Tallinna arhitektuuribiennaal saab taas kohe hoo sisse. Festivali pressijuht Triin Männik andis meile sellel puhul seitse soovitust, mida järgides kõik linnakodanikud biennaalist osa võivad saada.

Näitus ‘‘Arhitektide skitsid‘‘

12. septembril kell 18.00 avatakse salongis Moodne Valgustus Tallinna arhitektuuribiennaali TAB 2017 satelliitprogrammi kuuluv arhitektide skitside näitus, kus saab näha väikeseid visandeid, millest sünnivad suured hooned. Kui hoone saab valmis, visatakse sellised skitsid sageli minema kui oma aja ära elanud töövahendid, ometi on tegu oluliste vahepeatustega arhitekti töös. Tallinna arhitektuuribiennaalil õnnestus erinevatelt Eesti arhitektidelt nende käsitsi tehtud skitsid ja joonistused kokku koguda. Näitusele jõudis nii noorte kui vanemate arhitektide joonistusi.

Arhitektuurikoolidenäitus biokool

13. septembril kell 17.30 avatakse Balti jaama jalakäijate tunnelis Tallinna arhitektuuribienaali TAB 2017 rahvusvaheline arhitektuurikoolide ja -stuudiote näitus “bio.Kool”, kus on esindatud arhitektuurikõrgkoolid maailma eri paigust ning kus esitletakse uusimaid arhitektuuri ja linnaplaneerimisega seotud ideid. Kuidas üle maailma arhitektuuri õpetatakse? Tule ja vaata!

Gilles Retsini paviljon “Digitaalsed ehitusplokid”

14. septembril kell 19.00 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi esisel haljasalal TABi installatsioonivõistluse võidutöö “Digitaalsed ehitusplokid”, mille autor on Londonis tegutsev põnev uue põlvkonna arhitekt Gilles Retsin. Retsini paviljon koosneb lihtsatest, ent koos äärmiselt mõjuvatest elementidest – hõlpsasti kokkupandavatest, ent jäikadest ja õõnsatest puitkastidest, millest saab erinevaid suuri struktuure kokku laduda pea sama kiiresti, kui lapsed ehitavad konstruktsioone Lego klotsidega.

TAB 2017 kuraatorinäitus “Antropotseeni saar”

14. septembril kell 19.00 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis TABi peanäitus “Antropotseeni saar”, kus publiku ette seatakse kunstnike ja teadlaste visioonid Paljassaare poolsaare ümberkujundamisest erinevatel tasanditel – Läänemerest kuni rakutasandini. Paljassaare on paik, kus kohtuvad bioloogiline mitmekesisus ja intensiivne inimmõju. Poolsaare arendamist mõjutavad kaks konfliktset ideoloogiat: keskkonnakaitseline ideoloogia näeb ette selle piirkonna illusoorse looduslikkuse säilitamist, kommertsarenduse ideoloogia aga selle muundamist uueks looduslähedaseks linnakeskkonnaks. Mis võiks Paljassaarest edasi saada?

TAB Party Night Laine Klubis: Rune Lindbæk (Oslo)

15. septembril algusega kell 22.00 toimub Laine Klubis TAB Party Night, kus peaesinejana astub üles Rune Lindbæk, kes on viimastel aastatel olnud kohalikule peokülalisele tuntud nimi. Ta on ainulaadse, kosmilise dub disco / not disco käekirjaga DJ, kes pakib settidesse alati sisse üllatusi ja ettearvamatust. Lisaks astuvad üles Janek Murd, Ottimo & Bertil ning Jaagup Jalakas.

Arhitektide kirbuturg

16. septembril kell 10.00 toimub Telliskivi Loomelinnakus asuva Pudel Baari terrassil arhitektide kirbuturg. Disainerid ja arhitektid tuulutavad oma kappe ning panevad müüki joonistused, skitsid, raamatud, riided, aksessuaarid ja koduse kraami. Tule, osta, müü ja vaheta!

Orienteerumismäng / Paljassaare perepäev

17. septembril algusega kell 15.00 kutsuvad Arhitektuurikool ja Ruumiringlus noori avastama Paljassaare poolsaare eripalgelist keskkonda. Valminud on maastikumäng, mille esmane läbimäng toimub 17. septembril TAB-i Paljassaare perepäeval. Maastikumäng on orienteerumine vabas õhus ja see võtab aega 1,5–2 tundi. Liikuda võib jala või rattaga, üksi või väiksema grupiga.