Kultuur.info alustab uue traditsiooniga, pannes iga nädala alguses kokku valiku sündmustest, mis vääriksid esiletõstmist ja külastamist. Sel korral on fookuses jaanuari viimane nädal.

Mis: Ugala Teatri lavastus “Mee hind”
Millal: 26.01.
Kus: Teater NO99

Juba teisipäeval on võimalik Tallinnas näha Balti teatrifestivali 2012. a parimat lavastust “Mee hind”. Ott Aardami lavastatud etenduses astuvad mitmes erinevas rollis lavale neli Ugala meesnäitlejat, kes vaatlevad läbi huumoriprisma nii lustakaid kui ka mõtlemapanevaid olukordi, mis võivad elus ette tulla.

Mis: audiovisuaalne installatsioon-lavastus 2341 AD
Millal: esietendus 27.01
Kus: Kanuti Gildi SAAL

Kanuti Gildi SAAL tähistab sel hooajal oma 15. sünnipäeva. Kanuti Gildi SAAL sai alguse 2001. aastal ja tagasi vaadates on selge, et tegu oli kultuuripoliitiliselt tähelepanuväärse sündmusega. Kanuti Gildi SAAL tähistab oma 15. sünnipäeva rahvusvahelise audiovisuaalse installatsioon-lavastusega “2341 AD”.

Mis: Tallinna dokumentaalfilmide festival “DocPoint 2016”
Millal: 27.–31.01.
Kus: Kino Sõprus ja Kino Artis

Dokumentaalfilmide festival “DocPoint Tallinn” võtab oma fookusesse sotsiaalse, ühiskonnakriitilise ja päevakajalise dokumentalistika. Festival toimub koostöös Helsingi DocPoint festivaliga, mis on Põhjamaade regioonis üks olulisematest dokfilmiüritustest.

Mis: Näitus “Vilen Künnapu. Kunst, arhitektuur, revolutsioon”
Millal: 29.01.–17.04.
Kus: Eesti Arhitektuurimuuseum 

Neljapäeval avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis Vilen Künnapu näitus, mis püüab kirjeldada erinevate mõjude koosluses sündinud sünteesi, kõrvutada arhitekti varasemaid, arhitektuuriajaloo klassikasse kuuluvaid hooneid tema värskete projektidega. Näituse rõhuasetus pole kaugeltki mitte ainult arhitektuuril, vaid pigem Künnapu vabaloomingul – joonistustel, kollaažidel ja maalidel –, mis aitavad arhitektuuris toimunud muutust nähtavaks ja arusaadavaks teha.

Mis: Sari “Ikoonid”: Frank Sinatra
Millal: 29.01.
Kus: Mustpeade Maja 

“Ikoonid” on sari, mis näitab üht ikoonilist heliloojat läbi ta enda loomingu ja sellele loodud koreograafia. Sel korral on järg džäss- ja popmuusika klassiku Frank Sinatra käes. Laval on Ott Lepland, Siim Aimla kvartett ja Tallinna Tantsuteatri tantsijad.

Mis: Küünlapäev Vabaõhumuuseumis
Millal: 31.01.
Kus: Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumi Sepa talus õpetatakse lambarasvast küünalde valmistamist, Kuie kooli klassitoas valmistatakse klaaspurgist küünlahoidjaid. Härjapea talus tehakse tavanditoitu ja antakse maitsta punast jooki. Toas meisterdatakse paberist küünlasirme. Peipsivene majas näidatakse, kuidas valmib mesilasvahast küünal rullmeetodil, Setu talus nikerdatakse puust küünlajalga. Lau külapoes on müügil mõnusad maiustused, naistepuna ja palju muudki põnevat.

Mis: Zebra Island & ekke
Millal: 30.01.
Kus: Pai 

Zebra Island on Eesti süntpopikollektiiv, keda iseloomustab bändile omane 80-ndate helge kõlapilt. Zebra Island on sel aastal ka “Eesti Laulu” konkursi üks poolfinalistidest.

ekke on Ekke Västriku elektroonilise muusika projekt, milles segunevad glitch, putuklikud micro beat’id, basstrumm, tumedamad drone’id ja nostalgilised analoogsüntesaatorite helid.

Mis: Talvine Kreenholmi ekskursioon
Millal: 31.01.
Kus: Narva Kreenholmi vana tehas 

Koos giidiga tehakse ringkäik Kreenholmi suletud territooriumil ning korra põigatakse sisse ka vanasse tehasehoonesse, kus külastajatel on võimalik näha suurt ketrussaali, et tajuda paremini kogu töö mastaapsust. Marsruudi pikkus on ca 2,5 km.