Et kultuur.info sõbrad saaksid veeta aasta kõige lühema öö huvitavalt ja kultuurselt, koondasime portaali jaanipäevaga seotud sündmusi, mis toimuvad üle Eesti. Allpool on esile tõstetud väike valik, ülejäänut vaata kultuur.info-st!

Kolga-Aabla jaanituli leiab sel aastal aset 20. juunil ning on veelgi suurem kui varem! Rahva panevad tantsima legendaarsed Smilers ja Apelsin.

22. ja 23. juunil leiab Otepää looduskaunis Pühajärve pargis juba üheksandat korda aset Eesti suurim jaanipidu „Pühajärve jaanituli 2015“. Koos Eesti bändide ja tuhandete pidulistega tähistavad jaanipäeva ka sellised nimekad väliskülalised nagu Sigma (UK), Kate Ryan (BEL) ja Lost Frequencies (BEL). /

Eestlastel on kujunenud traditsiooniks veeta jaanipäeva Lääne-Eesti saartel. 22. juunil toimuvad Mändjalas traditsioonilised võistlusmängud, samuti selgitatakse välja Saaremaa parim ratsutaja. Õhtusel kontserdil algusega kell 21 esineb ansambel Kõrsikud. Avatakse suur jaaniöö retrodisko, kus astub üles 90ndatel miljoneid plaate müünud Rootsi disko-kantribänd Rednex.

23. juunil toimub Avinurmes traditsiooniline tünnilaat – päev täis kvaliteetset kaupa, tasemel esinejaid, huvitavaid tegevusi ja kohtumisi heade tuttavatega! Saab kuulata Kõrsikuid, Apelsini ja sõita kuulsa Avinurme rongiga kitsarööpmelisel raudteel. Avatud on Avinurme Puiduait. Õhtul jaanituli ja simman ansambliga Qvalda.

Ka Eesti vabaõhumuuseumis võib leida oma sõnajalaõie! 23. juuni õhtul süttivad lõkked, kõlavad pillilood parimatelt rahvamuusikutelt, katkematus tantsus keerlevad värvilised triibuseelikud, kriuksuvad külakiiged ja kilkavad lapsed. Mereäärsel kiigeplatsil mängib südaööni tantsuks ansambel Kukerpillid.

23. juunil kella 16-19 on kõik oodatud Tartusse Raadi mõisaparki perepäevale. Avatud on käsitöötelgid ja näitused, saab mängida õuemalet ja -kabet ning osaleda ajalooekskursioonidel.

24. juunil korraldab Rakvere linn jaanipidu nii, nagu see oli 100 aastat tagasi. Jalakeerutust pakuvad Rakvere linnaorkester ja Uhtna mandoliiniorkester. Tantsusamme seavad oskajad Tarvanpääst.

Endale sobiva jaanipeo leiad kultuur.info-st, sisestades otsingusse #jaanituli või klikkides siia.