Sügisene pööripäev on seljatatud ning sündmused on hakanud katuste alla kolima, kuid see ei tähenda, et neid vähe oleks. Lisaks kultuurisoovituse sündmustele tasub sel nädalal külastada rahvusvahelise muusikapäeva kontserte, mida on üle Eesti peaaegu 120.

Aruteluõhtu “Eesti metsade tulevik”
26.09.
Valga muuseum

Viimasel ajal on meie metsade seisukord ja tulevik pälvinud väga palju kõneainet, mille üks ajend on hiljutine metsaseaduse muudatus. Meedias esineb palju erinevaid ja vastakaid arvamusi. Valga Muuseum kutsub kõiki metsateemalisele aruteluõhtule, kus igaüks saab kaasa mõelda ja kaasa rääkida. Oma seisukohti tutvustavad Valgamaa metskonna ülem Risto Sepp ja Võru Instituudi direktor, metsanõunik Rainer Kuuba. Valga Galeriis on samal ajal üleval Meeta Eliise Veigeli maalinäitus “Raiesmik”.
Näitus on inspireeritud lageraielankidest ja kutsubki vaatajaid laiemalt mõtisklema Eesti metsapoliitika üle.

IX Tammelinna päevad
26.–30.09.
Tartu Tammelinn

XIV Tammelinna päevad täidavad Tammelinna kultuuri-, haridus- ja spordisündmustega! Tammelinna perepäeval on kõigile avatud Kila-Kola laat. Perepäeval esinevad Tammelinna orkester, Tamme kooli ja Tartu kristliku põhikooli õpilased. Terve päev pakuvad erinevaid tegevusi Politsei- ja Piirivalveamet, Tartu spordiselts Kalev, Tartu jalgpalliklubi Welco, Monika näomaalingud, Tartu kiirabi, Tartu Ujumisklubi, Kila-Kola laat, Judoklubi DO ja Tartu maleva Tamme malevkond.

Karlsson katuselt
26.09., 01.10.
Rahvusooper Estonia

Lastemuusikal Astrid Lindgreni samanimelise jutustuse ainetel. Helilooja Tauno Aints, libretist Wimberg. Maailmaesietendus 6. novembril 2015 Rahvusooperis Estonia. Astrid Lindgreni armastatud lastejutu põhjal on libretistil Wimbergil ja heliloojal Tauno Aintsil valminud lustlik ja südamlik lastemuusikal, millele on särtsu lisanud lavastaja Ain Mäeots. Hei-hopsti, kohtumiseni teatris!

Teadlaste Öö festival Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias
27.–29.09.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Teadlaste Öö festivalil räägivad Tartu Ülikooli loodusteadlased metsamüstikast, võltsitud kivististest ning näitavad eksootilisi loomi. Osaleda saab õpitubades ja ekskursioonidel, orienteeruda, kuulata välkloenguid ning külastada näitusi.

Linastus & kohtumine tegijatega: “Minu näoga onu”
28.09.
Kino Sõprus

Kino Sõpruse sari Linastus & kohtumine tegijatega toob Eesti filmitegijad kinno kohtuma oma publikuga. Koos värske filmi linastusega saab mõtteid vahetada teose autoritega. 28. septembril kell 20 on võimalik näha uut Eesti mängufilmi “Minu näoga onu” ning publiku ette astuvad peaosatäitjad Evelin Võigemast, Roman Baskin ja Rain Tolk, režissöör Andres Maimik ning operaator Mihkel Soe.

Kihnu viiulifestival 2017
29.–30.09.
Kihnu

Kihnu viiulifestival on austusavaldus Kihnu viiuldajatele. Festival koondab kõiki parimaid Eesti viiuldajaid ja väärtustab just Kihnu traditsiooni. Selle tulemusena lisandub uusi kohalikke viiulimängijaid, paranevad mänguoskused, stiil ning avarduvad teadmised. Tähelepanu on pööratud nii täiskasvanutele kui noortele, kutsudes osalema kõiki, kes huvituvad rahvakultuurist. Festival on suurepärane vaba aja veetmise võimalus kõigile vanusegruppidele. Programm sisaldab kontserte Kihnu muuseumis ja rahvamajas, õpitubasid professionaalide juhendamisel, seminari, Kihnu köögi tutvustamist, tantsuõhtuid.

Ekskursioon teatrimajas
29.09., 30.09.
Rahvusooper Estonia

Kas soovid Estonia majast ja rahvusooperi tegemistest rohkem teada saada? Tule tunnisele etenduse-eelsele ekskursioonile Estonia teatrisse, tutvu kauni ajaloolise hoonega ja vaata, mis toimub majas enne eesriide tõusmist. Iga ekskursioon on unikaalne, nii nagu etenduski, mis igal õhtul erinev. Võib-olla saad jalutada lava taha, külastada mõnda töötuba või kohtuda oma teekonnal isegi lauljate-tantsijatega. Kindlasti saad põhjaliku info maja arhitektuurist, lavakonstruktsioonidest, ooperi- ja balletietendustest jpm.

AC/DC Tribute Night: Coverage/TLH
30.09.
Rockstar’s

AC/DC aegumatuid hitte esitab tuliuus, ainult kuulsustest koosnev, käremeelne ja -keelne COVERAGE. Nii kuulsad lood vajavad aga ainult parimat sissejuhatust ja seda pakub teile kohalik energiapomm number üks – TLH.

8. Türi õunafestival
30.09.
Türi

Türi õunafestivalil saab õunu osta, maitsta ja kasvatajalt nõu küsida. Pakutakse küpsetisi, hoidiseid, suupisteid, jooke, istikuid ja kõike muud, mis on õuntega seotud. Festivalile tulnu saab osaleda rahvakoolitustel, õunatoodete konkurssidel, vaadata festivali kultuuriprogrammi.

Rahvusvaheline muusikapäev
01.10.
Üle Eesti

Viies rahvusvaheline muusikapäev viib 1. oktoobril muusika taas massidesse. Aset leiab ligi 120 tasuta kontserti, mis toimuvad Eestimaa eri paigus. Muusikapäevale paneb õla alla üle 750 muusiku, kes esindavad erinevaid žanre alates klassikast ja džässist ning lõpetades pärimusmuusikaga. Kuna muusikapäev soovib tasuta muusikaelamust pakkuda võimalikult paljudele huvilistele, on ka kontserdipaigad valitud vastavalt.