Algav nädal toob palju kunsti, muusikat, kino, tantsu, linnakultuuri ja muud. Siin on kultuur.info väike sündmuste assortii. Head avastamist!

Dénes Farkase isikunäitus “How-to-calm-yourself-after-seeing-a-dead-body Techniques”
22.04.–4.06.
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Dénes Farkase isikunäitus tegeleb valikute, ebakindluse ja ettevalmistumisega, näitab normaalsuste suhtelisust ning seab kahtluse alla tõe tootmise ja teadusliku ratsionaalsuse. Näitus koosneb EKKM-i ruumiga suhestuvatest heli- ja ruumiinstallatsioonidest ning uutest fotot ja tekstilist materjali kasutavatest teostest.

Jaan Söödi kontsert
20., 27., 28.04.
Rapla, Viljandi, Tartu

Kevadistel aprilliõhtutel on taas publiku ette astumas ja muusikat jagamas Jaan Sööt. Kontserdil kuuleb laule ja jutte, mis Jaani kõige enam iseloomustavad ja kuulajatele tagasivaatavat äratundmisrõõmu pakuvad.

XVI Supilinna päevad
17.–23.04.
Tartu Supilinna kiigeplats

Supilinna päevad on Tartu Supilinna linnaosa festival, mida peetakse ühiselt pere, sõprade ja heade külalistega. Supilinna päevad on nii kevadekuulutaja kui kohtumispaik. On muusikat ja kirjandust, sporti ja puhkust. Üritusi jätkub kogu nädalale.

XI Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival “JAFF”
…–23.04.
Üle Eesti

Möödunud nädala lõpul alguse saanud Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival “JAFF” kestab veel ka kogu algava nädala. “JAFF” on iga-aastane festival, mis toob Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva kinodesse värskeid animatsiooni-, mängu- ja dokumentaalfilme Jaapanist.

Steve Vanoni ja Tarrvi Laamann Fahle Galeriis
…–4.05.
Fahle maja

Kunstisaalis kohtuvad Ameerika lääneranniku kunstiikoon Steve Vanoni ja Eesti bashment-maestro, kunstnik Tarrvi Laamann. Mehi seob lisaks kunstiarmastusele ka kirg muusika vastu. Laamanni teosed on mõjutatud Kariibi mere fiilingust, maitsetest, lõhnadest ja reggae-muusikast, mida kunstnik on miksinud armastusega Eesti looduse vastu. Vanoni piltidest kumab Kalifornia vaba vaimu, punki ja funki ning talle omast satiirilist ühiskonnakriitikat.

7. Tallinna rakenduskunsti triennaal ning selle satelliitprogramm
…–31.08.
Tallinn

7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammi kuulub 26 näitust, performance’it, avatud stuudiot ja installatsiooni üle Tallinna. Aprillist augustini kestev satelliitprogramm täiendab triennaali rahvusvahelist peanäitust “Ajavahe. Time Difference”, mis avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21. aprillil. Sel aastal keskendub triennaal ajale – selle eri käsitlustele ja ajataju subjektiivsusele disainerite ning rakenduskunstnike pilgu läbi.

Jazzkaar 2017
21.–30.04.
Üle Eesti

Tallinna rahvusvaheline festival “Jazzkaar” on Baltimaade suurim džässifestival, mis toimub alates 1990. aastast. Kolmandat aastat on “Jazzkaare” kodu Vaba Lava ja Punane Maja Telliskivi Loomelinnakus Tallinnas. Lisaks jõuab festival 11 linna üle Eesti. “Jazzkaar 2017” peaesinejad on viie Grammyga pärjatud lauljatar Dianne Reeves, trummilegend Steve Gadd, klubiduo GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ja fusion-jazz-grupp Spyro Gyra.

KorFest
18.04.–26.05.
Tallinn

TLÜ koreograafia osakond korraldab alates 2008. aasta maikuust osakonna mitmekülgse loomingulise tegevuse tutvustamiseks ja tudengite lõputööde ühe nimetaja alla koondamiseks noorte tantsuloojate festivali “KorFest”, kus läbi aastate on kevadeti avalikult esitamisele tulnud ridamisi tantsueriala bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite lõpuetendusi.

Autorikino #40: “McCabe & Mrs. Miller”
Kino Sõprus
18.04.

Robert Altmani äärmiselt naturalistlikud, aga peenelt stiliseeritud ja satiirilised teosed teevad temast Ameerika ühe olulisima autorikino esindaja. Ballaadilikult lummavat “McCabe & Mrs. Millerit” võib julgelt nimetada ideaalseks filmiks, milleni kaugeltki mitte iga režissöör oma karjääri jooksul ei jõua.

Kumu Dokumentaal: “Amazonas”
19.04.
Kumu auditoorium

“Amazonas” on mängu- ja dokumentaalfilmi žanri piire hägustav roadmovie teemal “Mis teeb kellestki hea ema?”. Pärast vanema tütre surma põgeneb filmi üks peategelastest Val pere ja laste eest Colombia džunglisse, et alustada elu puhtalt lehelt erakuna. Loo teine peategelane Clare, kes on ka käesoleva filmi autor, oli toona 11-aastane ega mõistnud, miks ema ta maha jättis. Nüüd, kolmkümmend aastat hiljem, võtab ta rasedana ette pika reisi ema juurde, et leida vastuseid kauaoodanud küsimustele.

XV rahvusvaheline koorifestival “Tallinn 2017”
20.–22.04.
Erinevad toimumiskohad Tallinnas

Koorifestivalil korraldatakse konkurss ning kontserdisari Tallinna kirikutes ja kontserdisaalides. Konkurss on avatud publikule, võistlevad amatöörkoorid kõigis kooriliikides.

Telliskivi Loomelinnaku 8. sünnipäev
20.–23.04.
Telliskivi Loomelinnak

Traditsiooniline loomelinnaku sünnipäevanädal hõlmab erinevaid traditsioonilisi ning uudseid üritusi. Lisaks iga-aastastele üllatustele leiavad aset linnaarengu teemaline seminar, luubi all on linnakultuurid, avatud on kirbuturg, osaleda saab taimetoidupäeval, “Jazzkaarel” toimub Telliskivi Loomelinnaku sünnipäevakontsert ning palju muud põnevat.

Hayao Miyazaki retrospektiiv
20.–23.04.
Kino Sõprus, Tartu Elektriteater

Elav klassik Hayao Miyazaki on animatsioonižanri tipptegija, kelle poole sajandi pikkune karjäär on kogunud tohutult austajaid nii läänes kui idas. Kolme päeva jooksul tuleb Kinos Sõprus näitamisele viis Miyazaki filmi. Paralleelselt näidatakse Miyazaki filme ka Tartu Elektriteatris, kus tuuakse ekraanile koguni 11 linateost.

Maamess 2017
20.–22.04.
Tartu Näituste Messikeskus

25. korda toimuv Maamess on Eesti suurim mess ligi 500 osaleva firma ja ligi 45 000 külastajaga. Maamessi põhiteemad on põllumajandus, metsandus, aiandus ja toit. Ka sel aastal ei puudu messilt loomade ala ja talutoodangut tutvustav turutelk.