Veebruari algus on toonud meile talve ning lähenemas on vastlapäev. Tule ühine vastlasõiduga! Samuti saab nautida hubast džässmuusikat Kumu auditooriumis või hoopis kuulata astronoomialoengut kuu võludest.

Dramaatiline ja inspireeriv “Süngeim tund”
6.02.
Tartu Elektriteater

Dramaatiline ja inspireeriv lugu neljast nädalast aastal 1940, Teise maailmasõja alguspäevil. Ajal, mil Winston Churchill on astumas Suurbritannia peaministri ametisse, seisab ta silmitsi ühe raskeima ja otsustavaima hetkega oma elus – kuidas pidada rahuläbirääkimisi Natsi-Saksamaaga ja kaitsta samas vankumatult oma rahva ideaale ning vabadust.

Astronoomialoeng: must kuu ja verine sinine superkuu
6.02.
Tartu Tähetorn

Veebruari esimeses astronoomialoengus räägib astronoom Jaak Jaaniste käesoleva aasta alguses palju kõneainet tekitanud mustast kuust ja verisest sinisest superkuust. Mis on nende sensatsioonide taga, kuidas kuu liigub ja mis sellega kaasneb?

Linastus & kohtumine tegijatega: “Rodeo”
7.02.
Kino Sõprus

Linastus & kohtumine tegijatega sarja järgmine seanss toob linale uue dokumentaalfilmi “Rodeo” ning publikuga tulevad kohtuma filmi režissöörid Kiur Aarma ja Raimo Jõerand.

Taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme.

Kumu Dokumentaal. “REM: Rem Koolhaas”
7.02.
Kumu auditoorium

Poeetiline sissevaade Hollandi arhitekt Rem Koolhaasi loomingusse ja filosoofiasse.

Režissöör Tomas Koolhaas jäädvustas isa toimetamisi nelja aasta jooksul. Tulemuseks on tunnetusliku kaameratööga dünaamiline vaatlus arhitektuurist ja selle loojast. Sugestiivselt mõjuvad dialoogi asemel arhitekti poolt filmile pealeloetud mõtted. Ülihästi töötab filmi meeleolu edasikandev helitaust.

Tantsulavastus “25 tantsu”
8.02.
Vaba Lava

“25 tantsu” on Fine 5 tantsuteatri tantsijaid ja teatri loominguliselt rikast loometeed peegeldav lavastus, mille kaasautorid on Fine 5-iga aastate jooksul koostööd teinud tantsukunstnikud.

Iga tantsija lõi 2,5-minutilise soolo või dueti oma loomingulisest vaatest tänasele maailmale, elule ja ka tantsukunstile. Isiklikud hetked vahelduvad ühiselt laval koosolemise stseenidega. Kuna mõnda tantsijat ei ole Eestis, siis koosneb “25 tantsu” nii reaalajas etenduvatest stseenidest kui ka videolugudest, mis on spetsiaalselt selle etenduse jaoks loodud. See on lavastus tantsijatest ja teatri jaoks olulistest hetkedest, sest Fine 5 on Eesti kaasaegse tantsu lipulaev olnud juba 25 aastat.

Elamusgolfi reedene live
9.02.
Cityjungle elamusgolf

Toimub golfiturniir koos mõnusa reggae-muusikaga. DJ Tarrvi Laamann toob teieni ehtsad lõunamaised rütmid. Kolmele parimale on välja pandud suurepärased auhinnad.

Tantsuetendus “Ilu metamorfoosid”
9.–10.02.
Kadrioru kunstimuuseum

Muusikalis-tantsuline lavastus “Ilu metamorfoosid” on inspireeritud maneristlikust kunstist (16. sajandi II pool), mille aluseks on klassikalise iluga mängimine, ideaalide edasiarendamine äärmuse ja groteskini.

Vaatamata sellele, et manerismi viljelevad kunstnikud on elanud ligi viissada aastat tagasi, on nende kunstis peegelduv elutunnetus väga kaasaegne ning selle poole pöördumine aitab mõista ja tunnetada midagi klassikalist, mis jätkab oma elu kaasajas

Jääääre kontsert
10.02.
Hiiu pubi

Jäääär sündis 21. jaanuaril 1991 Tartus. Alguse juures olid Pantokraatori haridusega kitarrist, helilooja ja lauluhääleotsija Jaan Sööt ning samast bändist ka bassimees Aivar Otsing. InBoil tuli malevast ja Tartu Lasteteatrist ning hakkas luuletama ja laulma.

Talvejazz 2018: Maarja Aarma, Teele Viira & Band
10.02.
Kumu auditoorium

Ühel laval saavad kokku noored andekad lauljad Maarja Aarma ja Teele Viira.

Mitmekülgne Maarja Aarma on ansambli Gretagrund, kvarteti MA ning vokaalansambli Söörömöö eestvedaja. Kui Gretagrund loob eestikeelset džässmuusikat, siis tema projekt MA seikleb soul-muusika maastikel. Teele Viira on tuntust kogunud saatega “Eesti otsib superstaari”. Ta on osalenud erinevates muusikaprojektides soul-bändidest muusikalideni. Kuhu Teele Viira ja Maarja Aarma spetsiaalselt Talvejazziks loodud kavaga seiklema lähevad, see selgub kontserdil.

Ungari Instituut ja Eesti Instituut kutsuvad kõiki lõbusale vastlapäevapeole!
11.02.
Hirvepark

Kui ilm lubab, alustatakse Hirvepargis kelgutamisega juba kell 15, kohtumispaik on Johan Pitka mälestusmärgi juures. Kelgud kaasa!

Kell 16 jätkub sündmus Ungari Instituudis (Piiskopi 2) soome-ugri rahvaste vastlapäevakommete tutvustamisega ning sel korral keskendutakse eestlastele.

Lastel on võimalik valmistada vastlavurri, maske, õlenukku. Tuleb tants ja trall, saab süüa ja juua, mõnusalt juttu ajada. Kostüümides tulijaid ootavad auhinnad!