Koolivaheaeg läheb alati väga kiiresti mööda ja kas pole mitte tore, kui see aeg ka põnevalt veeta!? Korjasime kokku rohkelt eriilmelisi tegevusi, et nii lastel kui ka nende vanematel oleks huvitavam valida, kuhu minna ja mida üheskoos ette võtta.
Filmiprogramm “Maagiline laps”
20.–28.10.
Kino Artis
Publikuni tuuakse viimaste aastate hinnatuimad animatsioonid ja lastefilmid, mille suurepärane muusika ja visuaal viivad vaataja lapsepõlve nõiduslikku võluilma. Kindlasti on põnevat vaatamist nii lastel kui nende vanematel.
Koolivaheaeg Tallinna Linnamuuseumis
19.–28.10.
Tallinna Linnamuuseum
Sügisvaheajal toimub Tallinna Linnamuuseumis palju põnevat igas vanuses lastele ja noortele. Kõik muuseumihooned nii Tallinna vanalinnas kui Kadriorus on avatud ning pakuvad palju tegevusi ja rohkelt avastamisrõõmu.
Maalilaager
24.–25.10.
Seenemaa Kunstiring
Kõik kunstihuvilised 6–9-aastased lapsed on oodatud loovust arendama ning läbi maalimise põnevaid keskkondi avastama. Jalge alla võetakse tee loodusmuuseumisse ja botaanikaaeda.
Maarjamäe tallihoone laagripäev “Talli traav”
24.10.
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoone
Maarjamäe tallihoonesse on oodatud kõik 8–10-aastased ajaloohuvilised lapsed, keda ootab ees “Talli traav” ehk päev täis teadmisi, meisterdamist, kaasamõtlemist ning kuulduste järgi pakutakse ka metsavenna pitsat.
Koolivaheaja eriprogramm: Vahtramäe Emil ja Ida
24.10.
Jõhvi Kontserdimaja
Kassisalu talus Vahtramäel elavad Emil ja ta väike õde Ida koos isa Antoni, ema Alma, sulase Alfredi ja tüdruk Linaga. Emil on armas väike poiss, kes aitab kõiki hea meelega, kuigi mõnikord tuleb aitamise asemel hoopis pahandus välja. Sellistest tegelastest näidataksegi kõigile suurtele ja väikestele huvilistele Rootsis valminud, kuid häid eesti näitlejaid täis filmi.
Öölaager “Merejutud”
24.–25.10.
Kadrioru lastemuuseum Miiamilla
Nagu juba tavaks on saanud, ärkab Kadrioru lastemuuseum Miiamilla sügisesel koolivaheajal üheks ööks ellu, et pakkuda kõigile vahvatele 8-11-aastastele lastele ainulaadset võimalust veeta öö muuseumis. Kuna käes on merekultuuriaasta, pööratakse näod ja mõtted mere poole ning tehakse tutvust eluga merel ja meres. Programm on tõeliselt mitmekesine ning tegevust jätkub igale maitsele.
Lennusadama linnalaager “Viikingiaegsed lood ja mängud”
25.–27.10.
Lennusadam
Seekordses linnalaagris õpitakse tundma tuhande aasta taguseid kombeid, jutustatakse ja kuulatakse vanu lugusid ja muinasjutte, mängitakse viikingiaegseid mänge ning meisterdatakse nagu noored viikingid.
Leiutajate avastuspäevad
24.–25.10.
Energia avastuskeskus
Masina leiutamise töötoas saab katsetada elektrimootoriga võidusõiduauto ehitamist ning hiljem oma masinaga ka võidusõidus osaleda. Teadusteatri etendusel saab üheskoos jälgida tormituule mõju inimkehale, samuti võib võrrelda erinevaid vedelikke ja uurida, mis juhtub allveelaevast välja immitseva naftaga. Kuulata saab ka “laulvaid” polte ning tuppa kutsutakse pilved.
Tartu tähetorn ja Tartu Ülikooli kunstimuuseum kutsuvad lapsi koolivaheajal muuseumisse
25.10.
Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
Tähetornis toimub astronoomiateemaline huvipäev ja kunstimuuseumis Egiptuse-teemaline kunstiakadeemia. Käed ja mõtted saavad tegevusi täis nii suurtel kui väiksematel koolilastel.
Sügisvaheaja lastelaager “Ohtlikul lainel”
26.–28.10.
Tartu Mänguasjamuuseum
Tegevusi on rohkelt ja meelt lahutatakse tõeliselt huvitavalt ja mitmekesiselt ning eelkõige kasulikult, kuna tutvuda saab nii ohtlike mänguasjade, hirmsate toataimede kui ka erineval moel toiduvalmistamisega.