Tartus on Karlova kant kultuurist kihanud juba mitu päeva, sest käimas on Karlova päevad. Itaaliast pärit karlovalane Simone Cassano jagas kultuur.info-le kolm soovitust, mida võiks veel sel nädalavahetusel sinnakanti kogema minna.

Reedel, 13. mail kella 19.45–23.00-ni toimub Eha 31 aias Eharoosa kirjandusõhtu. Õhtu algab vestlusringiga kirjandusest ja Karlovast ning jätkub kirjanike etteastetega. Esinevad Helena Läks, Jaan Malin, Jüri Kolk, Katrin Pärn, Maarja Pärtna, Rauno Alliksaar, Siim Lill jt. Muusikalise vahepalaga esineb Andre Uibos.

Peale seda tõotab Simone Cassano sõnul tore tulla ka Aiakino, mis toimub Alevi 22 õdusas aias. Programmis on Eesti autorite filimid ning sümboolse tasu eest saab filmi kõrvale hankida ka näksimist ja sooja jooki. Kinokunsti hakatakse nautima kell 22.00.

Laupäeval, 14. mail on soovitav kiigata Tartu Loodusmaja parki aadressil Lille 10, kust kella 12.00–17.00 vahel võib leida Karlova päevade peomelu. Laval on esinejaid lasteiaialastest täiskasvanuteni. Kuulata saab lauljaid, pillimängijaid ja ansambleid Karoliine Lasteaiast, Tartu I Muusikakoolist ja Muusikakojast, nautida Karlova kooli ja Stuudio Duende tantsuetteasteid ning Lille Maja moeetendust. Esinevad Paul Neitsov (kitarr), Raul Vester (laul), ansamblid Nivoo, Kaval Käsi ja The Uninvited.

Erinevaid töötube nii suurtele kui väikestele viivad läbi Lille Maja, Tartu Loodusmaja, Eksperimentaalne Jalgrattatehas, Noored Toredate Mõtetega, Maalikoda ja Hea Maja Pood.

Uuri lisaks: https://kultuur.info/syndmus/karlova-paevad-2016/