1. aprill. Naljapäev, karjalaskepäev. Juubelid: Ita Ever 90, Kaie Kõrb 60.

2. aprill. Rahvusvaheline lasteraamatute päev. 2021. aastal Suur Reede

4. aprill. Ülestõusmispühade esimene püha. 

6. aprill. Juubel: Rita Raave 70

14. aprill – künnipäev 

22. aprill. Maa päev. Sünniaastapäev: Alo Mattiisen 60.

23. aprill. Jüripäev. Raamatu ja roosi päev. Veteranipäev. Sünniaastapäev: Rein Sepp 100.

25. aprill. Markusepäev (äkksurmapäev). Juubel: Aili Vint 80 

27. aprill. Juubel: Olari Elts 50

29. aprill. Rahvusvaheline tantsupäev

1. aprill

Naljapäev Miiamilla lastemuuseumis

Lastemuuseum ootab kõiki suuri ja väikeseid naljatilku 1. aprillil Facebooki, sest seal hakkab nalja saama! Koos saab alati rohkem nalja! Seepärast ootame sind kogu perega 1. aprillil Lastemuuseum Miiamilla Facebooki lehele.

Kus: veebis 

Millal: 1. aprill terve päev

1.-4. aprill

Kõheda vastasmõju festival

Teisel rahvusvahelisel kõheda vastasmõju festivalil jätkab eˉlektron eelmise festivaliga alustatud otsinguid transdistsiplinaarse etenduskunsti radadel. Festivalil osalevad kunstnikud ja teadlased uurivad, kuidas virtuaalne ja füüsiline ruum üksteist otseselt ja kaudselt mõjutavad.

Festivalil osalevad Hiroaki Umeda, Rourou Ye, Inga Salurand, Liis Vares, Avan Omer, Hendrik Kaljujärv, Mary Notari, 5 Horses, Artjom Astrov, +aave+, Samuli Tanner, Asuna, Rimini Protokoll, Ringhold, Bohdana Korohod, Maria Paiste jt.

Kus: veebis

Millal: 1. aprill kell 15:00 – 4. aprill kell 19:00 

Piletiost: https://fienta.com/et/koheda-vastasmoju-festival-1

2-4. aprill

Lihavõttejalutuskäik Vabaõhumuuseumis

Kevad annab endast märku ja kutsub õue päikest püüdma. Veed vulisevad ja kalendris on kätte veerenud lihavõttepühad.  Lisaks meeldivale ja turvalisele jalutuskäigule muuseumi pargis saad end proovile panna mõistatusi ja ülesandeid lahendades ning õppida lihavõttekombeid tundma. 

Kus: Vabaõhumuuseumi tee 12

Millal: 2.-4. aprill muuseumi lahtiolekuaegadel T-P 10-19, kassa on avatud T-P 10-17.

3. aprill 

Vabaõhumuuseumi veebiloeng “Nõukogudeaegne naine”

Nõukogude argielu tutvustava loengusarja kolmanda loengu peategelane on nõukogude aja naine, juttu tuleb naise elust ja tööst maal. Lektoriteks on maanaine, Paide rajooni kolhoosi „Areng“ agronoom-brigadir, hilisem pikaajaline kultuuri- ja haridustöötaja Age-Li Liivak ning nõukogudeaegsete naistraktoristide kuvandi ümbermõtestamisega tegelenud kunstnik ja humanitaarteadlane Fideelia-Signe Roots.Loengud toimuvad veebis. Piletiostjatele saadetakse link 3. aprillil.

Kus: veebis

Millal: 3. aprillil kell 12

Piletiost

17. aprill

Vabaõhumuuseumi loeng “Nõukogudeaegne toidukultuur”

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub osa saama nõukogude aja argielu tutvustavast loengusarjast, mis avab tolleaegse maainimese töid, eluolu ja maailmavaadet.

Teisel teemapäeval räägivad Anu Kannike ja Ester Bardone muuseumi Kolu kõrtsis nõukogudeaegset toidukultuurist eelkõige tavatarbija vaatepunktist.

Kus: Vabaõhutee 12 või veebis

Millal: 17. aprill kell 12

Piletiost

22.04-02.05

Balti Muusikapäevad Eesti Muusikapäevad Veebifestival

Eesti Heliloojate Liit alustab tänavu koostöös Läti ja Leedu Heliloojate Liitudega koostöövõrgustiku Baltic Contemporary Music Network raames uue rändfestivaliga Balti Muusika Päevad. Uus festival on algatatud soovist arendada nii Balti nüüdismuusika professionaalset võrgustikku kui ka tutvustada publikule mitmekülgset ja kunstiliselt kõrgel tasemel Balti nüüdismuusikat. 2021. aastal on fookuses “DNA”, mis otsib dialoogi teaduse, meie bioloogilise geneetika, kultuurilise päritolu ja muusikalise mõtlemise vahel.

Kus: veebis

Millal: 22.04-02.05

23.04-6.05:

STL-i tantsulavastus “Läbi kukkumine”

“Läbi kukkumine” on lavastus, mis venitab aega. Lavastuses testitakse vaimse ja füüsilise vastupidavuse erinevaid staadiume, julgedes end proovile panna ning väärtustades ebaõnnestumist ja selle võimalikke/mitmeid eri definitsioone.

Koreograaf: Keithy Kuuspu

Etendajad: Liisa Saaremäel, Martina Georgina, Agnes Ihoma, Anumai Raska, Arolin Raudva

Kus: Roheline saal, Telliskivi loomelinnak

Millal: Esietendus 23.04 kell 19:00

Etendused 24. aprillil, 4.–6. mail 2021 19:00 Telliskivi Rohelises saalis

Piletiost

23.04

Koolivaheaeg! “Sinise Lõvi rada”

23. aprillil kell 13:00 ootab Sind Maarjamäe lossis Sinine Lõvi, et minna koos uurima, kuidas elasid eesti inimesed 25, 50 või isegi 100 aastat tagasi. Saame teada, millised asjad oli inimeste kodudes ja kuidas nad oma aega veetsid.  Uudistame Maarjamäe lossi ja avastame lõbusal viisil Eesti ajalugu. Lisaks on koolivaheajal 10:00 – 18:00 avatud Laste Vabariik, kus saab nii joonistada kui meisterdada. 

Kus: Maarjamäe loss, Pirita tee 56

Millal: Avatud K-P 10-18

Piletiinfo

Kalender on loodud Tallinna linna ja Kodurahu programmi toel