Pühadeaeg läheneb mühinal ning nii on kultuur.info selle nädala sündmustevalik saanud parajalt jõuluhõnguline. On teatrit, kirjandust, regilaulu, laadamelu, Kärdlat, Valgat, Raplat, tennisehalli ja observatooriumit, talvist tantsu, jäälille mängu, kuhjaga kirjavara raamatukogust ja sooje soove Pokumaalt. Rõõmu ja meeldivaid elamusi!

Soojade soovide aeg Pokumaal
8.–17.12.
Pokumaa

Detsembris, kui kõikjal kiire jõulusagin, on Pokumaal rahulik ja metsahõnguline soojade soovide aeg – just nii on kirjas pokukalendris. Magusad tegevused, hubased hetked ja lauludega läbi põimunud koguperelavastus „Päikese kodu” (autor Aidi Vallik) aitavad jõuda ilusasse ja rahulikku jõuluootuse aega, kus soojad soovid saavad õigel ajal üles leitud ja ära soovitud.

Rapla jõulumaa
10.–21.12.
Kultuuriklubi BAAS

Rapla jõulumaa viib külalised pärimuslikku ja õdusasse maailma, mis on täis kuuselõhna, maagiat ja pühadetunnet! Kavas on lasteetendus „Pööripäev”, jõululaat, hobusõit, avatud on võluhoov.

Jõulukuu raamatunädal
12.–16.12.
Eesti Rahvusraamatukogu

Tule ja vali pimeda aja möödasaatmiseks mõnus raamat või värskenda vaimu kirjandusüritustel! Jõuluvana koti täitmiseks saab siit ohtralt väärt kingitusi.

Improtest: Ted Parker
13.12.
Kanuti Gildi SAAL

„Improtest” on kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sel korral on õhtu Theodore Parkeri päralt.

Kohtumine Kaur Riismaaga
14.12.
Ave Vita!

Õdusa kultuurilõuna külaline on eesti luuletaja, dramaturg ja näitleja Kaur Riismaa. Kohapeal pakutakse kohvi.

Regilaulutuba „Jõuaks, jõuaks jõulud tulla”
14.12.
Valga Muuseum

Kavas on laulud alates laulumõnust ja sügistalvisest tubaste tööde algusest, tähtpäevadest kuni jõulude ootuse, pühade tähistamise ja ärasaatmiseni välja.

Paabeli raamatukogu
15.12.
Eesti Rahvusraamatukogu

Paabeli raamatukogu terve päeva kestev kirjanduskonverents kannab pealkirja „Tee ilu”. Saab kuulata ettekandeid, vestlust ning luule- ja muusikakava. Sündmust korraldab Eesti Kirjanike Liit ja sissepääs on prii!

Jõulumeeleolu kontsert Kristina Vähi ja Riina Pikaniga
15.12.
Tartu Observatoorium Tõraveres

Tõraveres saab kuulata sopran Kristina Vähi ja pianist Riina Pikani jõulukontserti. Kavas on Schumanni, Tubina, Ojakääru ning teiste heliloojate klassikalise muusika pärlid.

V Kolga jõululaat
15.–17.12.
Kolga tennisehall

Festivali mõõtu kolmepäevane Kolga jõululaat toimub viiendat korda, pakkudes laadamelu, tantsu, teatrit, muusikat ja mõnusat olemist nii suurtele kui ka väikestele.

Tartu talvine tantsupäev
16.12.
Tartu Raekoja plats

Tartu linnasüdames toimub talvine tantsupäev, kuhu kogunevad sajad tantsijad Tartu linnast ja maakonnast. Laste ja noorte kultuuriaasta puhul on tantsupäev pühendatud Ullo Toomile. Kavas on Ullo Toomi üleskirjutatud ning erinevatele põhisammudele pühendatud tantsud erinevatest Eestimaa paikadest.

Käsitsi trükitud jõulukaardid – üks kord lõika, sada korda trüki!
16.12.
Kumu kunstimuuseum

Tule ja valmista oma jõulukaardid Kumu hariduskeskuses graafik Kaija Kesa juhendamisel! Kaartide trükkimine on jõukohane nii täiskasvanutele kui koolilastele ja annab hea kogemuse graafikast kui iidsest trükikunstist.

Jõulukontsert „Jäälille mäng”
17.12.
Rakvere Kolmainu kirik

Kammerkoori Solare ja Kooristuudio So-La-Re kontsert. Koore juhatavad Elo Üleoja, Ly Hiire ja Keio Soomelt. Klaveril saadab Piret Villem.

Kollaažis kasutatud fotode autorid/allikad ülal vasakult paremale: Tartu talvine tantsupäev (Tiigi Seltsimaja), Käsitsi trükitud jõulukaardid (Kumu kunstimuuseum), Improtest (Kanuti Gildi SAAL); all vasakult paremale: Rapla jõulumaa etendus „Pööripäev” (Lennart Lennuk), Jõulukuu raamatunädal (Jõulukuu raamatunädala Facebooki-leht), Soojade soovide aeg: koguperelavastus „Päikese kodu” (Pokumaa Facebooki-leht)