Nädala kultuurimenüüs on balletigala, kunstidokumentaal, NO99 lavastus, saja tantsu lugu, Kaparock, Tartu pärimusmaailm ja hansalinn Viljandi, Pärnu kunstisuve imedemaa ning Jõgevamaa laulupidu Kassinurme linnamäel. Kirsiks tordil on Uma pido! Häid elamusi!
Tallinna Balletikooli gala
28.05.
Rahvusooper Estonia
Tallinna Balletikooli gala on iga-aastane kooli hooaja lõpuetendus, kus saab näha õppeaasta jooksul valminud klassikalise ning kaasaegse tantsu numbreid ja lavastusi. 2018. aasta kevadel lõpetab Tallinna Balletikooli LVI lend, erialaõpetajad on Tiiu Randviir-Tölp, Sergei Upkin ja Helen Veidebaum.
Kumu dokumentaal: „Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist”
30.05.
Kumu auditoorium
Maailma esilinastus Kumu auditooriumis! Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse algatusel loodud eksperimentaalne dokumentaalfilm pakub haruldase lähivaate rahvusvaheliselt tuntud kunstniku loomingule. Filmi kaheaastane võtteperiood langes aega, mil Katja Novitskova valmistas ette ja esitles oma senise karjääri mahukamaid projekte, sh esimesi soolonäitusi Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias. Filmi režissöör on Piibe Kolka.
NO30,5 Käbikojas
30.05., 31.05., 1.06.
Teater NO99
Eva Koldits, Marika Vaarik ja Anne Türnpu on kolmekesi laval. Nende suud avanevad, kurgust on paista meile tundmatute inimeste näod. Ka nende suud avanevad. Sealt on paista nende esivanemate näod. Nendegi suud avanevad. Algab laul.
Saja tantsu lugu
1.06.
Kalevi Spordihall
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldab Eesti Rahvatantsuansamblite Liit kontserdi „Saja tantsu lugu”, mille lavastab paljudel tantsupidudel liigijuhina osalenud Helena-Mariana Reimann. Esinevad 11 tantsuansamblit üle Eesti: Kajakas, Kuljus, Kullaketrajad, Leigarid, Sõprus, Tarbatu, Tarvanpää, Tuisuline, Tartu Ülikooli rahvakunstiansambel, Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja ning Sõleke.
VIII pärimusmaailm
1.06.
Tartu Kesklinna park
Pärimusmaailm on lõbus ja õpetlik kokkusaamine lustimiseks ja uute oskuste omandamiseks, tegutsemiseks üksi või kaaslastega. Pärimusmaailmas mängitakse uuemaid ja vanemaid rahvalikke mänge, tantsitakse pärimustantse, kuulatakse rahvamuusikat. Saab meisterdada vanaviisi, teha väikese kingituse sõbrale või kodustele.
Viljandi hansapäevad
1.–2.06.
Viljandi
Viljandi suvehooaja avaüritusena toovad hansapäevad külastajani läbilõike sellest, mida suve jooksul linnas näha ja teha võib. Toimuvad kontserdid ja etendused, avatud on hulgaliselt kunstinäitusi, käsitöölaat ja Mulgi mess.
V võrokeelne laulu- ja rahvapidu „Uma pido”
2.06.
Kubija laululava
„Uma pido” on võrukeelne ja -meelne kaheksat Vana-Võromaa kihelkonda puudutav laulu- ja rahvapidu, mis seob Eestile olulisi väärtusi – kohavaimu ja laulupeotraditsiooni. Pidu tehakse ennekõike koos Vana-Võromaa rahvaga ja rahvale, kuid peole oodatakse osalejaid ja külalisi nii Setomaalt kui ka mujalt Eestist ning välismaaltki.
Kaparock
2.06.
Tohisoo mõisapark
Igal aastal tuhandeid muusikasõpru võõrustav Kaparock leiab aset Kohila looduskaunis Tohisoo mõisapargis, vaid pooletunnise autosõidu kaugusel Tallinnast. Seekordsel festivalil astuvad üles: Ultima Thule, Miljardid, Mick Pedaja, Metsakutsu, Laime Pilniga (LV), Indrek Ventmann, The Queen of Spades, Rainer Ild, The Boondocks, Lights Out ja Blue Hearts.
Pärnu kunstisuvi 2018: Alice Imedemaal
2.06.–14.07.
Pärnu Linnagalerii ja Pärnu Kunstnike Maja
Pärnu kunstisuvi avaneb vaatajatele sel aastal juba 17. korda, tuues Pärnusse suveks Eesti kunsti koorekihi. Näitus loodab luua omanäolise müsteeriumi mitme kunstniku paralleelmaailmadest. Osalevad kunstnikud: Jüri Mildeberg, Ines Erlemann, Ilmar Kruusamäe, Üllar Varik, Tõnis Laanemaa, Kaija Kesa, Alar Raudoja, Maret Olvet, Lev Vassiljev, Kadi Kübarsepp, Ahti Seppet, Mattias Sonnenberg, Mall Nukke, Regina-Mareta Soonsein, Regina Lukk-Toompere jpt.
Jõgevamaa laulupidu „Esivanemate radadel”
3.06.
Kassinurme linnamägi
Jõgevamaa 2018. aasta suurim rahvakultuuripidu enam kui seitsmesaja laulja, muusiku ja rahvatantsijaga keskendub eesti mütoloogiale ja vanale rahvalaulule. See on Jõgevamaa kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul. Sündmuse idee autor ja kunstiline juht on Jõgevalt pärit koorijuht Janne Fridolin, lavastajad Eva Koldits ja Anne Türnpu.