Sel nädalal jäid valikusse graafilise disaini näitused Haapsalus ning sümpoosion ja raamatumess Tallinnas, üks foto- ja üks ehtekunstinäitus, aga ka tantsulavastus STLis ja moeetendus ERMis. Kui suvise välikinoga tehakse algust Aparaaditehase Taskupargis, siis Sibula ja Pihlapi kuulamiseks tuleb sõita Varbuse Muusikamõisa. Viljandi- ja Jõgevamaa ootavad aga huvilisi rahvakultuuripidudele.
Haapsalu Graafilise Disaini Festival 2019
3.06.–30.06.
Haapsalu
Haapsalu Graafilise Disaini Festivali (HGDF) eesmärgiks on edendada graafilise disaini arengut, propageerida eriala ning tihendada erialast suhtlust kolleegidega nii Eestis kui piiri tagant.
Tänavusel festivalil eksponeeritakse kahte mahukat kujundusgraafikanäitust.
Darja Popolitova näitus “iTouch Store”
3.06.–1.07.
A-Galerii
Näitus uurib puudutust kui digitaalse kultuuri osa: digitaalselt edastatavate ehtekujutiste taktiilsust, arvestades telefonile ja ekraanile suunatud liigset tähelepanu.
Publik saab teoseid näha ka nende representatsioonides – videoreklaami vormis, kus autor püüab leida vastuseid järgmistele küsimustele: kas ehete digitaalsel representatsioonil võivad olla taktiilsed omadused? Kuidas mõjutab ehete digitaalne representatsioon taktiilsel tasandil reaalseid ehteid? Kuidas muudab digitaalse meedia kasutus ehte ja taktiilsuse omavahelist suhet?
Gabriela Liivamägi näitus “Panin pildi kokku”
4.06.–23.07.
Stella Soomlais Stuudio
4. juunil avatakse Stella Soomlais stuudios Gabriela Liivamägi näitus “Panin pildi kokku”.
Gabriela Liivamägi: “Näitus on enda seest millegi otsimine, mida seal ei ole, hea võimalus nautida protsessi juhuslikkust. Iga päev silmi avades panen uue pildi elust kokku.”
Müra
6.06.
7.06.
8.06.
9.06.
Sõltumatu Tantsu Lava
Tantsulavastus, mis on sündinud Eesti vaikuses ja kasvanud Palestiina lärmakatel tänavatel.
Maailmas, kus müra on muutunud normiks, on vaikus see, mis meid hirmutab. “Müra” on kehapõhine intiimne kohtumine helide, kehade, ruumi ja vibratsiooniga, mida on leotatud erisugustes mürades, kuid mis hoolimata selle häirivast mõjust on märkamatult muutunud meie elude pärisosaks.
Sümpoosion ja raamatumess “Kirjastamine ja kogukond. Erialased kontekstid”
7.–8.06.
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
“Kirjastamine ja kogukond. Erialased kontekstid” uurib paneelide, loengute ja performance’itega kapitali, majandusmudelite ja prekaarse töö küsimusi kunsti ja disaini kirjastamises. Samuti käsitleb üritus poliitilist kirjastamist, tegeledes teemadega nagu identiteet, dekoloniseerimine ja kväärsus. Sümpoosion seab eesmärgiks tuua esile privileegi ja võimu aspekt millegi avalikustamise juures, kutsudes kokku nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kirjastajad, raamatupoed ja kultuuritöötajad.
Estonian Fashion Festival 2019: OmaMood
7.06.
Eesti Rahva Muuseum
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeema moeetendus.
OmaMood on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna poolt korraldatav moeetendus. Läbi oma 6-aastase praktika on truuks jäädud kohalikust tekstiilipärandist inspireeritud kollektsioonidele. Publiku ette tuuakse ennekõike eesti ning etnograafilist käsitööd väärtustavad disainerid ja kollektsioonid, mida ei kardeta esitleda modernsemas võtmes. Kokku moodustub tõeliselt ainulaadne ja terviklik moeetendus, mille juured ulatuvad meie rikkasse ajalukku, jäädes siiski minimalistlikuks ning modernseks.
Tempokas ja mõnusa huumoriga vürtsitatud kirjanduslik maiuspala põhineb tõsielu sündmustel, mis viivad meid New Yorki aastal 1991.
“Suudad sa mulle andestada?” segab oskuslikult draamat ja komöödiat ning pakub vaatajale mahlakat dialoogi, uskumatuid seiklusi ja silmapaistvaid näitlejatöid. Melissa McCarthy ja tema sõpra Jacki kehastanud Richard E. Grant olid mõlemad oma rolli eest tänavu Oscari kandidaadid.
Viljandimaa laulu- ja tantsupidu “Mu õnn ja rõõm”
8.06.
Viljandi lauluväljak
Laupäeval, 8. juunil toimub Viljandimaa laulu- ja tantsupidu “Mu õnn ja rõõm”. Pidu algab kell 17.00 ühise rongkäiguga ning jätkub laulu ja tantsuga. Sel aastal on end peole registreerinud 1071 tantsijat ning 1412 lauljat.
Jõgevamaa tantsupidu “Ega hää sõna konti murra”
8.06.
Sadala Rahvamaja
Käesoleva aasta suurim Jõgevamaa rahvakultuuripidu enam kui seitsmesaja viiekümne rahvatantsija ja -muusikuga, mis käsitleb erinevate vaatenurkade kaudu inimestevahelisi suhteid.
Sündmuse idee autor ja kunstiline juht on tantsupedagoog ja koreograaf Ave Anslan.
Vahesketšid on lavastanud Jõgeva Linnateater.
Salongikontsert: Sibul ja Pihlap
8.06.
Varbuse muusikamõis
Eesti muusikamaastikku juba aastakümneid mõjutanud kaks meest on ühel laval ühise kavaga ning koos esitatakse laule, mis on sündinud nende endi sulest ja südames
Riho Sibul alustas lauljakarjääriga Ultima Thules ning on olnud ka kitarrist paljudes ansamblites. Ta on mitmekülgne helilooja ning loonud muusikat rock’n’roll’ist bluusini, lüürilistest ballaadidest filmimuusikani, teiste seas “Kuulaps”, “Talitee” ja “Liivimaa pastoraal”.
Priit Pihlap on praegune liige ansamblis Fix ning kaasa löönud veel mitmetes koosseisudes, nagu Armaada, Apelsin jt. Ta on kirjutanud lugusid paljudele Eesti artistidele ja bändidele (Ivo Linna, Mati Nuude, Silvi Vrait jpt) ning tema repertuaari kuulub hulganisti ajatuid laule, nagu “Kuninganna”, “Üksik ratsamees” ja “Vana pildiraam”.