised”
Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Ehk on just nüüd õige ning natukene rahulikum hetk minna tutvuma uue ERM-i hoone ning püsinäitusega. “Kohtumised” on näitus tavalistest Eesti inimestest, kes on siin maal elanud kõikidel aegadel. Vaatleme nende argiseid toimetusi ja kodust elu, hakkamasaamist loodus- ja linnakeskkonnas, aga ka toimetulekut ühiskonna normide, vaheldunud võimude ja suurte maailmaajalooliste protsessidega.

Vaatlusõhtu Tartu tähetornis
03.01 – 25.01
Tartu tähetorn

Jaanuaris algavad Tartu tähetornis pärast torni remonti taas avalikud vaatlusõhtud! Jaanuarikuu vaatlused toimuvad selge ilmaga teisipäeviti ja kolmapäeviti kella 16 ja 18 vahel.

Eesti Kunstiakadeemia Lasteakadeemia
04.01 – 06.01
Eesti Kunstiakadeemia

Jaanuaris toimub Eesti Kunstiakadeemia Lasteakadeemia ehk kursused lastele. Saab teha ehteid, siiditrükki, animatsiooni, illustratsiooni või osaleda fotograafia kursusel ning tunnetada ja kujundada ruumi kursusel “Mina ruumis”.

Põhjamaade Sümfooniaorkester 19
05.01, 06.01
Estonia kontserdisaal

Rahvusvaheline Põhjamaade Sümfooniaorkester koos peadirigent Anu Taliga tervitab teid üle pika aja Eestis, et soovida head uut aastat! Anu Tali käe all jätkab orkester maailmalavade muusikaliste leidude, uute sõprade tutvustamist Eesti publikule. Teie ees on fantastilise Rahmaninovi “Rapsoodia Paganini teemale” esitusega maailmakuulus pianist Lukas Vondraček. Antonín Dvořáki legendaarne 9. sümfoonia “Uuest maailmast” tutvustamist ei vaja.

Talsipühad ja talvised svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumis
07.01
Eesti Vabaõhumuuseum

Kui tähistamisest veel küllalt pole saanud, siis teist aastat saab Eesti Vabaõhumuuseumis lisaks eesti jõuludele pidada setu talsipühi ja vene jõule. Enamus slaavlasi ja õigeusklikud setud tähistavad jõule ka vana kalendri järgi ehk 6. ja 7. jaanuaril. Kogu talviste pühade periood – svjatkad kestab aga kuni 19. jaanuarini ehk ristimise päevani. Sel ajavahemikul ei tehta tööd vaid rõõmustatakse Kristuse sündimise üle ja käiakse ka naabritele kristoslaavitamise näol tähtsat sündmust kuulutamas.

Vene jõulud ja laat
07.01
Karja tänav Haapsalus

7. jaanuaril tähistatakse Haapsalus vene jõule Karja tänaval toimuva laadaga.

Vestlusõhtu muusiku ja pianisti Kristjan Randalu ning muusikakriitiku ja saatejuhi Kaur Garšnekiga
07.01
Kumu kunstimuuseum

Inspireeritult kahest muusikateemalisest näitusest „Veemuusika ja teisi helisid. Vladimir Tarasov“ ja „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ Kumu kunstimuuseumis, astuvad laupäeval, 7. jaanuaril dialoogi tunnustatud muusik ja helilooja Kristjan Randalu ning muusik, kriitik ja Klassikaraadio saatejuht Kaur Garšnek.