Uus kultuurinädal on alanud! Saab punki ja Pallast, teist elu ja ehtekunsti, Timbu-Limbut ja Koiksoni Liisit, olümpiat ja sporditähti, filmist perepäeva ja lahemaist rahvamatka, pahasid lugusid ja muud põnevat. Meeldivaid valikuid!
Fotonäitus „Iseleiutatud inimesed. Pungi nägu Nõukogude Eestis”
15.11.2017–18.02.2018
Juhan Kuusi Dokfoto Keskus
Näitus keskendub Arno Saare, Urmas Lange ja Väino Meresmaa fotode vahendusel punkarite üksik- ja grupiportreedele, et anda publikule võimalus vaadata tolleaegsetele mässajatele ja vabadele hingedele n-ö silma.
Harry Tensingu ehtenäitus „Teine elu”
19.01.–19.02.
A-Galerii
Vesi ja taimed on teineteisest lahutamatud. Veeta saab puust puit. Näitusel on koduaia vaher, õunapuu ja pirn – puud, mis kunstniku eluajal on maha võetud, mille viljadest aga on meeltes veel mälestus. Puitu modelleerides on autor püüdnud tagasi anda neile elu – ehtevormis.
Timbu-Limbu
24.01.
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Rakvere Teatri muusikaline lastelugu kõigile, kes armastavad talvel lund süüa. „Timbu-Limbu” põhineb Kalju Kanguri kuldsel lastelool „Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid”, mis oma lihtsuses on aidanud talve päästa juba mitmel Eesti põlvkonnal.
TAFF Club
25.01.
Mustpeade Maja
TAFF Clubi on algatanud Tallinna Filharmoonia 2012. aastal. Klubi põhistiil on mainstream jazz, lisaks toimuvad eri stiilide teemaõhtud. 25. jaanuaril astub publiku ette Liisi Koikson.
Lühifilmide kassett „Paha lugu”
25.01.
Kuressaare Linnateater
„Paha lugu” on filmikassett, mis räägib viiel erineval moel inimsuhetes varjul olevatest tumedamatest hoovustest, olukordadest, millest puhtalt pääseda on praktiliselt võimatu.
Olümpiakonverents sporditähtedega
26.01.
V konverentsikeskus
Olümpia-aastale ja lähenevatele taliolümpiamängudele pühendatud konverents võtab vaatluse alla Eesti olümpiaajaloo olulised hetked ning toob kuulajate ette neist osa saanud otseallikad – Eesti olümpiamedalistid eesotsas olümpiavõitja Gerd Kanteri ja Jüri Tammega.
Näitus „Kunstiühing Pallas 100. Sünd ja taassünd”
26.01.–3.06.
Adamson-Ericu Muuseum
Pallase nimi kõlab eesti kultuuriloos väga tuttavalt, aga sügavamaid teadmisi selle kohta napib. Ometi on tegu eesti vaimu- ja tundekultuuri arengus esmajärgulist osa etendanud ühinguga, mis sündis käsikäes Eesti riigiga.
Moe-show „ENNE” Eesti Rahva Muuseumis
27.01.
Eesti Rahva Muuseum
Moe-show „ENNE” tutvustab Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone. Sündmusega seoses toimub Tartus esimest korda ka MoeKunstiKino.
Ekströmi marss 2018
27.01.
Kolga mõis
Ekströmi marss on liikumisharjumust edendav sõjaajalugu tutvustav koguperesündmus. Ka sel aastal on kolm erinevat matkarada (7 km, 17 km ja 30 km). Tähistatud ja puhkekohtadega rajad kulgevad metsa- ja loodusradadel ning väikestel külateedel kaunis Lahemaa rahvuspargis.
Eesti Filmimuuseumi perepäev
28.01.
Eesti Filmimuuseum
Eesti Filmimuuseum pakub võimalust osaleda nii eesti- kui ka venekeelsetel ekskursioonidel ning vaadata filme „Ott kosmoses” ja „Keskpäevane praam”.