Pooled soovitustest oleme pühendanud noortele kultuurisõpradele, kelle jaoks toimub koolivaheajal nii mõndagi nagu näiteks…
Koolivaheaja programm Iloni Imedemaal
17.–26.03.
Iloni Imedemaa
Alates 17. märtsist algab vaheaja eriprogramm ning siis saavad kooliõpilased Iloni Imedemaad külastada 3-eurose sooduspiletiga. Imedemaa on avatud igal päeval, ka esmaspäeval ja teisipäeval. Koolivaheaja eriprogrammi vaadake juba kalendrist!
Koolivaheaja linnalaager “Superkangelased muuseumis”
20.–22.03.
Tartu Kunstimuuseum
Kolme tegevusrohke päeva jooksul saab tutvuda muuseumis avatud näitustega, kuulata jutte kunstnikest ja nende töödest, mängida huvitavaid mänge ning kehastuda ise kunstnikuks. Seekordne laager on koomiksiteemaline ning käib käsikäes praegu muuseumis üleval oleva Eesti koomiksikunsti ülevaatenäitusega “Hall tsoon”.
Kevadine koolivaheaeg Narva Muuseumis
20.–24.03.
Narva Muuseum
Narva linnuses ootab koolilapsi programm, mis on pühendatud kevadistele rahvakommetele. Kevad oli ju ometigi aeg, mil vanarahvas hakkas tubaste tegevuste asemel väljas tehtavaid töid plaani võtma.
Tähe noorteklubi kevadine linnalaager “Õpi, mängi, koge!”
20.–24.03.
Tähe Noorteklubi
Laagrist saab osa võtta kõigil päevadel ning ka ühe päeva kaupa. Sellisel juhul on laagri osavõtutasu ka iga päeva peale eraldi.
Laager sisaldab erinevaid vaba aja veetmise võimalusi (nt kino, bowling, batuudikeskus, matk, transport jms) ja sööki.
Koolivaheaja kunstistuudio “Mõtle, mängi ja meisterda!”
20.03.
Adamson-Ericu muuseum
Vanalinnas asuvas hubases kunstimuuseumis on lasteloominguga tegelevate stuudiote korraldamine juba pikk traditsioon. Käesoleva aasta märtsikuus on tegevused inspireeritud maalilisest näitusest “Pesupäev”.
Laulu- ja mänguring kogu perele
6.02.–15.05.
Pärimusmuusika ait
Viljandi pärimusmuusika aidas juhendavad huvilisi August Pulsti õpistu sõbrad ja õpetajad, kes pakuvad igal nädalal mõnusa olemisega tegevusi lauluks ja tantsuks. Seega ei toimu tegevused vaid koolivaheajal, vaid edasipidigi.
Koolivaheajalaager “Legod ja robotid”
21.–23.03.
Tartu Mänguasjamuuseum
Tartu Mänguasjamuuseum ootab algklassilapsi koolivaheajal laagrisse “Legod ja robotid”. Meisterdamist täis päevad pakuvad lastele avastamis- ja isetegemisrõõmu. Kolme päeva jooksul meisterdatakse joonistamisrobot, ralliauto, legodest robotmees ja loss ning tuntakse koos vaheajast ja uutest sõpradest rõõmu.
Koolivaheaja töötoad Eesti Maanteemuuseumis
23., 24. ja 25.03.
Eesti Maanteemuuseum
Toimuvad töötoad, kus kuulete Lihavõttemuna-nimelise auruauto lugu ning valmistame ka ise munast põnevaid neljarattalisi. Ehkki esmapilgul võib tunduda, et munal ja autol just kuigipalju ühist ei ole, siis kevadpühade ootuses on paras aeg seda müüti murda: nimelt püstitas 115 aastat tagasi maismaal liikumise kiirusrekordi just sellist nime kandev auruauto.
Muinasjutud Mikkeli muuseumis
4.09.2016–28.05.2017
Mikkeli muuseum
Vahvad sündmused veidi väiksematele lastele ootavad Mikkeli muuseumis! Lausa septembrist maini iga kuu viimasel pühapäeval kell 12.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga loominguliste programmide sarjas “Muinasjutud Mikkeli muuseumis”. Muinasjutud aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada, avastada enda jaoks palju inspireerivaid vanade meistrite kunstiteoseid ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu.
KKK ehk Kevad>Kalamaja>Kunst
20.–23.03.
Telliskivi Loomelinnak
KKK on suurepärane võimalus tutvuda Kalamajas tegutsevate kunstnike loominguga ja näha tööruume, kus kunst sünnib. Iga päev toimub töötuba erinevas stuudios, kus noored saavad kunstnike juhendamisel ka oma käega näitlikustatud tehnikaid järele proovida ja ise teose luua.
Unustanud ei ole me aga ka veidi suuremaid kulturnikuid. Siin on teile mõnus valik muusika-, filmi- , linnaruumi- ja kunstiteemalisi sündmusesoovitusi.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum esitleb haruldasi museaale 3D-mudelina
25.01.–31.12.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
6. aprillil täitub 215 aastat Eesti vanima muuseumi – Tartu ülikooli loodusmuuseumi tegevuse algusest, mille puhul tutvustatakse igas kalendrikuus 3D-mudelina haruldasi loodusteaduslikke museaale.
Loodusmuuseumi kodulehel https://www.natmuseum.ut.ee/et/kuu-objekt ja teistes virtuaalkanalites esitletakse 2017. aasta jooksul haruldaste museaalide virtuaalseid 3D-mudeleid. Kokku esitletakse kuuobjektina 12 museaali loodusmuuseumi kogudest koos ajaloolise ülevaatega.
Iberofesti filmiprogramm
16.–21.03.
Kino Artis
“Iberofesti” filmiprogramm tutvustab hispaania- ja portugalikeelsete rahvaste mõtteviisi ning ajalugu ja pakub võimaluse Eesti publikul osa saada nende kultuuride eksootilisest temperamendist ja ruumist. Juba neljandat korda põhjamaisesse varakevadesse vürtsi toovas filmiprogrammis linastub sel korral kuus filmi.
TMW videokonkurss #hoolin
15.03.–7.04.2017
Üle Eesti
14. märtsil veebilehel hoolin.ee käivitunud TMW videokonkurss tutvustab viise, kuidas nutikalt tegutsedes vähem keskkonda saastada, loodusressursse jätkusuutlikult kasutada, teadlikult tarbida ning kõikidele ühiskonnaliikmetele võrdseid võimalusi tagada.
Näitus “Kes loob linna?”
15.03.–23.04.2017
Eesti Arhitektuurimuuseum
2016. aasta sügisel esimest korda Tartmusis esitletud arhitektuurinäitus “Kes loob linna?” on pühendatud Tartu linnavõimu, arendajate ja kodanikuaktivistide tegevuse ja ruumiliste väljundite tutvustamisele. Samuti esitletakse kaasaegset visuaal- ja tekstikunsti, mis joonistab välja Tartu märkimisväärsed kohad ja voolib linna nägu. Linna vaadeldakse erinevate huvigruppide vaatevinklist.
Klampanis-Randalu-Janke: albumi “Chroma” esitluskontsert
20.03.
Džässiklubi “Philly Joe’s”
Tallinnas esineb esimest korda maineka kreeka kontrabassisti Petros Klampanise trio, mille koosseisu kuuluvad pianist Kristjan Randalu ja meie džässipublikule hästi tuttav poola löökpillivirtuoos Bodek Janke. “Philly Joe’s” džässiklubis esitletakse Klampanise uut albumit “Chroma”. Kui Bodek Jankega on kuulajail olnud võimalust korduvalt kohtuda, siis kontrabassisti ja heliloojat Petros Klampanist kuuleb musitseerimas esimest korda.
Visuaalse kultuuri festival “Maailmafilm”
21.–25.03.
Eesti Rahva Muuseum
Uude kodupaika kolimisega muutub dokumentaalfilmide vaatamine senisest mugavamaks ja võimalusterohkeks. 250-kohaline Hurda saal ja kaks väiksemat kinosaali pakuvad külastajatele parimat visuaalset naudingut ning õdusat olemist ühiskonna jaoks olulistel teemadel kaasamõtlemiseks. Festivalil linastub üle viiekümne filmi. Neist osa on pälvinud tähelepanu rahvusvahelistel festivalidel, teised esindavad autorite esimesi kaalukamaid töid.
Luulemaraton Tallinna Keskraamatukogus
21.03.
Tallinna Keskraamatukogu
Tänavune Luulemaraton keskendub ühiskonnakriitilisele luulele ning päeva jooksul kõlavad luuletused eelkõige ühiskondlikest normidest, maailmavaadetest ja poliitikast. Kuna 2017. aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, saavad sõna valdavalt noored loojad.
Jarek Kasari ja Vaiko Epliku kontsert “ÕHMOVID”
21.03.
Teater NO99 black-box
Ja õigupoolest ongi sellega kõik öeldud – muusikastiil, õhustik, kahe inimese aastatepikkune sõprus. See, mis sõnadesse ei mahu. Küll aga muusikasse. Küllap olete märganud, et NO99 tavaliselt omateatrisaalis kontserte ei korralda, aga sel korral on põhjust teha erand. Kavas: Eplik, Kasar, Pehk, Laasner, Sheripov, Juhkental, Grünberg, Sibul.
Astronoomialoeng “Igavesti noor Veenus ja tema sisemine ilu”
21.03.
Tartu Tähetorn
Kadri Tinn peab Tartu Tähetornis loengu teemal “Igavesti noor Veenus ja tema sisemine ilu”. Ettekandes tutvustab ta Veenuse vaatlemise ajalugu Galileost tänapäevani ning käsitleb pikemalt teooriaid, mis proovivad seletada Maa ja Veenuse suuremaid sarnasusi ja erinevusi.
Euroopa vanamuusikapäev: ansambel Floridante Tallinnas
21.03.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
21. märtsil tähistatakse kontsertide, festivalide ja teiste ettevõtmistega Euroopa vanamuusikapäeva. Tänavu kaheksandat korda UNESCO egiidi all toimuva ürituse ellukutsuja on Euroopa vanamuusikaassotsiatsioon (REMA) ning sellest võtavad osa muusikud umbes kahekümnest Euroopa riigist ja USA-st. Vanamuusikapäeva toimumist toetavad teiste seas vanamuusikakorüfeed Jordi Savall ja William Christie.
Linnaaianduse õhtu
22.03.
Kultuuriklubi Kelm
MTÜ Rabarber kutsub linnaaiandusest huvitatud inimesi kokku, et arutada kogukonnaaianduse teemadel. Oodatud on kõik, kel on teemakohaseid ideid, tahet kaasa lüüa või lihtsalt soov kuulata ja uurida, mis asjandus see kogukonnapõhine linnapõllumajandus on.
Öökulli akadeemia: kuidas muukida geene?
23.03.
Eesti Loodusmuuseum
Selle kordses Öökulli akadeemias uuritakse, kuidas on võimalik inimese DNA järgi teada saada meie põlvnemise lugu, kellega on eestlased suguluses ning kui kaugele ajalukku saame geenide kaudu pilgu heita. Juttu tuleb ka geenipanga tööst ning sellest, kas DNA annab meile absoluutse tõe evolutsiooni kohta.
Elu Fukushimas poolestusajal
25.03.
Eesti Rahva Muuseum
Film minevikuvalvurist, kes sümboliseerib inimkonna vajadust muutuse järele. Viis aastat pärast Fukushima tuumakatastroofi püüab talunik Naoto Matsumura end kiirgusohu punases tsoonis ihuüksi ära elatada. Naoto harib maad ja toidab loomi ning tema üksildaste päevade taustaks ulub vaid tuul. Naoto püüab sel postapokalüptilisel maastikul kangekaelselt uut elu rajada ja astub kartmatult vastu radioaktiivsuse märkamatule ohule.
Sari “Noorte Filharmoonia”: “Vana saabas”s
26.03.
Mustpeade Maja
Kavas: Camille Saint-Säens “Loomade karneval”, seade Rein Rannap,
Rein Rannap-Andrus Kivirähk “Vana saabas” lugejale, klaverile, flöödile ja kammerorkestrile loodud seade. Lastele ja noortele suunatud menukasse “Noorte Filharmoonia” kontserdisarja kuuluv kontsert, mille puhul on helilooja teinud seade nii ühele tuntud noortele loodud klassikalisele teosele kui ka spetsiaalselt sellele sarjale kirjutatud teosele. Viimane jutustab loo ühest vana ja kulunud väljanägemisega võlusaapast, mis päästab vaeslapse Jaani tema trööstitust olukorrast ja eluohtlikest juhtumitest.
NO99 Tantsulaager Vahemere vaibis
25.03.
Teater NO99
NO99 Tantsulaager Vahemere vaibis. Kevad huilgab ukse taga! Ja meie januneme päikese ja värskuse järele. Tantsulaagris on hispaania, prantsuse, itaalia rütmid, kuumus, energia, tantsud, muusikavideod, vaib! Laval NO99 Tantsulaagri tuumik: Maiken Schmidt, Märt Agu ja Oliver Soomets.