Sel aastal lubab muusikafestival Tallinn Music Week oma publikule total fusioni – ilmvõimatu stiilide segu. Egas nimetasid The Independent ja The Guardian TMW üheks Euroopa parimatest talve muusika festivalidest. Esimest korda toimus TMW 2009. aastal ja kestis ainult kolm päeva. Sellest ajast saadik kasvas festival üles. Nüüd terve nädala jooksul toimuvad kontserdid ja konverentsid kohvikutes, galeriides, raamatupoodides, kodudes ja teistes tavatutes paikades üle linna.

Aasta 2018 on TMW festivali kümnenes aastapäev. Tallinna tuleb ligi 250 artisti üle maailma. Vaadake, mis põnevadt ja huvitavad artistid tulevad meie pealinna.

Emilie Levienaise-Farrouch (GB/FR)
Ambient, Classical, Contemporary, Experimental
Emilie Levienaise-Farrouch on Pariisist pärit ja Londonis paiknev helilooja ja pianist. Tema looming hõlmab nii filmide heliribasid, tellimustöid ja kunstiinstallatsioone, ühendades elektroonilised ja orkestraalsed elemendid. Tema debüütalbum “Like Water Through the Sand” tuli välja 2015. aastal FatCat Records’i alamleibeli 130701 alt. Ta on oma teoseid esitanud üle terve maailma ning temalt on tellinud muusikat Victoria and Albert Museum, BBC Radio 4 ning Londoni Nüüdismuusika Orkester.

Wojtek Mazolevski Quintet (PL)
Jazz
Wojtek Mazolewski on bassimängija, helilooja ja üks 21. sajandi Poola jazzi juhtivaid figuure. Wojtek Mazolewski kvinteti muusika segab traditsionaalset jazzi suurepäraselt erinevate kaasaegse muusika vooludega nagu punk, rock, elektrooniline muusika ja muud. Nende muusika tõeline jõud avaldub publikuga suhtlemise hetkis, mis on alati emotsioonidest tulvil. WMQ on esimene jazzbänd, mis Poola Raadio edetabelitesse jõudis. Ansambel alustas eelmist aastat uue singliga. 12-tolline vinüül „London“, mis ilmus mullu aprillikuus Lanquidity plaadifirma alt, võeti soojalt vastu nii Ühendkuningriikides kui mujal Euroopas. Aastast 2015 alates on Wojtek Mazolewski kvintett andnud 15 riigis kokku 250 kontserti.

Högni (IS)
Avant-garde, Electronic, Pop
Högni on üks Islandi tuntumaid kaasaegseid laulja-lugudekirjutajaid. Huvitaval kombel armastavad tema muusikat nii kriitilisema muusikameelega kui peamiselt peavoolu muusikat kuulavad inimesed. Multiinstrumentalistina kirjutab, komponeerib ja esitab muusikat ta ka bändis Hjaltalin ning ta oli ka kauaaegne liige legendaarses bändis GusGus, tuuritades nendega pikalt nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas. 20. oktoobril 2017 avaldas ta Erased Tapes’i alt oma esimese sooloalbumi “Two Trains”. Album tabab algupärase Euroopa avangardi hinge ning esitleb neid ideid nõtkuvate rütmide, metallikõlinate ja avarate kooriarranžeeringutega, samal ajal kui lüürika viitab kurjakuulutavatele pilvedele sõjast vaevatud idapiiril.

Mick Pedaja (EE)
Alternative, Ambient, Electronic
Mick Pedaja on Eesti laulja-laulukirjutaja, kelle eesmärgiks on läbi oma muusika kuulajateni rahu ja soojust tuua. Teda inspireerib loodus, inimesed ja elu. Micku muusikat võib kõige paremini kirjeldada kui orgaanilist, hõljuvat ja kosmilist heli. Mick on välja andnud kolm albumit: „Ärgake EP“ aastal 2014, „Hingake/Breathe“ aastal 2016 ja „Laniakea“ oma uue SUMRA nime kandva sooloprojekti poolt aastal 2017. Mick esineb TMWl ka Kristjan Järvi Absolute Ensemble liikmena.

Monetochka (RU)
Lo-Fi, Pop, Synth
Monetochka ehk Liza Girdimova on noor lugudekirjutaja Jekaterinburgist, kes hakkas 2016. aastal internetis kuulsust koguma, kui hakkas oma kodusalvestatud lugusid üles laadia. Tema lüürika, mis rajaneb vene internetikultuuril ja teismeliste muredel, on tihti otsekohane ja aus oma karakterite elu kirjeldamises. Monetochka nooruslik hääl koos traagilise temaatikaga loob rahuldustpakkuvalt küünilise dissonantsi.

Pocket Knife Army (NL)
Alternative, Electronic, Experimental, Pop, Synth
Pocket Knife Army on videvikutsooni püsielanik, luues helimaastikke, mis on tabamatud, tumedad ja ettearvamatud, ent ometigi orgaanilised ja soojad. Massist eristuv bänd keskendub live-muusikale, kasutades suurt hulka elektroonilisi ja akustilisi vahendeid. Kuigi kõnealused instrumendid on peamiselt analoogsündid ja trummimasinad, on duol rokkbändi suhtumine, hoiak ja lavatöö. Pocket Knife Army nihutab elektroonilise indie piire kompromissitult ja rüperaalivabalt. Oodata võib lugusid, mis on olemuselt intiimsed, ent paisuvad suurteks helimüürideks.

Pom Poko (NO)
Alternative, Avant-garde, Contemporary, Experimental, Indie, Jazz, Pop, Punk, Rock
Kuigi Norra kvartett moodustati vaid aasta eest, on nad kiirel tõusuteel ja nende kolm seni üllitatud singlit on oma leidlikkuse ja energia eest neile hulganisti kiidusõnu toonud. Pom Poko on juba kiidusõnu pälvinud pressiväljaannetes nagu näiteks Interview Magazine, Vevo, NME, Line of Best Fit, The Independent, Clash ja DIY, samuti on neid mänginud erinevad raadiojaamad nagu näiteks BBC1 Ühendkuningriikidest, Radio Eins ja Flux FM Saksamaalt, NRK P3 Norrast. Eelmisel aastal mängis Pom Poko festivalidel nagu Øya Festival, Roskilde Festival, Pstereo, Slottsfjell, by:Larm ja The Great Escape, samuti anti Londonis kontsert kolmel järjestikusel ööl.

Sattuma (RU)
Folk, World
Karjala, iidne metsade, järvede ja müütide maa, paikneb Venemaa ja Skandinaavia vahel. Seal on aset leidnud keelte segunemine ja sealt leiab rikkalike muusikatraditsioonidega kultuure. Karjala tuntuim bänd on folkansambel Sattuma. Sattuma tuuritab peamiselt Venemaal, Euroopas ja Ühendriikides, demonstreerides nende arusaama sellest, kuidas traditsioone saab kaasaegse kõlaga elus hoida ja erinevate žanritega segada, mängides nii kaasahaaravaid tantsulugusid ja lüürilisi laule kui õhulisi instrumentaalpalasid.

The Cool Quest (NL)
Hip-hop / Rap, Pop
Hollandi bänd The Cool Quest on andnud üle 500 energilise kontserdi. Nende 2014. aastal ilmunud debüütalbum „Funkin’ Badass“ tõi bändile edu nii raadios kui televisioonis. 2015 oli bändi jaoks intensiivne aasta: peale jaanuarikuist ülesastumist Eurosonicul esinesid nad tol aastal ainuüksi Hollandis enam kui 60 festivalil. Aastaks 2017 oli The Cool Questi kõlapilt elektroonilisemaks muutunud, seda poprokilike kitarridega kombineerides. Nende seni hiljutisimat singlit „Runnin’“ on mängitud nii Beneluxi, Saksa, Austria, Iiri ja Eesti raadiotes. See on eelvaade nende teisele albumile, mis ilmub 2018 kevadel. Aastal 2017 mängis kollektiiv Reeperbahn Festivalil, kus NBHAP neid festivali kaheksa parima artisti sekka valis.

The Karovas Milkshake (RU)
Blues, Experimental, Folk, Lo-Fi, Psychedelic, Punk, Rock, Soul / Funk
The Karovas Milkshake on garage-rocki- ja psühhedeeliabänd, mille kõla juured peituvad 60ndate ja 70ndate muusikas. Nende rahutu garage-rock on viimaste aastate jooksul psühhedeelsemas suunas liikunud ja lugematud kontserdid ning lindistussessioonid on kõla täiustanud. Nende esimesed singlid „Locomotion“ (2011) ja „Freakout Factory“ (2012) lindistati nende enda Kaleidoscope Eyes Records stuudios ja väljastati vinüülil New Yorki plaadifirma Chickpea Records poolt. Nende esimene album, „In the Shade of the Purple Sun“ (2015), ilmus Portugali plaadifirma Groovie Records alt vinüülil ja ajakirjade nagu Shindig! hinnangul kuulus see aasta parimate psühhedeeliaplaatide hulka. Ansambel on põhjalikult üle Venemaa tuuritanud ja samuti Hispaanias, Portugalis ja Tšehhis kontserte andnud.

All Day Long (LV)
Punk
All Day Long on andnud üle 500 kontserdi ning on seega üks vanimaid siiani aktiivseid ska-punk bände Lätis. Nende omanimeline album avaldati 2017. aasta mais Naba Music / Melo Records’i poolt. Kuhuiganes nad ka ei läheks, viivad nad endaga alati kaasa eklektilise segu punkrokist, päikeselisest ska’st ja meeldejäävatest meloodiatest.

Rohkem infor TMW osalejatest leiad siin.